Šta je novo?

Huawei P8 Lite (2017)

pshnd

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poruke
2,643
Poena
335
Nisam našao temu, tako da sorry ako ima... Jbn search je katastrofa. :wall:

huawei-p8-lite-2017-1.jpg


Network
Technology
GSM / HSPA / LTE

Launch
Announced 2017, January
Status Coming soon. Exp. release 2017, January

Body
Dimensions -
Weight -

SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display
Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.2 inches
Resolution 1080 x 1920 pixels (~424 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection To be confirmed
- Emotion 5.0 UI

Platform
OS Android OS, v7.0 (Nougat)
Chipset HiSilicon Kirin 655
CPU Octa-core (4x2.1 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)
GPU Mali-T830MP2

Memory
Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot)
Internal 16 GB, 3 GB RAM

Camera
Primary 12 MP, f/2.0, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDR
Video 1080p@30fps
Secondary 8 MP, f/2.0, 1080p

Sound
Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Active noise cancellation with dedicated mic

Comms
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth v4.1, A2DP, EDR, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS
NFC Yes
Radio FM radio
USB microUSB v2.0

Features
Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java No
- XviD/MP4/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player
- Document viewer
- Photo/video editor

Battery
Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery

Misc
Colors Black, White, Gold
Source: GSMArena

Huawei P8 Lite 2017 Preview by Damir Franc
 
Telefon je prelep ali po spec ništa posebno od p9 lite sa 3gb rama :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ma da, ali ajde nek im bude... Kontao sam da su ga mogli nazvati honor 8 lite već kad je jako sličan po dizajnu, ali kad bolje razmiclim, honor 7 lite je jako blizu po spec. :)
 
Meni na p9l jedino fali tih 3gb rama, vise za neki futureproof nego za trenutno stanje. Sad sve super radi bez problema i uvek ima dovoljno rama.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Bice jeftiniji od P9 Lite, verovatno. Samim tim, pretpostavljam da je ovo sledeci best buy telefon, kao sto je P9L bio (i jos uvek jeste).

Sto se search-a tice - samo preko Google-a radite search na benchu, forum search je u potpunosti (bukvalno) beskoristan.
 
Može li neko napisati recenziju, za ekran, bateriju, kameru, performanse..
 
Ovaj Franc rekao nemojte da kupujete tel i niko da ga kupi?
El ima nekog da ga je kupio da nam kaze svoje misljenje?
btw: El telefon ima notification light?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj model se pojavio u Telenoru?
Razlika u odnosu na P9lite je u kucistu, procesor kirin 655 i 3Gb rama, koliko sam uspeo da vidim.
Pricam o Telenor verziji P9lite sa 2 Gb rama.
Razmisljam se da ga uzmem,naravno ako procitam neko dobro iskustvo ovde na brnchu.
Vec imam u kuci P9lite. Zadovoljan.
Uzeo bih ga zbog dual sim varijante.
 
Poslednja izmena:
Zdravo društvo :)
Honor 8 Lite sam uzeo u Telenoru uz paket pre 10tak dana i mogu reći samo reči hvale jer sam pre njega imao Lenovo P780 i Elephone P8000.
U svemu sam prezadovoljan, baterija dan i po, brz je, drugi slot je sim free što me je vrlo obradovalo ili za memorijsku karticu, nema usporavanja niti drugih nepravilnosti u radu bilo šta sam radio na njemu. Pošto je ceo od stakla malo klizi u šaci pa sam mu stavio taknu silikonsku masku a folija na ekranu je došla fabrički tako da je sada pucka. Puni se od 0-100% za oko 2 i po sata isključen a za do 3 sata uključen ma koliko ga koristio pri punjenju.
Koga šta interesuje pitajte...
 
@macdon : izgleda da smo promasili temu. Pisali smo o honor 8 lite, a ovo je tema P8 lite tel.
 
Ma da, kad se pojavio u najavi išao je kao p8l 2017 i odjednom su izmislili da za neke regione bude honor 8 lite, isto kao i što je P9 lite negde pod nazivom G9 lite, a u Indiji je honor 8 smart... Možda bi moderacija mogla da izmeni naslov, ako nije problem. :)
 
Poslednja izmena:
Nisu isti, ima razlika u ekspoziciji kamere i jos nekim podesavanjima!
Honor 8 Lite je malo bolji, sto govori i cena

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Objasni po cemu, da znamo i mi.
 
Ja sam u dilemi sad! U opticaju Honor 8 lite (3gb) i P10 lite.
Po specifikaciji skoro isti, samo Honor me izađe 6000 jeftinije u mojoj tarifi. Po recenzijama p10 lite ima malo bolji ekran i ima brzo punjenje i deluje mi sav " pipljiv". Mogli bi korisnici honora da daju neki utisak o ekranu, otiscima prstiju na istom, neke mane ako ih ima. Dal ima OTG?

Sent from mTalk
 
Kakva je kamera u svom cenovnom rangu?
 
Poslednja izmena:
Od danas sam vlasnik ovog modela. Metalni poklopac. Radi brzo, glatko, fluidno, igre ne igram. Kamera po danu odlična, nocu ok. Zum je mrljav, preko HDRa je bolji malo. Nema noćni režim slikanja. Mozda to poprave nekim updateom. Ne možete očekivati cuda u srednjem segmentu od bilo kog proizvođača. Bateriju cu kasnije prokomentarisati kad krene od 100% korišćenje. Dual sim je ima 16gb od toga 7gb slobodno. Za mene dovoljno.
 
Od danas sam vlasnik ovog modela. Metalni poklopac. Radi brzo, glatko, fluidno, igre ne igram. Kamera po danu odlična, nocu ok. Zum je mrljav, preko HDRa je bolji malo. Nema noćni režim slikanja. Mozda to poprave nekim updateom. Ne možete očekivati cuda u srednjem segmentu od bilo kog proizvođača. Bateriju cu kasnije prokomentarisati kad krene od 100% korišćenje. Dual sim je ima 16gb od toga 7gb slobodno. Za mene dovoljno.
Kako misliš nema noćni režim? Nemam ni ja na P9 lite, ali ima Pro Photo gde možeš podsšavati ISO i Shutter Speed da dobiješ sasvim korektne noćne fotke. :)

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Kako misliš nema noćni režim? Nemam ni ja na P9 lite, ali ima Pro Photo gde možeš podsšavati ISO i Shutter Speed da dobiješ sasvim korektne noćne fotke. :)

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
Pa znaci nema očigledno na lite modelima. :) Ok, hvala. :)
 
Uzeo sam i ja pre par dana ovaj model.
Poslednji update(B183) mi je obrisao sve google aplikacije i ubacio mnostvo kineskih aplikacija, sto mi je zadalo velike muke. 2.2 GB je bila instalacija. Kako sada da vratim na prethodnu verziju 046 ? Firmware finder ne daje rezultate.
 
Meni je i dalje b125. Provera kaze da nema azuriranja. Kakve su to kineske aplikacije i kako je update izbrisao Gugl apps? To je bas glupo onda sto su tako ubacili.
 
Preko firmware findera ako instalirate losu verziju softvera moze se desiti da ostanete bez sistemskih aplikacija.
 
Nisam nista instalirao preko firmware findera, vec imam PRA-AL00 verziju, koja sama po sebi povlaci kineski firmware. Jednostavno ne znam gde da skinem 046 verziju, koja mi je bila full global firmware.
 
Pokusaj preko Huawei suport sa zvaničnog sajta.

Imam verziju sa B125, br. modela PRA-LX1 iz Tnora.
 
Ne mogu nista da nadjem preko huawei zvanicnog sajta u vezi ovog modela(PRA-AL00).
 
Nazad
Vrh Dno