Šta je novo?

Premiere Pro CC 2015 i brzina renderovanja...

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,929
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav svima, imam jedan "problem", tj više pitanje nego što je problem.

Naime uzeo sam skoro nešto da odradim u premiere-u, ali sam neprijatno iznenađen brzinom prebacivanja snimka.
U pitanju je 1080p snimak od 53minute urađen Canon Legria HF R406 kamerom u 50fps u 35mbps mp4 fajl koji sam ubacio u Premier i pošto su mi boje jako isprane i rađeno je u prostoriji sa dosta svetla, provukao sam ceo snimak kroz Auto Color, malo preko Levels doradio RGB krivu, dodao malo senke i posle na ceo snimak odradio watermark (PNG fajl).

E sad, problem je nastao kada sam pustio da izrenderuje. Iako imam instalirane cuda 8.0 drajvere i procesor je na 4.7ghz bio sam svestan da će raditi neko vreme...ali kad je krenuo da kalkuliše počeo je od 1:45 što mi je bilo pristojno vreme. Kako je krenuo da radi tako je povećavao vreme i nakon nekih 5min došlo do 2:45 što mi je bilo puno i nastavio je da raste i dogurao je do 3:15 gde sam prekinuo sve.
Skontao sam da grafika ne radio uopšte (ide od 4-6%) i u project setings video da sam ostavio uključeno Software only, prebacio sam na GPU Acceleration i pokrenuo opet, i opet je krenuo isto...Pošto je bilo već 1:45 posle ponoći, pustio sam ga da radi celu noć, tako da ne znam kada je završio...
Jutros sam video da sam napravio neku grešku pa sam krenuo ponovo sve, napravio novi projekat (uključio odma GPU Acceleration), poslagao sve klipove, uključio iste efekte, sve namestio kako mi odgovara i pustio...i opet isto...radio je ~2:50 s tim što je grafika radila opet 4-6%...

Prvo pitanje je da li je to normalno vreme za ovakav fajl?
Što se output file-a tiče, išao sam na h.264 format, a video opcije sam ostavio match as input file, samo što sam smanjio bitrate na 12mb kako bih dobio fajl da može da stane na dvd.

A drugo je vezano za upotrebu grafike, sve sam podesio kao što treba, i znam da mi je pre nekih mesec dana radila grafika, pošto sam prešao sa i5 na i7, pa sam pravio testiranje i neki video od 3 minute, sa mnogo više efekata, tranzicija, snimak iza snimka...i5 je radio za 7 minuta, dok je i7 to odrađivao za nekih 4:30 što je lep pomak, a kada sam uključio i GPU Acceleration išao je ispod 4minute, a sada mi radi 54minute skoro 3h :S

EDIT:
Za one koje mrzi da otvore My computer :) u pitanju je i7 4790k na 4.7ghz, i gtx 970 4gb varijanta...i 12GB ddr3 memorije

I svi fajlovi su na ssd-u, i čuva se na ssd, ali to ne verujem da je toliko bitna stavka :)
 
Poslednja izmena:
Probaj neka druga podesavanja, npr. imas tamo da izaberes h.264 Youtube 1080p preset, pa posle izmeni da je level High 4.2 i bitrate constant 12Mbps.

I vidi da isljucis Render at Maximum Quality/Depth.
 
Neko veče sam se igrao sa videom doduše u Vegasu, fajl od 8 minuta 6600K je renderovao 13 minuta u h264, kad sam probao u HEVC (h265) odradio je za manje od 8 minuta.
 
Promeni codec,stavi mpeg2 ili h265.

Edit: Pretece me ATI'


Sent from my 6S using Tapatalk
 
probaću sledeći put, hvala na savetima
 
Pozdrav svima, imam jedan "problem", tj više pitanje nego što je problem.

Naime uzeo sam skoro nešto da odradim u premiere-u, ali sam neprijatno iznenađen brzinom prebacivanja snimka.
U pitanju je 1080p snimak od 53minute urađen Canon Legria HF R406 kamerom u 50fps u 35mbps mp4 fajl koji sam ubacio u Premier i pošto su mi boje jako isprane i rađeno je u prostoriji sa dosta svetla, provukao sam ceo snimak kroz Auto Color, malo preko Levels doradio RGB krivu, dodao malo senke i posle na ceo snimak odradio watermark (PNG fajl).

Pa vidi, neki efekti su GPU accelerated, neki donekle, neki nisu, ovo što si ti zadao da ti radi na videu nije uopšte malo efekata i tu rendering mora da traje. Mislim da je na dužinu od 53 minuta tih 3 sata renderinga sasvim realno i to se neće promeniti promenom izlaznog formata. Ako želiš pravu GPU accelerated kolor korekciju probaj Blackmagic Resolve, to bi sa 970-kom i tim procesorom radilo ko bombona sa HD sadržajem, a pošto imaš 4GB na grafičkoj i sa 4K bi se nosilo.
 
Kakav je taj Resolve? To je ovaj DaVinci blackmagic program?
 
Da, taj, malo komplikovan za provaljivanje, ali vrlo moćan, nego, to na stranu malo sam proučio baš ovaj tvoj slučaj, pošto nisam skoro radio kolor korekciju u premier-u.
Generalno mislim da je najveći problem u celoj priči AUTO COLOR "efekat", a i ne znam što si to stavljao pošto on radi "temporalnu" automatsku korekciju boje što će reći analizira svaki frejm ponaosob pa onda još i u odnosu na prethodne i sledeće frejmove da ne bi bilo skokova. Mislim, u novijim verzijama (u 2017 sigurno, mislim i u 2015 da je slučaj) stavljen je na gomilu sa OBSOLETE efektima. Sve korekcije u novijim premier-ima (i krive i white balance i primarnu pa i sekundarnu kolor korekciju) radi u novom Lumetri "efektu" - on zasigurno ima GPU akceleraciju.

Sad sam na brzinu probao u premieru (2017 doduše) na dva klipa da stavim po primarnu i sekundarnu korekciju, čačnuo malo po krivama, white balance mlatnuo neki, pomerao hue-saturation krive, onda stavio jedan klip iznad drugoga sa 50 posto transparency, pa preko svega toga još i providni PNG i sve gura u playbacku u realnom vremenu na mojoj ubogoj 560ti i "vintage" I5 750 na 3.6 Ghz. Sve ove korekcije naravno unutar "novog" Lumetri "efekta". Nemam vremena za render sad da probam.

Ukratko, probaj bez auto-color a sve korekcije odradi unutar Lumetri "efekta".
 
šibni na pm kako si provalio ovaj resolve :)
Ma ovo je sad odrađeno, videću kad mi krene sezona sa utakmicama pa se onda igrati sa svim živim, nisam neki pro (teški sam amater) pa nisam baš upućen u sve :)

Ono što sam probao to je ovaj h265 kodek i on mi odrađuje MNOGO sporije nego h264 (isti test fajl kao gore koji je h264 radio 4:30, ovom treba 15minuta) jedino što sam upgrade-ovao 2015 na cc 2017
 
Probaj sa PowerDirector 15 ima odlicnu podrsku za HW acceleration.
Lak za koriscenje, dosta podesavanja, filtera, radi kao sat.
Graficku iskoriscava maximalno.
 
Pozdrav svima, imam jedan "problem", tj više pitanje nego što je problem.

Naime uzeo sam skoro nešto da odradim u premiere-u, ali sam neprijatno iznenađen brzinom prebacivanja snimka.
U pitanju je 1080p snimak od 53minute urađen Canon Legria HF R406 kamerom u 50fps u 35mbps mp4 fajl koji sam ubacio u Premier i pošto su mi boje jako isprane i rađeno je u prostoriji sa dosta svetla, provukao sam ceo snimak kroz Auto Color, malo preko Levels doradio RGB krivu, dodao malo senke i posle na ceo snimak odradio watermark (PNG fajl).

E sad, problem je nastao kada sam pustio da izrenderuje. Iako imam instalirane cuda 8.0 drajvere i procesor je na 4.7ghz bio sam svestan da će raditi neko vreme...ali kad je krenuo da kalkuliše počeo je od 1:45 što mi je bilo pristojno vreme. Kako je krenuo da radi tako je povećavao vreme i nakon nekih 5min došlo do 2:45 što mi je bilo puno i nastavio je da raste i dogurao je do 3:15 gde sam prekinuo sve.
Skontao sam da grafika ne radio uopšte (ide od 4-6%) i u project setings video da sam ostavio uključeno Software only, prebacio sam na GPU Acceleration i pokrenuo opet, i opet je krenuo isto...Pošto je bilo već 1:45 posle ponoći, pustio sam ga da radi celu noć, tako da ne znam kada je završio...
Jutros sam video da sam napravio neku grešku pa sam krenuo ponovo sve, napravio novi projekat (uključio odma GPU Acceleration), poslagao sve klipove, uključio iste efekte, sve namestio kako mi odgovara i pustio...i opet isto...radio je ~2:50 s tim što je grafika radila opet 4-6%...

Prvo pitanje je da li je to normalno vreme za ovakav fajl?
Što se output file-a tiče, išao sam na h.264 format, a video opcije sam ostavio match as input file, samo što sam smanjio bitrate na 12mb kako bih dobio fajl da može da stane na dvd.

A drugo je vezano za upotrebu grafike, sve sam podesio kao što treba, i znam da mi je pre nekih mesec dana radila grafika, pošto sam prešao sa i5 na i7, pa sam pravio testiranje i neki video od 3 minute, sa mnogo više efekata, tranzicija, snimak iza snimka...i5 je radio za 7 minuta, dok je i7 to odrađivao za nekih 4:30 što je lep pomak, a kada sam uključio i GPU Acceleration išao je ispod 4minute, a sada mi radi 54minute skoro 3h :S

EDIT:
Za one koje mrzi da otvore My computer :) u pitanju je i7 4790k na 4.7ghz, i gtx 970 4gb varijanta...i 12GB ddr3 memorije

I svi fajlovi su na ssd-u, i čuva se na ssd, ali to ne verujem da je toliko bitna stavka :)
Sve ti je to normalno, nasibao si poprilicno efekata + grafiku kroz ceo vide koja ti je pojela vreme.Sve ti je u redu sa kompom, jednostavno je tako.Sto se tice graficke u renderu kod h264 ima malo uticaja, sve je na procesoru, doduse u cc 2017 grafika moze da ide i do 50% ali samo ako naidje na efekte za koje je zaduzena.
 
Nazad
Vrh Dno