Šta je novo?

DIRT 4

^ Ne znam za dx12 a D4 nema fps brojac a ni benchmark alat kao prethodni dirt-ovi..

Igra na medium + 3-4 high podesavanja izgleda veoma dobro ali ne vredi, fps mi je 25-35 u proseku, u zavisnosti od staze. Bez RX470/570 nema igranja na najvisim podesavanjima (1080p) sa MSAA, mozda moze jos 1050ti da se provuce dok Dirt Rally/Grid A rade dosta bolje sa slabijim gpu a grafika je egal ili malo bolja.

Nije ti tu nesto u redu , evo meni na 7850 (vsync lock na 60fps full hd) radi opusteno na medium, ne znam koji imas gpu ali mozda te i phenom koci.

Nebih rekao da je zahtevnija od Dirt Rally-a , vrlo moguce i da ima dx12 podrsku - EGO 4.0 engine ... http://www.tweaktown.com/news/49699/codemasters-builds-dx12-support-ego-engine-4/index.html

Capture.JPG

To je to moja kanta je negde izmedju :d
 
Poslednja izmena:
Moguce da su jednostavno zaboravili na optimizaciju za ovako mator hardver ili je potreban neki pec, fiks jer je prosto nemoguce da Grid AS/Dirt Rally rade sa 60 fps na high presetu i 2XMSAA a da se cetvorka raspada na medium, cak i na low.



Bez RX470/570 nema normalnog igranja na maksimalnim podesavanjima/1080p. Mada sa high presetom verovatno opusteno moze i 1050ti, mozda cak i RX560.
 
Na 1050 ti bez problema 50, 60 na ultra, high, 4xaa samo sa iskljucenim ambient occlusion, alpha blending, refleksije na high umesto ultra, publikom na low. Na svakoj stazi svi vremenski uslovi, kisa blato magla, ludilo... Cak i sa vise kola na stazi radi ok.

dirt4_2017_06_14_01_22_14_676.jpg dirt4_2017_06_14_00_55_20_623.jpg dirt4_2017_06_14_00_55_30_406.jpg
 

Prilozi

  • dirt4_2017_06_14_01_08_32_784.jpg
    dirt4_2017_06_14_01_08_32_784.jpg
    538.9 KB · Pregleda: 92
  • dirt4_2017_06_14_01_06_23_597.jpg
    dirt4_2017_06_14_01_06_23_597.jpg
    530.5 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Ako je kao petica (a bar 90% jeste) onda se ne isplati gubiti vreme, onaj FR tim je uspeo da napravili losiju wrc igru od Milestone-a a mislio sam da je to nemoguce :d
 
Vidim da su sistemski zahtevi prilično skromni, pa hajde da probam kako će da radi na ovom mom dinosauru (Xeon E5440 svirnut na 3,4 GHz, 7850 1GB, 4GB DDR2). Ali s obzirom da će skidanje da potraje još nekoliko sati, imate li prognoze kako će igra raditi kod mene?
Naravno, javiću kako radi kad budem isprobao (što možda uopšte neće da bude danas).

Nisam neku baš novu igru instalirao stvarno dugo (jako malo vremena za igranje, pa ne stižem da odigram čak ni ono što odavno imam, plus što mi je kompjuter itekako zastareo), ali ovo mi se baš vozi.
 
Poslednja izmena:
Kasno je za edit, pa evo novog posta.
Dirt 4 radi na mojoj kanti. Na prvoj reli trci imam oko 50 fps, podešavanja uglavnom na medium, 1920x1080. Tek ponekad štucne. Videću kako će da ide kada budem vozio trke gde ima više vozila istovremeno na ekranu. Ali za sada radi bolje nego što sam očekivao.
 
^ U Dirt Rally-u (i Grid AS) bi imao 60fps na high presetu, sa istom tom masinom a sto je najjace graficki je DR cak i malo bolji :)

Kazu da je bolji od petice ali nesto losiji od dirt rally-a, dok se ne proba nece se znati.

Probao sam malopre tu sesticu, igra je veoma losa, nazalost. Zamisli kakva je situacija kada su Milestone-ovi WRC bolji, posebno 3 i 4.
WRC 5 je takodje ocajna igra ali ne vidim po cemu je to sestica bolja, ovo je bukvalno WRC 5.0.1

Mozda su se Francuzi trudili oko celokupne prezentacije ali su na mnogim bitnim poljima failovali.
Fizika je ocajna, bukvalno u rangu ''rally'' igrica za smarfone. Ostaje mogucnost da neki mod popravi situaciju ali ovo je losije od Milestone-ovih WRC.

Cak je i zvuk losiji od WRC 3 i 4 a grafika je unakazena katastrofalnim osvetljenjem/svetlosnim efektima. Teksture mozda nisu lose ali sta to vredi kada su svetlosni efekti jednostavno ocajni i neverovatno kvare grafiku cak i na maksimalnim podesavanjima. Ne secam se kada sam video igru sa ocajnijim efektima, ovo je stvarno katastrofalno za 2017. i vise pripada 2005. godini i matorim DX verzijama.
Sto je najgore optimizacija je ocajna, klasican los port.

Staze su ok u smislu duzine ali su cesto presiroke i dosadne. Broj relija, staza (WRC licenca) je jedino sto vredi u ovoj niskobudzetnoj igri.
Izbor automobila je u skladu sa aktuelnom licencom sto i nije bas sjajna cinjenica, nigde ne videh starija vozila i group b zveri, samo aktuelne 3 klase.

Mehanicka ostecenja automobila su prisutna, nisu bas realisticno uradjena ali bar postoje za razliku od D4. To je za pohvalu ali dzaba sve to kada je sve ostalo veoma lose.

Ko hoce da igra arkadni online rally vise se isplati instalirati WRC 3 ili 4, pod uslovom da su aktivni serveri i da ima igraca, ovi Kylotonn WRC su veoma losi.

Objektivno Dirt Rally i Dirt 4 su drasticno bolje rally igre u svakom smislu, samo da CM dodatno unapredi fiziku i broj relija, staza i sledeci DR 2 ce biti ubedljivo najbolja rally igra ikada.

D4 sam obrisao, jednostavno ocajno radi na mom kompu (medium preset, 1080p bez AA/MSAA sa 30-40 fps u proseku, u zavisnosti od staze i efekata a to je tesko igrivo, na low radi samo za nijansu bolje) tako da cu ovih dana instalirati Dirt Rally koji radi dosta bolje i to na high presetu + ima mnogo bolji izbor staza pa i automobila. Nasao sam i neki physics mod za DR pa cu probati, navodno ispravlja skoro sve mane default fizike (osecaj tezine, transfera tezine, inercije itd): http://www.racedepartment.com/downloads/dirt-rally-rfpe-project.12130/

A ovako, van optimizacije za stariji hardver, mislim da je D4 odlicna reli igra, ubedljivo najbolji Dirt uz D1 :)
 
Poslednja izmena:
Kasno je za edit, pa evo novog posta.
Dirt 4 radi na mojoj kanti. Na prvoj reli trci imam oko 50 fps, podešavanja uglavnom na medium, 1920x1080. Tek ponekad štucne. Videću kako će da ide kada budem vozio trke gde ima više vozila istovremeno na ekranu. Ali za sada radi bolje nego što sam očekivao.

Imam i ja 7850 @ kao sto si video testove sa yt (ako jesi) igra ne crpi mnogo jezgra xd

Kod mene je fx 6300 malte ne mlak ali grafa se bas napreze na medium isto tako full hd pri 60fps.
Ali iz nekog razloga igra puca kada je vise kola u kadru i kada je kisovito , ima i na Steamu zalili se neki, moguce da je slucaj vezan za amd konfe (cpu, gpu)...
Mozda neki patch ili da instaliram novije drajvere za 7850 xd

Da hsv izgleda je Dirt rally bolje optimizovaniji, ko zna mozda i poprave D4.

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
^ U Dirt Rally-u (i Grid AS) bi imao 60fps na high presetu, sa istom tom masinom a sto je najjace graficki je DR cak i malo bolji :)



Probao sam malopre tu sesticu, igra je veoma losa, nazalost. Zamisli kakva je situacija kada su Milestone-ovi WRC bolji, posebno 3 i 4.
WRC 5 je takodje ocajna igra ali ne vidim po cemu je to sestica bolja, ovo je bukvalno WRC 5.0.1

Mozda su se Francuzi trudili oko celokupne prezentacije ali su na mnogim bitnim poljima failovali.
Fizika je ocajna, bukvalno u rangu ''rally'' igrica za smarfone. Ostaje mogucnost da neki mod popravi situaciju ali ovo je losije od Milestone-ovih WRC.

Cak je i zvuk losiji od WRC 3 i 4 a grafika je unakazena katastrofalnim osvetljenjem/svetlosnim efektima. Teksture mozda nisu lose ali sta to vredi kada su svetlosni efekti jednostavno ocajni i neverovatno kvare grafiku cak i na maksimalnim podesavanjima. Ne secam se kada sam video igru sa ocajnijim efektima, ovo je stvarno katastrofalno za 2017. i vise pripada 2005. godini i matorim DX verzijama.
Sto je najgore optimizacija je ocajna, klasican los port.

Staze su ok u smislu duzine ali su cesto presiroke i dosadne. Broj relija, staza (WRC licenca) je jedino sto vredi u ovoj niskobudzetnoj igri.
Izbor automobila je u skladu sa aktuelnom licencom sto i nije bas sjajna cinjenica, nigde ne videh starija vozila i group b zveri, samo aktuelne 3 klase.

Mehanicka ostecenja automobila su prisutna, nisu bas realisticno uradjena ali bar postoje za razliku od D4. To je za pohvalu ali dzaba sve to kada je sve ostalo veoma lose.

Ko hoce da igra arkadni online rally vise se isplati instalirati WRC 3 ili 4, pod uslovom da su aktivni serveri i da ima igraca, ovi Kylotonn WRC su veoma losi.

Objektivno Dirt Rally i Dirt 4 su drasticno bolje rally igre u svakom smislu, samo da CM dodatno unapredi fiziku i broj relija, staza i sledeci DR 2 ce biti ubedljivo najbolja rally igra ikada.

D4 sam obrisao, jednostavno ocajno radi na mom kompu (medium preset, 1080p bez AA/MSAA sa 30-40 fps u proseku, u zavisnosti od staze i efekata a to je tesko igrivo, na low radi samo za nijansu bolje) tako da cu ovih dana instalirati Dirt Rally koji radi dosta bolje i to na high presetu + ima mnogo bolji izbor staza pa i automobila. Nasao sam i neki physics mod za DR pa cu probati, navodno ispravlja skoro sve mane default fizike (osecaj tezine, transfera tezine, inercije itd): http://www.racedepartment.com/downloads/dirt-rally-rfpe-project.12130/

A ovako, van optimizacije za stariji hardver, mislim da je D4 odlicna reli igra, ubedljivo najbolji Dirt uz D1 :)

Ja nisam neki hardcore gejmer i voznje igram na tastaturi :D u potpunosti se slazem sa tvojim misljenjem, za neki minimalni uzitak u dirt-u 4 je potreban bar neki xbox 360 gamepad ali je moguce kontrolisati voznju i sa popaljenim pomocima i na tastaturi, dok wrc 6 je nemoguce igrati na tastaturi sa bilo kakvim podesavanjima i dosta je losija igra i od dirt rally-a ne znam da li taj physics mod za dirt rally vredi skidati ako bi fizika bila slicna kao u dirt-u 4 probao bih.
 
Poslednja izmena:
^ Pa nisam ni ja ''hc gamer'', Dirt Rally i Dirt 4 su igrivi i preko tastature cak i sa pogasenim asistencijama (i sa sim modom u D4) samo je potrebno malo vezbe :) Dirtovi su i dalje ''simkade'' tj. reli igre sa zabavnom fizikom za igranje preko tastature, gamepad-a ili za zezanje sa volanom dok je npr. Assetto Corsa klasicna simulacija i nemoguce je voziti preko tastature :)

dok wrc 6 je nemoguce igrati na tastaturi sa bilo kakvim podesavanjima

Ovo mi nije bas jasno, ta sestica se veoma lako ''vozi'' preko tastature ali je problem sto je fizika veoma losa a i sama igra je krs pa se ne isplati ni probati posle Dirt Rally i D4..

 
Poslednja izmena:
Ne znam wrc 6 sam izbrisao posle pola sata nisam mogao da se snadjem na tastaturi, trenutno igram dirt rally i rfactor, rfactor igram sa mouse steering-om preko PPJoy Joystick drivera i mogu da preporucim svima koji imaju samo tastaturu i misa da igraju preko PPJoy-a izvanredan uzitak, evo linka kako da se instalira PPJoy i podesavanja u PPJoyMouse koje koristim https://www.youtube.com/watch?v=1OTerqpvS94.
 
Poslednja izmena:
http://forums.codemasters.com/discussion/53715/dirt-4-version-1-04-found-a-bug-post-it-here#latest

v1.04

- Rain effect on the car windscreen (which is observed using the head camera) will no longer stop functioning when proceeding into a heavy rain event after completing specific weather stages.

- Grade E car parts should no longer cause a crash.

- Fixes to Flavour of the Week Trophy/Achievement

- Incorrect rep earned in multiplayer due to an issue with host migration is now addressed.

- Leaderboard improvements when they are heavily populated or finding your own times.

- Tuning differentials now functions correctly.

- Corrected unlock conditions in the “What’s This” dialogues in Career.

- PC Only - Terminally damaging your vehicle and then changing Windows focus should no longer hang.

- PC Only – Fixed issues with resizing or de-focusing the game window.

- PC Only – R9 graphics cards crash when competing in rainy conditions is now resolved.

- PC Only – Switching from Ultra to High graphics mid-stage will no longer cause an issue with the stage shadowing.
 
Dirt 4 u singl kampanji je dobra samo voznja po magli i nista vise ne vredi kod ove igre.Kakav je Dirt bez Ken cigle.Multi je mnogo bolji nego kod Dirt Rally.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pojavio se i mod za fiziku (v0.5 je poslednja verzija izgleda), ko hoce moze da proba.
Kazu da je ''rbr-like'' e sad da li je tako..




 
Greota sto mesec dana nakon izlaska igre nije bilo nikog online, ni u jednoj disciplini iako me relikros najvise interesuje...u skorije vreme nisam ni proveravao, a igra zasluzuje puno online igraca...verujem da dirt3 jos ima aktuelne online igrace u raznim kategorijama...
 
Cao!
Novi sam u DIRT 4, trenutno sam na akademiji, igram sa obicne tastature sa koje igram i DIRT 3. Prednji tockovi sporije se zakrecu levo ili desno u odnosu na datu komandu sa tastature i grafika je ocajna, da li za ova dva pitanja ima resenja, kroz podesavanja ili sam ja nabasao na ko zna koju kopiju kopije. Skinuo sam sa nekog torenta ukupan materijal je 30 GB, krakovana verzija. Dirt 3 je po grafici bolja neuporedivo. Da li skinuti sa nekog drugog sajta ili izvrsiti odredjena podesavanja parametara tj. moda u kom se radi, molim da mi pojasnite. Hvala!
 
Poceo samo ovo da igram, tek sad mi je dosla na red, jako dobra igra, uzivam.
Prilicno laka, ali zato moras da si fokusiran 100%
Igram na Pro tezini, doduse na Gaming podesavanju, jer igram preko tastature, videh da su pricali da ne vredi igrati Simulation bez volana, pa nisam ni pokusavao.
Pokusao sam da igram sa gamepadom, ali sam mnogo bolji na tastaturi, navika od prethodnih delova, jos sam predefinisao upravljanje na strelice.
Jeste da mi igra prelaka na Gamer i da uglavnom imam 20 sekundi prednosti u odnosu na drugog, ali em uzivam, em zelim brzo da pregazim ovu karijeru, jer me posle ceka novi Dirt.
Ne bih sad da se mucim sa Simulation modom, da ga ucim, ne investira mi se bas tolko vremena, da je jedina voznja koja me ceka, pa ajd, ovako ga mozda probam kad zavrsim karijeru, tek da vidim kakav je.
Soundtrack je odlican, bas mi se svidja, staze su uske i zahtevne, na gameru je voznja poprilicno brza, da, ostecenja su samo vizuelna sto je steta, imam oko 60fps na max podesavanjima i 1.04 patch-om.
Igra je zaista audio vizuelni raj.
 
to je dobra stvar, taj pristup. nazalost, u Dirtu nema podesavanja tezine, sto u kombinaciji sa zaj*banim AI i uzasno visokom learning curve gde se na startu igre voze najteza kola je idealan recept za frustraciju i nabijanje kompleksa. ja sam stao na pola igre i kada pomislim da treba opet da se rvem sa BMW 3 po Grckoj nije mi dobro pa odem na pivo :)
 
Ja sam pri kraju prve klase, najteža mi je Španija na betonu, ubedljivo, a dominiram na snegu u Švedskoj i tako je bilo i u prošlim Dirt naslovima, najbolje vozim po snegu.
 
Nazad
Vrh Dno