Šta je novo?

nVidia ekvivalent Eyefinity-u

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,685
Poena
485
Hteo bih da kupim GTX1070(ili nesto iz gtx9xx serije) i da je povezem na tri 16:10 1680x1050 monitora u uspravnom polozaju tako da rezolucija bude 3150x1680+horizontalni bezel pixeli(i da po potrebi smanjim monitore sa max res na 1440x900 pa da ukupna res bude 2700x1440+bezel p.).

Da li nVidia ima opciju da se uradi ovako nesto? AMD-ov Eyefinity ovo moze jos od hd5xxx serije, ali ne smatram da ijedna njihova karta moze da izgura ovu rezoluciju.

Monitori su svi identican model i poseduju DVI port.
 
@Soleslav
Niko ne bi kupovao ati kartice da je tako kao sto ti kazes.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa ne znam sta te buni kad bukvalno ima tema u kojoj se prica o tome kako gtx1070/980ti nije dovoljna za tako nesto, a a ko ona nije dovoljna, onda r9 390x ili fury kartice sa njihovih 4gb tek nisu dovoljne.
 
ima tema i ljudi iznose svoje misljenje ali to sto neki iznose svoje misljenje ne znaci da je to tacno.a sto se tice full hd rezolucije gtx 1060 kao i 470 i rx 480 su sasvim dovoljne na full hd na very high ili ultra podesavanjima za sve igre i daju 60+ frejma osim u par igara.dosta zavisi i od cpu-a vise kod atija manje kod nvidie.a ko hoce da daje vise para da bo video 100+ frejma u najnovijim igrama on nek da novac.
Ako igra vredi (odlicna)mozes i na medium da je odigras kako treba.
A to sto je doslo vreme da se takmici i pravi se pametan (ko ima veci) to je druga tema.
Nikad nisam dao preko 250 evra za kartu i izigrao sam se na atiju ne zelim da kazem da je nvidia losa ali odnos cena performanse je na amd-u uvek bolja pogotovo u nasem srbistanu.



Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa full hd je druga stvar, pri vecim dijagonalama on ne vrsi posao, mora veca rez, a tu ne mogu amd kartice ispratiti ono sto se trazi. U sustini svaka roba ima svog kupca, to sto meni ne vrse posao, ne znaci da drugi tim karticama nece biti zadovoljni.
 
Nazad
Vrh Dno