Šta je novo?

Problem sa podešavanjem rezolucije na laptopu i tv-u

dr.Tiristor

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2005
Poruke
2,642
Poena
379
Pozdrav.
Imam tošibu neku 15.6, i7-3630qm, 6GB rama, sa integrisanom intel hd4000, ssd, lap bez greške.
Na njega je priključen LG SMART TV 47 inča, 47LB650V.
Vezani su hdmi kablom. Problem je u tome što rezolucija na tv-u piše da je ful hd, ali naravno nije. Na monitoru od lapa je sve ok, rezolucija je 1366x768, za tv stoji 1920x1080 ali ništa od toga.. Dole su skrinšotovi podešavanja, i kako recimo popcorn time izgleda na tv-u, sa odsečenim brojevima i PLAYI bez NG i na panelu laptopa... Veoma je iritantno.
Napominjem da je pre lapa bio desktop i 23 inca monitor koji su perfektno radili u paru sa tv-om, ali imali su i istu nativnu rezoluciju.. Ako neko zna šta je problem u ovom trenutnom setapu, bio bih vrlo zahvalan na pomoći...
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    44.4 KB · Pregleda: 117
  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    35.9 KB · Pregleda: 107
  • fd.JPG
    fd.JPG
    79.4 KB · Pregleda: 120
  • gf.JPG
    gf.JPG
    17.5 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
Ako je podešeno da se prikazuje ista slika onda mora tako.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Idi na customize aspect ratio ili na maintain display settings, ne secam se tacno gde se nalazi. U svakom slucaju trazi podesavanje koje ce u procentima da prikazuje velicinu slike, tebi ne treba 100% kako je default nego nekih 80%. Mislim da je u nekom od ta dva stelovanja.
Ili slikaj ta dva podesavanja pa da vidimo.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Пребаци да ти је "Multiple Displays" на "Extend these displays" бар је тако на Win7 а прилично сам сигуран да је и на десетки слично. Screenshot_1.png
Конкретно овако изгледа код мене стим што тренутно ми није накачен тв него монитор али принцип је исти. Такође баци поглед на подешавању од тв-а за слику. Стим што ти је тв ЛГ као и мој, ја сам морао да пребацим подешавања за слику са аутоматског на 16:9 да би лепо попунио слику без сече.
 
Пребаци да ти је "Multiple Displays" на "Extend these displays"

Oduvek stoji extended, tako je bio i prethodni setap sa desktopom...

Pokušao sam da dodam custom rezoluciju 1920/1019 nešto po guglu se priča, ali kaže nije podržana i doviđenja...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
U display properties postavi skaliranje na 100% (mozes i preko ovog intel panela, ali ces morati da testiras koja je opcija)
Takodje, postavi 60Hz.
TV namesti na "just scan" kako bi prikazao sliku kakvu dobija sa HDMI.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ako je uključen clone mode (ista slika na oba izlaza onda je ista i rezolucija). Ako je extended mode onda može.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ništa od toga... Isto je sve. :DPogledajte prilog 220652 Ako si na ovo mislio?


Hoćeš da kažeš da ne mogu da dobijem full hd na hdmi-u? Oprema preko 1000e a ne mož' dobiješ hd na tvu.. evo ne znam da se smejem ili da plačem :D

Da na to sam mislio,mozda nije 80% graj se malo sa vrednostima. Kod kog drugara sa istim problemom je tako savrseno odradilo posao.


Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Da na to sam mislio,mozda nije 80% graj se malo sa vrednostima. Kod kog drugara sa istim problemom je tako savrseno odradilo posao.

Jok, sve što uradi je da fizički suzi sliku na tv-u ta opcija... 16443375_611703882372986_1810669186_n.jpg
 
Ako je uključen clone mode (ista slika na oba izlaza onda je ista i rezolucija). Ako je extended mode onda može.

Uključen je extended od starta, ali prosto neće da baci 1920 na hdmi... Untitled.jpg
 
U display properties postavi skaliranje na 100% (mozes i preko ovog intel panela, ali ces morati da testiras koja je opcija)
Takodje, postavi 60Hz.
TV namesti na "just scan" kako bi prikazao sliku kakvu dobija sa HDMI.
Na 60p je. Na tv-u nešto nemam just scan opciju...?
 
Na 60p je. Na tv-u nešto nemam just scan opciju...?
Pogledaj na TVu: Settings > picture > aspect ratio
Povezivao sam na tom modelu ranije lap i furao fhd bez problema.

Ne znam kako na kompu ne mozes da podesis 1920x1080 rez?!
Daj screenshot display properties.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pogledaj na TVu: Settings > picture > aspect ratio
Povezivao sam na tom modelu ranije lap i furao fhd bez problema.

Ne znam kako na kompu ne mozes da podesis 1920x1080 rez?!
Daj screenshot display properties.
Mogu u opcijama za tv. Ali na tv-u nije ta rezolucija i to je problem.. I šta god da menjam ne vredi...
Evo skrinsot extended displeja. Vidis kako je folder od popcorna drugačije rezolucije kad mu se većina prebaci na tv.. na laptopu se font poveća.. čuudno, i nervira me do bola. Ispod njegas je folder koji je ceo na panelu laptopa i to je ok.. ali čim se nešto prevuče na tv, pojavi se problem... probao i druge drajvere i sve što mi je palo na pamet... ali ništa, zato maltretiram forumaše :D
Untitled.jpg
Na tv-u u opcijama za aspect ratio imam samo 16:9 ili 4:3... Nijedna ne rešava ništa.
 
Poslednja izmena:
I? Niko ništa? :D
 
Kakav brate extended. Mora bacati sliku samo na TV, da bi bilo FHD jer laptop display je HD, dakle output to digital display ili second screen only. I usput podesi signal na TV-u na PC mode, ako vec nisi.
 
Da li si resio problem ?
Ne mogu ni ja da namestim, instalirao W10 i nema sanse da podesim.
Na W7 nisam imao problema, Sony 43W756.
Sva moguca podesavanja sam probao.
 
Par meseci prođe, ovih dana sam opet seo da pogledam.. Na kraju, stavio sam u moju tošibu hdd sa sedmicom i proradilo je bez greške.. Na laptopu hd rezolucija a na tv-u full hd i to u extended. Juče i danas sam probao novu instalaciju desetke i 5-6 verzija drajvera, sve isto, neće full dh. piše da je 1920 rezolucija ali se vidi da nije.. Tako da će biti da je do desetke jer isti hardver sa sedmicom radi bez greške. Sad treba zbog rezolucije da se vraćam na sedmicuj, mislim ako hoću. Strašno.
Kakva glupost neviđena.
 
I na kraju posle svih cimanja nije bio problem do rezolucije, već do scaling-a extended desktopa koji je vazda po difoltu podešen na 150%. Kakav previd, kakva greška. Podesio na 100% i slika se vratila u normalu, tj. onakva kakva treba da bude... Sad je hd na lapu i full hd na tvu sve ok. Samo treba odvojiti 2 sata i rešiti.. Hvala svima koji su učestvovali :)
https://www.tenforums.com/tutorials/5990-change-dpi-scaling-level-displays-windows-10-a.html
 
I na kraju posle svih cimanja nije bio problem do rezolucije, već do scaling-a extended desktopa koji je vazda po difoltu podešen na 150%. Kakav previd, kakva greška. Podesio na 100% i slika se vratila u normalu, tj. onakva kakva treba da bude... Sad je hd na lapu i full hd na tvu sve ok. Samo treba odvojiti 2 sata i rešiti.. Hvala svima koji su učestvovali :)
https://www.tenforums.com/tutorials/5990-change-dpi-scaling-level-displays-windows-10-a.html

Eto neki put treba i 5 minuta, zahvaljujući tvom postu :)
 
Nazad
Vrh Dno