Šta je novo?

Xbox 360 vs PS3

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,362
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Drugar hoce da uzme jednu od ove dve konzole, polovnu i krekovanu pa me pitao koja je razlika, sta mu se vise isplati. Uzeo je tv od 43" ako to nesto znaci. Ne znam ni kako se krecu cene niti koji model traziti, da li je bolje da uzme slim varijatnu, koliko GB itd.
Ja sam uvek bio pre za Playstation, verovatno mi je to ostalo od ranijih dana kada sam imao PS1 i 2 ali mozda je Xbox bolji od PS. Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Niko nema da podeli praktican savet za kupovinu?
 
Izbor ti zavisi od ekskluziva koje imaju konzole,od toga šta ti se više svidja. Xbox ima Forzu,Halo,Gears of War...a Sony Grand Turismo,God of War,Uncharted...
Obe konzole su lake za korišćenje. Kvalitet slike je skoro identičan na obe konzole.

Kod Xbox 360 od debelih (Fat) konzola,valja samo sa Jasper pločom druge nikako ne kupuj,Jasper se najmanje kvari,neko kaže da se čak i ne kvari.Slim Xbox 360 je svaki dobar.

Kod PS3 slim je dobar.

Uzmi bilo koju slim i nećeš pogrešiti.
A što se HDD-a tiče,što veći to bolji,zavisi od dubine tvog džepa.
 
Ajd da se nadovezem kao neko ko je imao obe pa znam i prednosti i mane. Generalno za Xbox su igre manje i gledaj da pazaris JTAG-ovanu konzolu nikako fleshovanu i ne treba da se brines vise oko niceg. Samo skidaj i "tovari" igre na HDD, dzojstik je udobiji (po meni) od dualshock-a i mnooooooooogo duze traje baterija ali moras da koristis AA baterije (koje verovatno moras dokupiti) dok za DS ima u njemu baterije. Lakse se ubacaju igre u Xbox ali kada se izvezbas nije nista strasno ni kod PS3. E sad jedan minus za PS3 jer greskom mozes da podignes firmware i adios od piraterije dok je ovamo koliko-toliko otezano i ne mozes tako lako da je shebes. Ali PS3 ima tako dobre ekskluzive Od Uncharted-a preko GOW, MGS, Motorstorm, Last of Us, Killzone... stvarno svaka od ovih zasluzuje paznju a sto se tice igara za XBox Forza na prvom mestu-imas III i IV koje su poput GT na soniju ali su daleko prijatnije i lakse za voznju a imas Forza Horizon keca i dvojku koji su za koplje iznad takvih igara. Ja kupiio trojku za PC pre mesec dana (dovoljno govori koliko miose svideo serijal) Girsi su odlicni, Halo isto fantastican...zavisi od tebe dok ja blagu ali veoma blagu prednost dajem kutiji zbog gamepad-a i lakoce igranja. +multiplatformske igre u 90% slucaja izgledaju lepse na 360 nego na trojci. To je "ukratko" bio moj rezime za konzole prethodne generacije.
 
Uglavnom multiplatform igre izgledaju i rade mnogo bolje na BOX-u. Ja da uzimam polovnjaka BOX bi bio #1 izbor, ali bih definitivno uzeo ganc nov kontroler zasebno. Nedavno sam kod drugara kačio BOX na TV, polovnjak takođe, kad sam video kontroler zamalo se nisam ispovraćao :D. Mada to je subjektivno. Ovo neka deca urnisala :D

A JTAG, snimiš igru na usb flash (ISO fajl) i samo prebaciš na box. Brzo ide čak i na USB 2.0 a radi bez problema.
 
Uglavnom multiplatform igre izgledaju i rade mnogo bolje na BOX-u. Ja da uzimam polovnjaka BOX bi bio #1 izbor, ali bih definitivno uzeo ganc nov kontroler zasebno. Nedavno sam kod drugara kačio BOX na TV, polovnjak takođe, kad sam video kontroler zamalo se nisam ispovraćao :D. Mada to je subjektivno. Ovo neka deca urnisala :D

A JTAG, snimiš igru na usb flash (ISO fajl) i samo prebaciš na box. Brzo ide čak i na USB 2.0 a radi bez problema.
Ma kakav Iso fajl, programom Xbox Backup Creator ces taj ISO prepoloviti a mozda i 3x smanjiti jer sa njim se brisu nepotrebne stvari sa ISO-a, zabrane, kljucevi pa mozes i dodatne jezike a to moze da zauzima dosta...Mozes i na PS3 da iskopiras igre na flesku i da igras ali lakse je ovamo. Sta god da se odluci nece pogresiti ipak su to samo nijanse od igara sta preferira. vladimirdowla znam kako izgleda strokav gamepad, par puta mi je bilo fuuuj da ga ne uzmem u ruke i igram na njemu. Secam se kod drugara ista situacija jos popili koje pivo i cepa se MK9 ja kao necu, mrzi me, smisljam razne odgovore samo da ga ne pipnem ali me ubedili. Pa tri sata bukvalno nisu me skinuli sa gamepada jer sam ga doktorirao :-D
 
Znaci najveca razlika je u ekskluzivama koje se mogu igrati na odredjenoj konzoli. S obzirom da on planira da igra MK, Teken, PES i jos par igara koje su dostupne na obe konzole, svejedno mu je znaci koju ce da uzme. Sto se tice grafike, skontao sam da nema neke prevelike razlike.
 
Xbox 360 gamepad je fenomenalan. Ja prednost dajem Box-u samo zbog toga.
 
Da Danijele ali takken i MK na "krsticu" je nemoguca rabota...moras bas da si izveban da bi mogao na D-pad cepati tuce jer znas i sam koliko je isti neprecizan, to je jedina mana na ovom Gampadu-sreca pa su na "kecu" izbacili ovo cudo i ubacili pravi krstic.
 
Nazad
Vrh Dno