Šta je novo?

Google Pixel(i) 2016 - nova tema

sysninja

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
21.11.2005
Poruke
4,556
Poena
450
Dok vi ovde drvite u prazno, ja danas kupio Google Pixel (manji model). :)

Sent from my Pixel using Tapatalk

edit: stara tema
 
Poslednja izmena od urednika:
Utisci?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ne bih ni menjao OP3, nego mi uleteo povoljno, a svakako sam planirao da ga uzmem kad budem u prilici.


Evo prvih utisaka:

Premium osećaj u ruci, stvarno telefon lepo leži, namerno sam uzeo manji, a ne veći (5" je idealno za telefon).

Fingerprint standardno brz i fingerprint gestures su korisni.

Zvuk isti kao na OP3, možda malo čistiji.

Ekran odličan, dosta bolji i tačniji nego na OP3, prijatniji je za oko, naravno, odmah sam uključio sRGB.

Kamera rastura. Ovde je i najveća razlika u odnosu na OP3, jednostavno processing ne može da se poredi ni sa jednim drugim telefonom (sem 5x i 6p).

Telefon je malo više smooth nego OP3, ali mislim da su tu animacije zaslužne. Generalno se ne primećuje razlika u radu. Dobra je fora ovo sa posebnom particijom za update, samo mi na kraju ponudi reboot da update postane aktivan i to je to.

Baterija - mislim da će biti ista kao na OP3, ali to ćemo videti ovih dana.

Ono što mi nedostaje sa OP3 je notification toggle sa strane, ne znam što više proizvođača to ne ubaci...

Ako nekoga zanima još više nešto, pitajte.
 
Koliko si platio telefon ako nije tajna? [emoji4]
 
I koje je boje? :)

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Ono što mi nedostaje sa OP3 je notification toggle sa strane, ne znam što više proizvođača to ne ubaci...
I meni ovo najviše nedostaje od kad sam prešao sa OP2 na 6P. Podesio sam Automatic rules, i malo ublažio problem, ali nije to to...
 
Evo i mojih nekih utisaka malo prčkanja po telefonu od poznanika (aka uzeo sam telefon ajde molim te podesi mi i instaliraj neke stvari).

Telefon lepo radi, grejucka se prilikom skidanja i instalacije gomile stvari, mada je to i očekivano i normalno. Lepo leži u ruci ali su mi S7 i ip 7 dosta elegantniji i imaju mi više premijum filing.

Softver je dobar, naročito što ga ja direktno poredim sa Šitvizom. Sjaj na leđima... mnogo bolje izgleda na slikama nego musav u stvarnosti.

Iako su rađene zahtevne stvari, nije se ni zaglupljivao ni bagovao za to vreme, što je pohvalno.

Da li ovaj telefon vredi te novce, ni u ludilu.
 
Nije odgovarajuć naslov teme. Šta ako google izbaci pixele i u 2017... Doći će do zabune.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala Bogu pa se neko setio da zatvori onaj kupus od teme gde se više pričalo o trenutnoj ekonomskoj situaciji u zemlji nego o ovom telefonu i utiscima onih koji ga u stvari imaju. Nadam se da moderatori neće dozvoliti onoliki off-topic i u ovoj temi.
@sysninja Neka je sa srećom, zakači screenshotove baterije kada prođu nekoliko ciklusa punjenja.
 
Pitaš a odgovor znaš i sam :)

@sysninja
Daj okini neku sliku i zakači :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Po yt testovima, slike su identicne kao i na 5X/6P.
Video je dosta bolji doduse, zbog dobre stabilizacije.
 
Žena ima 5x, pa ću da uzmem da uporedim u istim uslovima i istim podešavanjima. :)

Uzeo sam crnu boju, bezeli mi ne smetaju uopšte.

@fkloznica, evo, nadam se da večeras kačim. :D

@n1tr0

Ako izuzmemo cenu u jednačini, od svih telefona koji se trenutno prodaju kupio bih Google Pixel. Šareni TW kod Samsunga me baš odbija, jedina tri Androida koje bih uzimao u obzir su OP3(T), HTC 10 i Google Pixel. Kad se ubaci cena, onda OP3, samo što se onda gubi sjajna kamera i softverska podrška koju Pixel ima. I naravno, ja sam uzeo manji model iako imam ogromnu šaku jer smatram da je do 5" idealna veličina za telefon.
 
Neće .

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jel to znači da se za jeftiniju nabavku kod nas ostalim putevima možemo nadati tek po izlasku nove generacije, kao što je bilo sa Nexusima?
 
Pa nexusa kod nas nikad manje od kada su izašli pixeli. A i mogu da se nabave pixeli isto kao i nexusi, preko švercerskih oglasa. Samo se cena malčice promenila u odnosu na nexuse... [emoji23]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja sam sad Pixel platio 50€ više nego prošle godine kada sam u februaru kupio Nexus 6P.
 
To je znači oko 550e :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Znači dao si 550€, ali za šta? Sam telefon ili telefon sa kutijom i komplet opremom? Uzeo kod nas na oglasima ili negde preko? Daj neki info, ovako se vrtimo a da ne znamo ništa...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Evo na kp prodaje neko po "normalnijoj" ceni običan pixel 600e... Ko voli nek izvoli... [emoji4]
 
Zaboravih da napišem, 580€ sam platio sa dođem ti garancijom i telefonom i punjačem, bez kutije. Lakše bilo da se prošvercuje.
 
Nazad
Vrh Dno