Šta je novo?

Philips monitor cudno ponasanje. Pomoc

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Monitor iz potpisa.

Kada ga dok komp radi iskljucim na dugme i ukljucim ne daje uopste sliku sa kompa(komp je jedini povezan) vec samo neki sivi sum se javlja. Ceo ekran ima neke sivo-bele-crne tacke, kao oni stari televizori kada se na njima izgubi signal.

Komp radi normalno, imam remote app na telefonu koji mi dozvoljava da vidim direktno ekran desktopa i kontrolisem ga(Pc Remote) i reaguje na komande iz istog, tako sam ga i iskljucio.

Kad sam restartovao racunar probao sam opet da iskljucim i ukljucim ekran-isto.
On screen display radi normalno za vreme ovoga i kada prebacim preko njega sa Dvi, na koji je povezan komp, na Vga ulaz, na koji nije nista povezano, on prebaci pa se automatski vrati i onda radi normalno.

Dakle utvrdio sam da nije do graficke jer komp radi normalno i preko telefona kad udjem vidi se desktop bez problema i komp radi bez problema. Evo sad posle 2-3 paljenja i gasenja se normalno vraca slika bez potrebe za restartom i menjanjem ulaza preko osd-ja.

Da li ovo moze da bude do losih instalacija? Cudna stvar mi se desava ponekad, kada je iskljucen racunar i izvadim i ubodem monitor iz uticnice na TASTATURI se upali backlight, a kompjuter je na produznom koji je na raazlicitoj uticnici od monitora, monitor je sam na ovoj uticnici.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Moglo bi da bude. Jesi li probao sa drugim monitorom? To sto se pali svetlo na tastaturi kada ubodes monitor u struju malo lici na zonu sumraka. Mozda imas problem sa uzemljenjem u instalaciji, pa monitor pokupi neku indukcionu struju koja se prenese na komp, ili on negde vuce na masu pa salje struju kroz vga ili koji vec tip konekcije koristis i na taj nacin ti komp brljavi. U svakom slucaju, ako se radi o tome onda si u opasnosti da ti izgori graficka, a veoma verovatno i ostale komponente.
 
Sta da radim da bih sprecio ovo poslednje?

Nisam probao drugi monitor tek danas mi se javilo ovo i 12 nocu je bilo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa pre svega se uveri da li ti je problem monitor ili strujna instalacija. Ja bih prvo probao sa drugim monitorom.
 
JA SAM SLEPEO GODINU DANA.

HTEO SAM DA PROMENIM EKRAN.

HTEO SAM DA UZMEM STABILIZATOR.

DA ODROBIJAM DEDU ZA LOSU STRUJU.


Ja sam kupio kabli, da probam, hdmi na DVI.
Treperenja NEMA.
Svetla kroz tastaturu pri cackanju ekrana dok je ugasen komp NEMA.

Kabli sam inace uzeo polovan i dobro koriscen jer sam ga dobio na poklon..
Drug mi sad kaze da radeonke nativno nemaju DVI(istina, ref karte nemaju dvi) izlaze i da zato se javlja problem kad se taj isti dvi koristi.

Probacu neki dan neki proveren i kvalitetan dvi-dvi ili dvi-vga da vidim da li je stvarno do karte.

Poludeo sam, izgubio sam mozak.
Dodje mi da se obesim sa ovim kablom, ko li ga napravi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Eto, najbezazleniji problem a mi razbijamo glavu na veliko haha. A sta bi tek da se nadjes u mojoj situaciji gde sam kupio nov lg ips monitor za 18000. I pogadjas, felerican. Ima mrtav piksel, preko hdmi brljotine po ekranu, probao na nekoliko kompa i sa nekoliko kablova. Ima cak neki sum preko celog ekrana u vidu "snega", koji se primeti kad se malo priblizis, ali intenzivno iritira oci. Sutra ga nosim na reklamaciju i znam sta me ceka. Natezanje, ubedjivanje i svadjanje. Siguran sam da ce pokusati da me zeznu..
 
Poslednja izmena:
Ne mora da znaci.

Drug je uzeo laptop koji je imao feler na ekranu, odneli smo ga u radnju i pokazali im i oni su odmah dali drugi model.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Doneli laptop u radnju, upalili na licu mesta, pokazali da i u boot screenu i biosu ima istu manu i da nije do operativnog sistema.

Doduse, to je bio isti dan kada je laptop uzet pa je mozda zbog toga odmah zamenjen.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sa svojim monitorom nista, nema nikakvih bugova od kako sam zamenio kabli.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno