Šta je novo?

Pasword manager

ja sam promenio sve passworde na svim nalozima kad sam kupio 1Password i generisao ih preko njega i sad samo fill-ujem to kad otvorim neki sajt jer pojma nemam koje su mi sifre a cuva ih u vault-u za sada i tu se apdejtuju sa svakog uredjaja.
kad odaberem opciju da generisem novi pass za neki nalog sam pita da ga apdejtuje u vaultu.
 
Gde je ta opcija? Ne mogu da je nađem. Možda zato što sam stavio portable verziju?

Moras prvo da uredis bazu,dodaj unos zatim korisnicko ime,lozinku i url adresu,kada sve popunis pritisnes u donjem uglu uredi,zatim ides desni klik na sacuvane podatke izaberes otvori url,program te automatski vodi do sajta,zatim levim klikom skljocnes gde treba da uneses ime i lozinku vratis se u program opet desni klik ima opcija automatski popuni i program ispisuje tvoje ime i sifru i to je to,sve to ide veoma brzo i jednostavno.
 
Meni Chrome čuva sve passworde i još su sinhronizovani sa mojim google nalogom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da,ali neznam koliko je to bezbedno.
 
Ja koristim SafeInCloud vrhunska app ima i za PC, Android i iOS.
Ima ekstenzije za sve browsere tipa opera, ff, yandex, chrome...
Instaliras ekstenziju kad odes na sajt imas mogucnost da sam upises user i pass ili da generise sam ili kombinaciju.
Sve se odmah sinhronizuje a imas dosta ponudjenih resenja, tipa gdrive, one drive...(ja drzim baz na gdrive-u i na D particiji za ne daj boze da ne nabrajam sve je kriptovano tako da...
Mozes da uredjujes upisujes dopisujes bas puno opcija instaliras na fonu i na PC i uzivas nikad ne moras nista da pamtis.
Greska, MORAS samo jednu a to je master pass kojom otkljucavas samu app, dakle niko ne moze da ti udje i vrslja po istoj i uvek kada hoces da udjes trazi master pas sto je dobro a ima i mogucnost ako ti je MP dugacak da kucas samo prva cetri znaka MP ili zadnja 4 da ne moras celu ako je dugacka kao meni 12 znaka sa velikim slovom i nekim jos znakovima.
Kad tu recimo lozinku kucam u programu kaze da su potrebni vekovi da se provali(meni sasvim dovoljno), tako da je aplikacija vrh po meni nema sta nema.
A da a cena je prava sitnica-FREE!!!
Placa se samo Android app ali ima i besplatna bez sinhronizacije, ali ako nekom bas treba pro moze da nadje pro varijantu ili na PM.
Za windows pc je free aplikacija sa sinhronizavijom sto ce reci po defaultu je pro za pc.
Da za Android ko ima citac moze da se ulazi i sa otiskom prsta ne mora kucanje mastera.
Moja preporuka
 
Poslednja izmena:
Dashlane , koristio sam i passwordbox i posle njega onaj key... i lastpass i moram da kazem da je dashlane nekako najvise friendly , premium opcija otkljucava vise od dva racunara/telefona i sinhronizuje ih, free verzija je limitirana na 2 uredjaja po jednom registrovanom nalogu i nema limit sto se tice broja sajtova, ima autofill i autolog opciju sto je fino ali nema sync, sve u svemu super besplatan program, pamti i kartice i ostale podatke koje najcesce unosite. Probajte , 15 dan je free premium pa se uverite ali je ozbiljno dobar program.
 
Pre izvesnog vremena sam pomenuo Roboform, ali sam danas slucajno nabasao na ovaj i ovaj clanak. Govori se o ranjivosti samog programa, premda je informacija stara dve godine, smatram da je korisno za svakog da procita o cemu se tacno radi.

Posle ovakvog clanka postavlja se pitanje bezbednosti password manager-a, ne samo ovog vec i ostalih.

Voleo bih da cujem vase misljenje?
 
KeePass je najbezbedniji. Što se tiče cloud rešenja, ona su uvek ranjiva na nešto... LastPass je svakako sigurniji od slabe šifre, korišćenja više istih ili sa minimalnom varijacijom.
 
Ljudi, kakva je situacija nakon 2.5 godine od poslednjeg posta :) ?

Danas me roboform upozorava da extenzija za chrome ne radi vise na verziji 7.xx, tako da izgleda moram promeniti manager... Koliko vidim LastPass vecina preporucuje ?
 
Za BitWarden kažu mnogi da je odličan

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja koristim KeePassXC za bitnije stvari (malo ih je), a Bitwarden (besplatnu verziju) za sve ostalo. BW ima odličnu ekstenziju i dobru Droid aplikaciju. Hteo sam da testiram detaljnije i FF Lockwise, ali nemam kad. A ni potrebu za tim. I KeepassXC ima add-on za browsere, ali ne bih se cimao sa tim rešenjem za nebitne stvari, pošto baza mora biti stalno otvorena, a ako je na istom mestu i login za e-banking, nije baš najbolja opcija.

https://www.privacytools.io/software/passwords/
 
preporuka za Enpass.
 
+1 za BitWarden.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja godinama koristim neku portable verziju KeePass-a.

Nisam imao potrebe da ga menjam. :)

Doduše, ja ga ne koristim u "online" modu. :D
 
Poslednja izmena:
Preporuka za SafeInCloud Pro verzija, vrh.
 
1Password i Bitwarden su u vrhu ponude. LastPass nikako.
 
Može li se znati zašto?

Par puta im je provaljivana baza. A i recovery process im je nikakav. Izgubio sam bazu koju sam imao od 2013 kod njih. Posle toga sam presao na bitwarden, keepass i bitdefender wallet.....
 
Hvala na odgovoru, nisam to znao.
Prebacio sam bazu u Bitwarden.
 
Kako osim ručno uraditi transfer baze iz Lastpass u npr taj Bitwarden?
1password baš i nema dobre ocene na Play store.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
@rida nemam, jer mi nisu potrebne opcije iz premiuma. Koliko sam video po redditu, ljudi koji koriste premium su zadovoljni. Ako hoces da probas premium opcije pre kupovine, predlazem ti da pokusas da podignes bitwarden_rs koji je nezvanicna verzija pisana u Rust-u sa svim otkljucanim opcijama.
 
Zna li neko gde se povecava velicina fonta u Enpass menadzeru?
Ne znam kako,ali mi se font jako smanjio.
 
Kome treba dobar password menager za windows, preporučujem KeePass 2.
 
Nazad
Vrh Dno