Šta je novo?

Koji fotoaparat?

Aleksandar1987

Poštovan
Učlanjen(a)
22.01.2017
Poruke
22
Poena
54
Pozdrav svima. Uzeo bih neki fotoaparat, sa dobrim objektivom a ne znam koji. Cenovni rang je u sustini sto manje para a da dobijam profi slike... Hvala unapred!
 
A da nam kažeš šta bi fotkao? :) Dobijanje "profi" fotki više zavisi od tebe, nego fotoaparata. A to će ti reći i daleko stručniji ljudi od mene.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ma koristio bi uglavnom za putovanja i jos po nesto... Verujem da 90% profi slika zavisi i od obrade samih fotografija :) ali sto bolji aparat sa ok objektivom a za malo para, i sto manje obrade bi bilo kul :D
 
Bilo koja Zte nubia će zadovoljiti potrebe. [emoji2]

Pritom imaš i dual sim telefon, pravu multimedijalnu mašinu, veliki ekran. [emoji2]

Šalu na stranu, kaži cenovni rang, i koji aparat želiš, compact, dslr. Onda ćeš dobiti pravi odgovor.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je za putovanja, kontam da bi ti Sony a6000 sa kit objektivom vršio posao. Ali da, reci nam i koliko možeš da se isprsiš. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Da li planiraš uopšte da menjaš objektive ili si mislio da koristiš samo sa kit objektivom?

Ako nisi planirao nabavku objektiva, uzmi neki Sony RX100 III na oglasima i uživaj.
 
Tesko mk3 za te pare, mk1 (nov) za 300-400e na KP ili mozda polovan mk2.
Takodje moze da razmisli i o A5000/5100 sa kit objektivom. Tu je i Canon EOS M..

A u svakom slucaju ga ceka vezbanje/ucenje, posebno sa ovim milc dok RX100 moze da prodje i kao P&S.
 
Poslednja izmena:
Ne nov, naravno.

Bude RX100 mk3 na oglasima na KP za 420-450€, malo pregovaraš :)

Još letos sam svoj A6000 sa 16-50 i dve baterije sa 8 meseci važeće garancije (račun, papiri) platio 400€, nije ispucao ni 3000 slika ukupno, sve kao novo. Super zadovoljan kako radi.

Ako nisi zapeo da mora novo, pogledaš šta se nudi, uvek bude interesatnih ponuda.
 
Obzirom kao je pokretač teme postavio pitanje, dojmim se da DSLR ili MILC nisu za njega. Nije to za svakoga.

Sony RX100 v1 ima za oko 300€. Teško da ima bolje novo za te pare.
E sada, reče on da želi "aparat sa dobrim objektivom", što može da znači različite stvari kod slabije upućenih. Zoom kod RX100 je "samo" 3.6x. Znamo da je to dosta za 99% namena, ali ne bih da se pokretač teme razočara...
 
http://www.nikonusa.com/en/nikon-products/product/compact-digital-cameras/26499/coolpix-p900.html
Ovaj se može naći za recimo 300-400 eura i rešio si posao :)

Jer ako uzmeš DSLR kupićeš jedan objektiv, pa će ti faliti ili širina ili zoom, pa ćeš kupiti drugi objektiv e onda će ti trebati makro pa ćeš kupiti treći objektiv, e tu se onda smeši razvod braka :D , pa ćeš povući ručnu jedno vreme e onda će da ti zafali svetla, pa dolazi na red blic, zatim baterija počinje da bude slaba za tvoje zahteve, pa ćeš da kupiš buster. E onda počinje da ti se sviđa noćna fotografija, za to ti treba stativ, posle izvesnog vremena želećeš portrete da radiš, za to ti opet treba objektiv kao i koji kišobran, stativ za isti i po koja dodatna blic glava.

U prevodu batali, kupi kao što sam ti već napisao p900 ima odličan zoom do 2000mm imaš i širinu, biće ok za sve :)

Ovo je samo topla preporuka, bez da me iko napada da naginjem na Nikon
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno