Šta je novo?

Polomljen ekran na telefonu

Fallout 3

Cenjen
Učlanjen(a)
30.06.2016
Poruke
2,050
Poena
130
Pozdrav svima,imam garanciju jos 6 meseci na telefon lumija 535 ali nazalost sam danas polomio ekran znam da garancija ne vazi kad se ekran polomi.
I sada mogu da odem u neovlasceni servis i da dam za popravku ekrana 25 eura da li time gubim garanciju na sam telefon?
Ili mogu da zovem Comtrade servis ovlasceni servis za moj telefon u ponedeljak i da im predlozim da ja platim opravku ekrana ali da posle toga imam jos 6 meseci garancije da li je tako bolje?
 
I sada mogu da odem u neovlasceni servis i da dam za popravku ekrana 25 eura da li time gubim garanciju na sam telefon?

Ili mogu da zovem Comtrade servis ovlasceni servis za moj telefon u ponedeljak i da im predlozim da ja platim opravku ekrana ali da posle toga imam jos 6 meseci garancije da li je tako bolje?

Naravno, gubiš garanciju neovlašćenim servisiranjem telefona.

Nemaš šta da zoveš Comtrade. Možeš da odneseš telefon u ovlašćeni servis za Nokia telefone, da zamene ekran o tvom trošku i garancija će nastaviti da ti važi.
 
Pitaj za cenu prvo, tesko da ce biti ista cena u ovlascenom i normalnom servisu.

Mislim da deru u ovlascenom i da se apsolutno ne isplati.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jesi li polomio ekran ili samo touch? U svakom slucaju, svakako prvo pitaj za cenu, na Aliju je touchscreen 5-10$, a njegova zamena nije preskupa u obicnom servisu.
 
Ekran sam polomio jer sam retard ustajem rano ujutru i hvatam telefon da upalim i kako mi ispao iz ruke nemam pojma ni sam i to bas ispao u mojoj sobi gde spavam da kaze covek ispao mi iz dzepa u gradu pa ajde a toliko sam ga pazio....
Jos imam podatke na njemu i svasta nesto i ne znam da li je sve tu jos...
Telefon hoce da se upali radi zvucnik kad neko zove i to je sve a ekran je naprsao na samoj ivici ali po celom ekranu skoro su linije.
Da naravno pitacu za cenu ali ne verujem da ce biti bas 50 eura u ovlascenom servisu ako bude bas velika razlika dacu da mi ga naprave u regularnom servisu a garanciju imam samo jos 6 meseci tako da i ako je izgubim nece biti velika steta.
Danas me bije maler samo tako jos sam otisao kod frizera ono 5 coveka tamo cekaju i oni sisanje krastavac samo sam dzabe bio do Paracina.
Znam da je na Aliju toliko ali dok stigne do Srbije i sve ne mogu da cekam sa Alija da stigne imam bitne podatke na telefonu.
Hvala vama na pomoci svima :)
 
Može da bude više od 50e, manje teško...
 
U tom slucaju opravice mi regularni servis za 25 eura i gotovo nije meni krivo zbog para i da je 50 eura nema veze ali nisam mogao na gluplji nacin da polomim ekran....
A ova Sim kartica je micro sim i sad ne mogu da je ubacim u drugi telefon i da je koristim a bas mi sad treba najvise....
 
Poslednja izmena:
Nisam sugran da li su ti rekli cenu za ceo ekran ili samo za touchscreen... Nekako mi je malo tih 25e za kompletnu zamenu...
 
25 eura tako mi je rekao decko u radnji...
Kad budem resio problem ostavicu komentar ovde kako je sve proslo....
 
To je super cena s obzirom da Kinezi naplaćuju taj lcd oko 18$...
 
Sad sam gledao klip na youtube moguce je da je meni samo touch napukao a lcd ekran je u redu jer ne bi se telefon ni upalio i prikazivao sve boje i ikonice da je lcd ekran u kvaru moja greska sto sam mislio na ekran.
I video sam na netu da ima ljudi koji menjaju touch i za 1800 din. tako da je ovo moje malo skuplje al sta cu nemam nekog izbora....
 
Poslednja izmena:
Touch je ono sto ti pretiskas, staklo PREKO ekrana/displeja.

Displej daje sliku :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da tek sam sad ukapirao :D e pa touch ne reaguje i to ceo prvi put mi se ovo desava pa sam se zbunio i mislio da je ekran....
Verovatno je ekran neostecen jer gledam po youtube da ima mnogo gorih slucajeva od mog i da samo menjaju touch.
 
Ako imas sliku, nemas brigu :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
To već ima logike. Zbog toga mi je 25e bilo malo za tu popravku... [emoji4]
 
Pa da pogresio sam meni je lumija 535 prvi touch screen telefon pa zato nisam znao,da u pravu si i meni je bilo malo cudno zato sam i prelistao net hvala Bogu da nije ekran :)
 
Poveži bluetooth miš i moći ćeš da koristiš telefon dok ne središ touch.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da ali kako da ukljucim bluetooth na telefonu kad touch uopste ne reaguje?A i onako nemam bluetooth misa....
 
Napravio sam telefon plus sam stavio kaljeno staklo ipak sam zavrsio u regularnom servisu a ne ovlascenom jer je cena bila u ovlascenom 6000 din. plus se ceka nekoliko dana a lik mi je sve zavrsio danas za jedan dan :)....
 
Nazad
Vrh Dno