Šta je novo?

Public IP za local server iza rutera?

CoyoteKG

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
29.01.2011
Poruke
3,363
Poena
259
Jedno naivno pitanje o kojem nisam razmisljao.
Do sada sam sve resavao sa port forwardingom.

Ali me interesuje kako bi izgledalo da server koji je iza nekog TP link rutera ima public adresu?
Ne verujem da bi samo port 80 i 443 forwardovao na taj server?
 
Ako server ima public IP ne treba mu ruter, direktno je dostupan preko interneta.
 
To je ono što ne razumem.

U pitanju je kancelarija sa modemom od SBB, TP link ruterom posle, i gomilom računara, između ostalog jedan server.
Na tom serveru se vrti par internih web aplikacija na IIS.
Kako da dam public IP tom serveru koju dobijam od SBB? Da li je moguće?
Do sada sam sve radio samo sa port forwardingom ka tom serveru.

Nešto mi previše jednostavno zvuči da stavim tu staticku IP adresu koju vec imam od SBB ovamo
pub.JPG

:)

Takodje onda nemam lokalnu adresu, a hteo bih da mi server bude u mrezi sa ostalim racunarima koji su u mrezi.
Ili se to rešava sa još jedno mrežnom karticom?
 
Poslednja izmena:
Jedini ispravan način je port forwarding.
Možeš i da instaliraš TeamViewer na server. Omogući njegov VPN. Posle pristupaš preko TeamViewerovog VPNa.
 
Ovo tebi treba koliko sam skontao, DMZ host. Dodaj IP adresu ili racunara ili uredjaja kojeg zelis da "otvoris" prema netu. :) Izmedju ostalog ovo sam i ja podesavao za AP koji je nakacen na router.

http://www.tp-link.com/us/FAQ-28.html
 
Jednostavno kao sto su drugi rekli port forwarding, npr ako se server nalazi na 192.168.0.22, smo port forward portove 80 i 443.
Nemoj da koristis DMZ. To je vec stara stvar i zbog DMZ moras da imas poseban firewall jer su svi portovi otvoreni prema serveru.

Videces ga bez problema u lokalnoj mrezi. Samo ukucas u browser ip od servera i to je to.
Ako hoces da ga vide pod nekim lokalnim imenom, doodaj u /etc/hosts
npr:

app.local 192.168.0.22

Barem je tako za linux server, debian u ovom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno