Šta je novo?

Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije

Jel to preko puta poprecno znaci da su kopali ulicu (kolovoz)???

Upravo tako, nisam mogao da verujem. Znate da je to mozda najprometniji deo u celom Novom Sadu, vec je na futoskoj pocinjala kolona vozila. Ali makar su izabrali nedelju, pa je bila guzva manja 70%.
 
Poslednja izmena:
Upitao sam mts za planove uvodjenja optike na gornjem Dorćolu - preciznije u ulici Rige od Fere, i dobio sam odgovor:

Na navedenoj adresi početak radova na ALL IP projektu očekujemo u toku 2018. godine. Koristimo priliku i da Vas informišemo da je „Internet revolucija“ trogodišnji projekat koji će se realizovati kroz tri faze, a krajnji cilj je uvođenje optičke mreže u celoj zemlji. Svakako ćemo Vas blagovremeno obavestiti kada na Vašoj lokaciji budu započeti radovi.

Eto, komsije da znaju za njihove planove. :D
 
Upitao sam mts za planove uvodjenja optike na gornjem Dorćolu - preciznije u ulici Rige od Fere, i dobio sam odgovor:



Eto, komsije da znaju za njihove planove. :D

Na koji mail si im pisao ili već kako?
 
Upitao sam mts za planove uvodjenja optike na gornjem Dorćolu - preciznije u ulici Rige od Fere, i dobio sam odgovor:



Eto, komsije da znaju za njihove planove. :D

Hvala za ovo, napisah ja skoro da nema radova ovde.
 
Овде у Нишу их има ту и тамо али сам приметио да су дурлан баш копали и раскопавали гомиле попречних улица па делује да иде оптика. По центру и у мом (јужном) крају их нешто не виђам.
 
Interesantno stigla ponuda u sanduče, optika prošla kroz zgradu, tj. sandučići i kanalice, bio informativno do lelekoma, rekoše "ne vi ne možete imati 50mb.. morate ili ovaj jači paket ili da ostanete do 6mb.. Zato što vaša centrala ne podržava više od 6mb".. Sprdnja ili plaćaj 4499(box paket) ili nemoj da imaš internet :D
 
Bice ili adsl 10/1 ili optika 150/20
Ma j****o bi im...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ugovor mi ističe u februaru, neće mene videti Lelekom ako ne može po ceni od 50 da mi obezbedi 50 ili 50+.
 
Ugovor mi ističe u februaru, neće mene videti Lelekom ako ne može po ceni od 50 da mi obezbedi 50 ili 50+.
Pa fala gospodu i jos i ostale nahuskas da predju kod drugog i izgube pola zgrade. Nema tu prema gov**** ides lopatom

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Pa izgubiće već su dosta otišli možda nas 10 od 40 stanova ima uopšte fixni, zato što kada ih pozovem snjima menjam paricu XD pošto mi je loša veza.. :)
 
Upravo tako, nisam mogao da verujem. Znate da je to mozda najprometniji deo u celom Novom Sadu, vec je na futoskoj pocinjala kolona vozila. Ali makar su izabrali nedelju, pa je bila guzva manja 70%.

Mislim da su tu kopali za semafore kabel, citao sam nesto prosle nedelje da tih dana treba da pocnu sa postavljanjem semafora na taj pesacki prelaz (malo ima semafora na bulevaru :D) . Ali da se vratim na optiku, ja sam gore kod zeleznicke stanice na bulevaru, i tu su obelezili gde ce da kopaju ispred zgrade, tako da ocekujem da ih vidim da kopaju svaki dan :)
 
Interesantno stigla ponuda u sanduče, optika prošla kroz zgradu, tj. sandučići i kanalice, bio informativno do lelekoma, rekoše "ne vi ne možete imati 50mb.. morate ili ovaj jači paket ili da ostanete do 6mb.. Zato što vaša centrala ne podržava više od 6mb".. Sprdnja ili plaćaj 4499(box paket) ili nemoj da imaš internet :D

Ako sam te dobro razumeo imas verovatno ADSL 6Mbita, optika ti u zgradi, na brze "bakarne" VDSL pakete mozes slobodno da zaboravis posto nece vise nista ulagati u taj vid interneta, a nece ni da ti daju npr VDSL paket ali realizovan preko optike.
Ako je tako, stvarno su nefleksibilni i umesto da se bore za svakog korisnika oni samo "oces skuplje optika pakete ili dovidjenja"...
A kostalo bi ih minimalno posto ti je optika vec pred vratima. Bedak.
 
Mislim da su tu kopali za semafore kabel, citao sam nesto prosle nedelje da tih dana treba da pocnu sa postavljanjem semafora na taj pesacki prelaz (malo ima semafora na bulevaru :D)

Jeste u pravu si haha, sad mi rekla devojka :D :D Sorry za laznu informaciju :D
 
Bio sam juce u poslovnici, pa da podelim info koji sam dobio od sluzbenice. Nakon provere mog telefonskog prikljucka, rekla mi je da na liniji postoji GPON i da je to preduslov za uvodjenje optike i samim tim da sam na listi korisnika koje ce kontaktirati i nuditi pakete samo za internet ili BOX sta god meni vise odgovara. Paket koji bi bio u ponudi je PROBAJ paket od 150/20 gde su prva 2 meseca besplatna, sledecih 5 meseci je po 1 dinar, a nakon toga bi se placalo 3400 RSD do isteka ugovora (24m). Ovo je samo za internet, nije BOX, posto me BOX ne zanima. Kaze, ocekuje zavrsetak radova do kraja godine i da bi kampanja za ove pakete trebalo da krene od Januara, ali da mogu da se obratim mailom i da trazim da mi naprave ponudu i pre pocetka kampanje, naravno ukoliko postoje tehnicki uslovi na lokaciji. U okolini nisam primetio neke radove, u pitanju je NBGD Arena.
 
Cek, to na kraju bude 7 meseci ukupno 5 dinara? Jesi li sigurno dobro razumeo? Na kraju prosek ispadne kao da placas 2400 mesecno te dve godine.
Ja sam kod Arene isto, blok 30, meni su rekli kraj novembra pocetak decembra, ali nisu pominjali taj PROBAJ paket samo ono sa flajera.
 
Sutra moram opet do poslovnice pa cu pitati ponovo, ali sam je tako razumeo. Prva dva meseca su besplatna, posle je 5 po 1 RSD, mozda je mislila 3 meseca po 1RSD pa je to onda ukupno 5 meseci (a ne jos 5 meseci po 1 RSD). Postavicu sutra kada dobijem jos informacija.
 
Sutra moram opet do poslovnice pa cu pitati ponovo, ali sam je tako razumeo. Prva dva meseca su besplatna, posle je 5 po 1 RSD, mozda je mislila 3 meseca po 1RSD pa je to onda ukupno 5 meseci (a ne jos 5 meseci po 1 RSD). Postavicu sutra kada dobijem jos informacija.
I to samo novi korisnici, naravno

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Samo net ili mora i fiksni telefon?
Ja kod kuće nemam fiksni i nije mi potreban.
 
Samo net ili mora i fiksni telefon?
Ja kod kuće nemam fiksni i nije mi potreban.
Naravno da ti treba fixni, bar za sad.
Kasnije ce moci i bez, ali se plasim da ce tada podici cenu za toliko kako bi nadoknadili lep gubitak ako bi pustili bez fixnog.
Tako da ti dodje na isto, u stvari ovo je bolje jer bar nesto nekome koristi uglavnom matorcima.


TT
 
Jeste Telekom to, ali mislim da ne zavisi od njih. Svojevremeno mi je jedan radnik Telekoma rekao da Ratel od njih traži da insistiraju na fiksnoj telefoniji. Ne znam da li je bio u pravu, ali je svakako Ratel pre 6-7 godina naredio Telekomu da poveća pretplatu za fiksni telefon i da poskupi razgovore, a sve u cilju obezđivanja boljih uslova za razvoj drugih operatera.
 
Jeste u pravu si haha, sad mi rekla devojka :D :D Sorry za laznu informaciju :D
I za semafore je suludo, jel kod vas u NS nisu culi za podbusivanje?

Sutra moram opet do poslovnice pa cu pitati ponovo, ali sam je tako razumeo. Prva dva meseca su besplatna, posle je 5 po 1 RSD, mozda je mislila 3 meseca po 1RSD pa je to onda ukupno 5 meseci (a ne jos 5 meseci po 1 RSD). Postavicu sutra kada dobijem jos informacija.
Ili je 2 meseca besplatno (probno) + 5 po 1din + 19 po punoj ceni ili je 2 besplatno + 3 po 1din + 19 po punoj ceni. I na tih 3400 dodaj jos 660 za fiksni. A to mu dodje skoro isto kao ono iz cenovnika, Box 2 za 3600 uz 2 meseca po 1din.
 
Poslednja izmena:
Jeste Telekom to, ali mislim da ne zavisi od njih. Svojevremeno mi je jedan radnik Telekoma rekao da Ratel od njih traži da insistiraju na fiksnoj telefoniji. Ne znam da li je bio u pravu, ali je svakako Ratel pre 6-7 godina naredio Telekomu da poveća pretplatu za fiksni telefon i da poskupi razgovore, a sve u cilju obezđivanja boljih uslova za razvoj drugih operatera.

Kako da ne, svemu je kriv zli Ratel... Oni sigurno i sprečavaju Telekom da ta pretplata uključuje koju stotinu minuta za zvanje mobilnih brojeva?
 
Jos gore ako je bulevar u pitanju! Pre 15 godina je domet bio 50m duzine i valjda do metar sirine (ne secam se tacno). I to kod obicnog majstora (znaci gazda, par fizikalaca i masina), a ko zna koliko kod neke ozbiljne firme...
 
Pogađaj jednom jel mora fixni. Telekom je to ;)

Moja poruka se odnosila na cenu. Jer ja kod kuće nemam fiksni, nije mi potreban, pa je navedenu cenu potrebno uvećati za cenu fiksnog telefona, da bih znao koliko je mesečna pretplata na priključak.
 
Zvao sam korisnički centar juče i dobio informaciju da je paket 150/20 + Fiksni oko 3500 dinara (3499 ako se ne varam).
Fiksni je naravno obavezan, iz kog god razloga.
Pošto nemam fiksni trenutno (t.j. imam, ali je preko Oriona), opcija je bila da ili prebacim fiksni broj kod njih, ili uzmem novi, što sam i uradio, pa ću ovaj drugi odjaviti sa sve Orion netom.
Zemun je u pitanju, a okvirno je rečeno da će uvođenje optike krenuti oko 10. decembra.
 
Proverite oko zgrade gde su kopali da slučajno nisu zatrpali šahte za vodovod i kanalizaciju... Kod mene su zatrpali pa sam ih cimao da se vrate i otkopaju ih.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno