Šta je novo?

Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije

A u cemu je problem da postoje i 50/10 i 50/20 i 50/50 i 100/25 i 100/50 i 100/100, itd? Mastiljare mrzi da otkucaju par redova u aplikaciji i na sajtu?
 
Ili ulazak na mala vrata,daju opremu i kredit, posle malo dodaju i eto Kineza vecinskih vlasnika
 
Meni je u poslovnici rečeno da neće biti optike kod mene jer postoji centrala u zgradi. BG, Trošarina.

Doduše, ima par meseci kako sam pitao tako da je odgovor verovatno bio nagadjanje zaposlenog.

U svakom slučaju, svraćaću redovno i dosadjivati.

Jedva čekam da se rešim pretnje zvane SBB.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram temu o ovom starom kablovkom operateru jer je jako slabo posecen,
http://www.bvcom.net/internet_cenovnik
Dobar deo Starog grada i Palilule i mozda Dorcola su zauzeli sa HOME ETHERNET
prikljuckom, i kablovskom TV odavno prisutni...
Ima li ko saznanje sta o njima ? Da li i je otkupio neko u Beogradu ?
Kako radi taj bolji Home Ethernet kod njih ?
Mislim da oni optiku tesko da mogu da poteraju sa velikim brzinama.
Ili bar da budu priblizni Radijusu, ili Targo Telekomu...
 
Bas sam hteo juce da okacim njihov cenovnik. Razmisljao sam da predjem na njihovu optiku koja je FTTB dok se nije pojavilo ovo sa MTS-om.
I mene interesuje da li neko ima iskustva sa njihovom optikom koja mi je u zgradi pored onog IPAN-a koji je telekom postavio. Koliko je meni poznato u zgradi niko ne koristi njihovu optiku. Posto vidim da se sa ovim MTS cenovnikom jos uvek licitira. Inace koristim njihovu kablovsku tv.

Poredjenja radi ovde je 40/2 za 12 meseci UO 2130 rsd a MTS VDSL 24 mes. UO 50/2 1799 rsd sa 5 mes. po 1 din pa mu to dodje fakticki 19 meseci sto je po meni isplativije.
 
Poslednja izmena:
Svakako je skup BVCOM, on se isplati samo u slucaju da u stanu nema fiksni telefon.
Ili ko je primoran , placati im bez ugovorene obaveze.
Kablovska im inace kod rodjaka pokriva i video nadzor sa kamerama u zgradi.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da je mts sa postavljanjem optike stigao do zgrada u bloku 8a, ulice Otona Župančiča..
 
Danas kada sam ih zvao i baš sam ih pitao za cenu paketa optike rekli su mi
da je najeftini paket oko 3500...

Ako stvarno ostanu pri tome neka hvala, neka šišaju druge ovce.
 
A koje cene očekivati ?

A da uzmemo u obzir da danas 100/2 košta 2400 sa ugovorom ili 2600 bez uo.

Jel su pominjali neke free mesece, već je bilo priče da će biti...
 
Pa nize od tih, normalno. Sa cenom od 3500 za najjeftiniji paket mogu da ocekuju milion korisnika tamo negde 2030.
 
Upravo tako, elem cena naravno varira zavisno da li se uzima bez ugovorne obaveze ili na
dve godine.

Ali varijacije nisu toliko velike i cena je manje više ~3500 dinara.

@ Marko

Poenta je da kada ti nešto (Telekom u ovom slučaju) predstavljaš tj. sprovodiš nacionalnu strategiju i to činiš
u saradnji sa stranim partnerom za očekivati je da daju pristupačne cene. Želiš da pokriješ što veći broj
korisnika različite platežne moći.

Ako stvarno zadrže ove cene čitava ova kampanja koju su otpočeli stvarno gubi smisao.
 
Ok. Samo da se razumemo. I ja bih voleo da to bude sto pristupacnije, ali realno je ocekivati da to bude skuplje od ovog 100/2.

Ili mozda ja gresim ?
 
Gresis. 100/2 VDSL moze da uzme saka ljudi a ovo se reklamira kao da je bukvalno za svakog korisnika (kao ADSL od pre 10+ godina), dakle 100-150 je prakticno novi osnovni paket. S obzirom na brzine (i cene) kablovskih operatera i mobilnog interneta mts optika po tim cenama nema sta da trazi i ako tako ostane unapred su osudjeni na propast.
 
A koje cene očekivati ?

A da uzmemo u obzir da danas 100/2 košta 2400 sa ugovorom ili 2600 bez uo.

Jel su pominjali neke free mesece, već je bilo priče da će biti...

Ne znam koje cene ali svakako povoljnije od toga. Ja sad placam 4625 250mbita dl (upload jeste ocajan :d)tv i telefon (znaci oduzmi 700kinti koliko je pretplata za fixni kod mts-a od ovog paketa) znaci 3900 (koji dinar manje) ja sad placam 250/4 plus TV (koji je objektivno bar duplo bolji sto se tice ponude kanala kada se uporedi sa MTS IPTV), sta ce mene naterati onda da predjem kod njih na net i televiziju ako mi ponude isto sto imam sada po istoj ceni (ili jacoj ? :trust:) sa losijom TV ponudom? :sceptic:
 
Nece im (MTSu) dati (SBB & Co) da daju pristupacne cene neta, jer time ubijaju najsladji deo kolaca (korisnike koji bi platili vise za vise, jer najnize cene ako spuste, svima ubijaju i promet i profit).

Jedino sto se moze raditi je da se skroz otkazuje net, a to naravno se nece desiti. VIP je vise uradio za snizavanje cene neta (Kucni Net, za veliku vecinu dovoljan) nego MTS i SBB.
 
@Alfaunits

Samo za nas sa jeftinijim ulaznicama jel može pojašnjenje.

Mislim na onaj deo da SBB neće dati MTS-u? Valjda po logici stvari treba da bude obrnuto.
 
Glupost. SBB ima 40/2 + TV za 2400 mesecno, mts 20/2 (posto 50/2 retko ko moze da uzme, iako je ista cena) + fiksni za 2000-2100. Ako racunamo koliko je pretplata za fiksni a koliko za TV, ispada da je internet u SBB dosta jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Pa zato i kazem da nece dati da se osnovni paket poveca po brzini, vec da se dodaju preko postojecih paketi optike.

Bivis, ja zivim u nekoj "zabludi" da MTS moze mnogo vise da ponudi i da ih uopste ne zanima da cede korisnike, vec im "lojalna konkurencija zdravog kapitalizma" ne dozvoljava da to urade (u prevodu neko nekog placa da MTS ne daje bolju ponudu).
 
Ja mislim da su oni samo potpuno nezainteresovani i maksimalno bahati jer im se moze.
 
Gresis. 100/2 VDSL moze da uzme saka ljudi a ovo se reklamira kao da je bukvalno za svakog korisnika (kao ADSL od pre 10+ godina), dakle 100-150 je prakticno novi osnovni paket. S obzirom na brzine (i cene) kablovskih operatera i mobilnog interneta mts optika po tim cenama nema sta da trazi i ako tako ostane unapred su osudjeni na propast.

Ok, ali ja imam neku drugu lokigu razmišljanja. Da nešto što je mnogo bolje i stabilnije, pruža više, treba da bude i skuplje, nebitan je tu broj korisnika. Po meni.

A to dal će oni da propadnu... To nek oni razmišljaju.
 
Pa ako je bolje zasto jajare na uploadu ?
Neka ponude opciju za ljude kojima treba jak upload, a ne ovako, uzmi sta ti dajem ili ne uzmi, ali bolje uzmi jer vidis da se svuda reklamiramo sa tvojim parama (svi mi smo krvavo placali uvodjenje parica nekad u Titovo vreme).
 
Ja uzeo Telenor Home kao rezervni net i prezadovoljan sam, dok stigne optika verovatno ce isteci i Box 3. Pocinju da nerviraju sa reklamama, preplavili su sve moguce televizije, a zvanicnog cenovnika nigde, osim nasih pojedinacnih nezvanicnih saznanja. Zvali su me pre neki dan da mi ponude 100|2, odbio sam ih pre par meseci, pa prema tome zakljucujem da optika nece skoro.
 
Da li neko zna hoce li moci da koristi postojeci stb na optickom prikljucku?

Takodje, ima li neko info moze li se koristiti svoj ruter (cisco)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
STB i ONT su dve razlicite stvarcice koje rade slican posao ... ne neces moci koristiti stb za opticki prikljucak.
Ruter mozes nakaciti na ONT ako ti je potreban...
 
Svoj ruter ću koristiti, naravno. Ma koji provajder da dođe. To sam odavno naučio.
Kod mene u zgradi su povukli vertikalu, iako ne vidim kuda su ušli u ulaz.
 
@zeha: Pa baš i nisu slični STB (ili ti risiver/dekoder) i ONT. ONT "prevodi" svetlosni signal u elektronski tako da dalje od ONT može da se koristi standardna oprema (ruteri, svičevi...) sa Ethernet-om kao za bilo koji drugi tip mreže, dok je STB u suštini samo dekoder audio i video kodeka.
 
Pa ako je bolje zasto jajare na uploadu ?
Neka ponude opciju za ljude kojima treba jak upload, a ne ovako, uzmi sta ti dajem ili ne uzmi, ali bolje uzmi jer vidis da se svuda reklamiramo sa tvojim parama (svi mi smo krvavo placali uvodjenje parica nekad u Titovo vreme).
Kakve veze imaju bakarne parice sa optikom? To polako ide u istoriju ;)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
STB i ONT su dve razlicite stvarcice koje rade slican posao ... ne neces moci koristiti stb za opticki prikljucak.
Ruter mozes nakaciti na ONT ako ti je potreban...

Nisi me shvatio :) imam stb koji koristim ma adslu. Hocu li taj isti moci da koristim na optici?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mislim da hoces, odnosno moraces.
izlaz i ONT i ADSL modema je kod telekoma isti, ethernet.
 
Nazad
Vrh Dno