Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Базне станице оператера, сигнали и покривеност 4Г, мапе и апликације

Ja sam anti-lose usluge sekta ko god da je.
Poenta price je da ima par dezurnih likova koji brane svog operatera i pljuju druge, a ne koriste iste nego su mozda naculi od nekoga kako radi. Da li ste mozda videli da komentarisem mts? Da - u mozda 2-3 posta max - komentarisao sam davno kada sam ga koristio, a sada samo par puta kada sam probao kod drugara nekih i to sam napisao da sam probao njihovo (a ne da sam ja koristio). Zasto komentarisem VIP i Telenor? Zato sto ih koristim svaki dan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se zna ko ima koliko 1800 a koliko 800 baznih stanica?
 
Za nekoliko dana, cim izadje izvestaj RATELa, ima detalja koliko je LTE800 vs LTE1800.

Ali to nije toliko bitno van gradova, koliko je tip bazne stanice. Koliko sam shvatio, ako je micro-cell, koje se valjda koriste u gradovima kao najvece, nema tu preko 2km, mozda 3km dometa. Macro cell moze vise, ne znam do koliko na otvorenom u LTE izdanju.

Za 2015. vec ima izvestaj koliko je koji BS.
 
Izgleda da Telenor planira do kraja 2017. da ima oko 1600 LTE baznih stanica.
 
Da li se zna ko ima koliko 1800 a koliko 800 baznih stanica?
Ја знам у глобалу, али с обзиром на један твој коментар јуче... нека ти одговоре ова двојица ;) они „знају"... ал' само да кваре читаве дискусије, подфорум!
 
Poslednja izmena:
Povraca mi se vise od ove teme i ovog dela foruma.
Izvinjavam se na offtopic-u, ali moderatori ovog dela foruma bi morali malo vise da se potrude kako bi kvalitet istog bio na visem nivou.
 
Ја знам у глобалу, али с обзиром на један твој коментар јуче... нека ти одговоре ова двојица ;) они „знају"... ал' само да кваре читаве дискусије, подфорум!
Moj komentar od juče???
 
Postoji li mogućnost da na jednom stubu (Telenorovom konkretno) budu postavljene i Telenor i Vip antene?
Pitam zbog toga što na RATEL spisku BS za isti stub piše baš to. A na telefonu sa Vip karticom nemam ono "R", a pre par godina ga je bilo.
 
Poslednja izmena:
Rafiki kaze da moze. A za te stvari je upucen :)
 
Ratel je to i preporucio. Tako se stedi novac za izgradnju stubova, pa su troskovi operatora manji pa samim tim i cene prema nama a i manje naruzi okolinu jedan crveno beli stub stub nego tri.
 
Znači Telenor (pouzdano znam za konkretan stub da je njihov) izdaje stub Vipu?
 
Pa djoraju se. Vip Telenoru izda 100 stubova, pa onda Telenor Vipu izda 100 stubova. Naravno i MTS je i kombinaciji.
 
Теленор покрио „Коридор 11" слично као и Вип (90%), али је мтс на осталом делу пута до Чачка и Ужица сада близу Теленора. Код Бајине Баште Теленор пустио још једну БС, у Црвици мислим, али Вип још пар нових око Таре, можда Солотуша, Пилица...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Теленор покрио „Коридор 11" слично као и Вип (90%), али је мтс на осталом делу пута до Чачка и Ужица сада близу Теленора. Код Бајине Баште Теленор пустио још једну БС, у Црвици мислим, али Вип још пар нових око Таре, можда Солотуша, Пилица...


Da, Vip je pustio u Pilici na 800..... 13409.13
 
Вип покрио са 4Г целу магистралу преко Златибора и Пријепоља до Црне Горе. Чак никаквих прекида нема све до (око) Бродарева, где има само пар мањих прекида до границе. И једна занимљивост, од Ужица па даље (изван градова) eNodeB бројеви Вип БС иду редом од 13149 до 13164.
Теленор је покрио све до Златибора (али не баш Овчарско-кабларску клисуру), онда ништа до пред Нову Варош, која је добро покривена, као и Пријепоље и још пар места иза и још даље и Бродарево. А Мтс је „трагедија", ниједне 4Г БС ни у Новој Вароши, ни у Пријепољу.
 
Poslednja izmena:
Мало о стању 4Г и уопште о мобилним мрежама у нашу братску Црну Гору :)
Слично је као и код нас заправо. Сва три оперетара слична, само Телеком/Т-мобајл (као код нас Вип) има понегде бољу покривеност од Теленора и Мтл/с-а, који су исти у принципу (Мтл-ова 4Г никако није безначајна као што неко написа овде пре пар месеци; и као што рекох деле друго место са Теленором, за разлику од Мтс овде који су последњи (државно па им се може)). Приморска места и магистрала су покривени 80-90% 4Г. Уз кањон Мораче свугде има 2Г, 4Г нема...
Иначе откључан вај-фај као да је законом забрањен у Црну Гору ;) скоро немогуће наћи; седнеш нпр. у кафић са нетом, у једном баш сад не ради, у другом раде само Фејс, Твитер и још две друштвене мреже... Ко не жели да се бакће са другим картицама, за Теленор има додатак од 1ГБ и бесплатни позиви у обе Теленор мреже 7 дана. Долазни позиви из Теленора су ионако само 7 динара без обзира на дужину трајања разговора, а ни према другим мрежама није прескупо за мање коришћење. Вероватно и Мтс има неку сличну понуду.
 
Poslednja izmena:
Гледам мапе покривености Теленора и Випа после 2-3 недеље... И Теленор је у међувремену ажурао своју мапу још једном (Вип стандардно ажурирана, редовно). Златибир, Нова Варош, Пријепоље, Бајина Башта, све се слаже са стањем на терену, код оба оператера.
Теленор „коридор 11", уцртана покривеност БС у Такову, а није у Брђанима и Бољковцима, тако да је ово стање од пре једно 3-4 недеље.
На Теленоровој мапи има неких „чудних појава", исто као код Випа пре пола године, нпр. поставили су све БС по Мачви, само не и у такорећи најважнијим местима (не рачунајући Шабац) Богатић, Прњавор, Бадовинци, Штитар. Затим покрили Комирић/Белотић код Осечине, али не и Осечину. И преспори су у постављању БС за које су објављене дозволе у последња два и по месеца; којих је додуше био огроман број (600-700), али кад су постављали 3Г 900, то је ишло много брже. Неке су одмах поставили, а део још чека, па би им могао проћи и „рок" од два месеца (што је до сада отприлике био крајњи рок када су постављане, за објављене дозволе). За Вип нема унапред објава Ратела, али они стандарно „гурају" са 4Г.
За Мтс „стандардно" се не зна, понегде поставе где (још) не очекујеш, али доста чешће немају где би се очекивало (где су друга два поставили).
 
Poslednja izmena:
Сигнали разних оператера...

Теленор, Нова Варош 1
Screenshot_2017-07-11-01-34-01.png

Теленор, Нова Варош 2
2.png

Вип, Нова Варош 2
3.png

Теленор, Бродарево
4.png

Вип, Бродарево
5.png
 
Мреже у приморју:

Теленор ЦГ
1.png

Мтел ЦГ
2.png

Телеком/Т-мобајл ЦГ
3.png

Водафон Италија, вероватно из околине Барија, цирка 200 км удаљено...
4.png

Водафон Албанија, из околине Скадра
5.png

Хватао сам и Wind Италија и неку хрватску...
 
Poslednja izmena:
Вип ажурирао мапу покривености 4Г. Они незаустављиво јуре да први стигну на циљ - покривање целе Србије. (Једино што кад и друга два оператера стигну на циљ мало касније, Вип ће бити последњи, због најмањег броја БС.)
Покривају и средње Подриње, отприлике БС у Читлуку код Малог Зворника, у Црнчи код Љубовије и Гвоздцу код Бајине Баште. Па на путу Ваљево - Лозница, Драгијевица, Комирић, Завлака...

https://www.vipmobile.rs/o_vipu/vip_mreza/mapa-pokrivenosti
 
Poslednja izmena:
Вип ажурирао мапу покривености 4Г. Они незаустављиво јуре да први стигну на циљ - покривање целе Србије. (Једино што кад и друга два оператера стигну на циљ мало касније, Вип ће бити последњи, због најмањег броја БС.)
Покривају и средње Подриње, отприлике БС у Читлуку код Малог Зворника, у Црнчи код Љубовије и Гвоздцу код Бајине Баште. Па на путу Ваљево - Лозница, Драгијевица, Комирић, Завлака...

https://www.vipmobile.rs/o_vipu/vip_mreza/mapa-pokrivenosti
Ma sve je to super, ali mogli bi Beograd da bolje pokriju ne da mi skace sa 4G na 3G pa na E i tako u krug.
Da li je moguce da ne mogu da srede mrezu kao Telenor da je bukvalno u celom BG 4G bez prebacivanja na 3g ili E?
Dzaba im najvise BS 4G kad im losa pokrivenost istim.
 
A Frusku Goru svi zaobilaze :smash:

Da nije zbog vojske?
 
Velika je fruska gora - na koji tacno deo mislis?

Evo primera radi Cortanovci su na Fruskoj Gori, Telenor ima 4G koji pokriva Cortanovce i malo tamo oko Banstola, VIP pokriva Cortanovce, Banstol i jos vrv jedan deo prema Iriskom Vencu - za dalje ne znam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ Mislim na ovaj "deo" Fruske Gore koji je bez signala ;)
4G Fruska Gora.png
 
На самој Фрушкој немају довољно ни 2Г БС, а са 4Г ће бити још већи проблем због мањег домета. А ни та села Ердевик, Манђелос, Лежимир, Гргуревци још нису покрили...
 
Poslednja izmena:
Na putu negde kod sela Ležimir ni 2G im nije sjajan.
 
medveđa je lepo pokrivena sa telenor , nisam pratio ostala cela ali ima dosta planine
samsung A5 pripejd telenor
Screenshot_20170720-104451.png
 
Nazad
Vrh Dno