Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Neznam da li Telenor ima u planu da pusti 4G sa Vipovog stuba u Liso Polju,bilo bi dobro sobzirom da je jako losa pokrivenost od Stublina do Kopova Tamnava
 
Па да, Лисо поље, Пољане, Каленић, део Конатица, али они јуре углавним аутопут, Вип се добро сетио... Мтс има на коповима, али није баш неки домет.
 
Uzasno je los signal Telenora iduci od Stublina ka Piromanu,Brgulama i Kalenicu bukvalno do izlaska na Ibarsku magistralu
 
Netmonitor (beta) увео прави бекап, по први пут. За (дуже) чување снимљеног треба само копирати на друго место сва три (бекап) фајла из фолдера emulated/0/data/Netmonitor.

Ако на 4Г хватате сектор 3 (13, 33, 6), базна станица се налази негде источно/југоисточно од вас, ако хватате 1 (11, 31, 4) БС се налази југозападно, а 2 (22, 32, 5) онда је БС северно. Ово важи у неких 80% случајева (јер има и 5-7% БС са једним, два или четири сектора, остало су разна одступања, најчешће због (за оператере) веће важности неких праваца у околини БС од других...)

Рател после много година реновирао сајт (једино Бенч још увек није ;) ). Регистри дозвола су остали исти.

Теленор и даље није ажурирао 4Г мапу покриваности...
 
Poslednja izmena:
Eto, najzad nesto dobro :)
Ali ne ocekuj da palim i NM, dosta mi CM srcka bateriju :)
 
Imam uzasnih problema sa Telenorovim signalom na poslu, konkretno VMA. U dobrom delu zgrade VMA Telenor je neupotrebljiv, a u nekim delovima zgrade ne postoji signal ni u tragovima.
MTS u zgradi VMA radi savrseno. Razmisljam da predjem na MTS samo zbog uzasnog signala na poslu. Iskreno se nadam da MTS sad generalno dobro stoji sa 4G mrezom u Beogradu.
 
Osim povremenih propustenih poziva ponegde, da ;)

Kakva je bila situacija sa Tln ranije? Znam da je VIP odlicno radio, ali bas davno, krajem 2015.~
 
I VIP je isto relativno los u nekim delovima zgrade. MTS radi odlicno jer ima bazne stanice na zgradi VMA (2G/3G/4G).
 
Sto se tice VMA situacija je sledeca (govorim za vece spratove tipa od 8. na gore posto sam tu bio par dana poslom),za nize ne znam.

Mts stvarno ima najbolji domet sto se tice poziva,nisam gledao Mts net,posto mi je sim 2,pretpostavljam da je i on ok.

Telenor je meni skroz korektno radio u vecem delu VMA,problem mu je oko liftova,znaci u dubini zgrade,tu je slabiji signal,ali radi,u liftu se desi da nestane skroz,kao i na onim podzemnim spratovima sto je i razumljivo da ce nestati. Odokativno radi normalno u 80% VMA

Za Vip mi je dvoje kolega kukalo na sav glas narocito za net,a video sam i svojim ocima,skoro neupotrebljiv u vecem delu VMA,par puta za pozive su uzimalo moj telenor,ali svakako da su im obicni pozivi nesto upotrebljiviji,dok net ocaj

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
U kancelariji imam 1 crticu 3G-a i to je neupotrebljivo cak i za obicne pozive jer se u momentima signal skroz gubi Npr. na prijemu i otpustu bolesnika, na radioterapriji, u sektoru za farmaciju, ne postoji nikakav signal. Na urgentnoj medicini jedva postoji 1 crtica 3G signala i to je totalno neupotrebljivo. Po celoj zgradi stizu mi SMS poruke za propustene pozive. Kad se sve sabere i oduzme = neupotrebljivo za onog ko radi u toj zgradi i ko se seta po celoj zgradi. Mene zovu na Telenorov broj jer nemam sluzbeni, mozes misliti kako mi je onda.
 
To su sve niski spratovi,ja sam govorio za ove malo vece i za te pod zemljom ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Rock, pa uzmi prepaid MTS za posao, i preusmeri pozive na njega.
 
Imam uzasnih problema sa Telenorovim signalom na poslu, konkretno VMA. U dobrom delu zgrade VMA Telenor je neupotrebljiv, a u nekim delovima zgrade ne postoji signal ni u tragovima.
MTS u zgradi VMA radi savrseno. Razmisljam da predjem na MTS samo zbog uzasnog signala na poslu. Iskreno se nadam da MTS sad generalno dobro stoji sa 4G mrezom u Beogradu.
Na VMA slabo rade i Telenor i Vip on jos i gore, najbolje radi MTS jer je BS bese na vrhu zgrade ili tu u blizini(sto je i razumljivo), znam jer mi supruga i surak rade na VMA.
To se nikad nece izmeniti Vip i Telenor nikad nece smeti blizu VMA da postave svoje BS nadam se da ti je jasno zasto iz bezbednosnih razloga, a u samom VMA je i VBA i imaju svoj centar za komunikaciju i jos neke stvari koje javno ne smem da pisem jasno ti je zasto.
Tako da ako ti je bitno da na poslu imas net koji valja, onda uzmi Mts, ako imas dual phone uzmes data mts a drugu koju si dosadako ti finansijski igra.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Ne igra mi ulogu pripejd jer su mi potrebni i pozivi koje je nemoguce ostvariti na dosta lokacija na VMA, a pripejd je neisplativ za to. Najvise bi mi odgovaralo da mi je ovaj broj na MTS postpejdu.
 
Jel moguce da u stanu nemam mrezu 065,u centru Zemuna?

A ispred zgrade pun domet?
 
Ipak sam kupio dodatni telefon (najobicniji samo za pozive i sms) i MTS pripejd karticu (ona Mix promocija mi zavrsava posao) i njega cu koristiti za posao.
 
Telenor, okolina Požarevca, konkretno Klenovnik... Zvao sam korisnički servis, pisali reklamaciju na brzinu, po njima je sve u redu i brzina na mojoj lokaciji je maksimalna i zadovoljavajuća, svi parametri su ispravno podešeni... E moj Telenore, 2011. sa Ista cena tarifama, ste imali bolje brzine nego sada... Jadno i žalosno.

2018-09-08_164143.png

Pritom Vip i mts guraju preko 100 Mbps na istoj lokaciji u istom uređaju...
 
Verovatno pada signal na 2G. Inace toliki ping bi bio nemoguc.
 
Ne, 4G je. Ali je problem što je to tzv. lažni 4G gde je veza sa baznom stanicom 4G a veza ka Internetu jednaka 2G brzinama, što su operateri radili u Americi pri početcima 4G mreže...
 
ne postoji lazni 4g. ili je tokom merenja pao na edge ili 4g ne radi kako treba, mozda je trenutni kvar..

Sent from Galaxy S8
 
Moze da pada ba dovoljno kratko da ne primetis da je padao, a dovoljno je za ST i rad da se primeti.
 
Telenor je ubrzao prosirenje 4g+ mreze
za pohvalu nema sta,ocekujem uskoro i prosirenje iste na koridoru 11
 
Ипак то неће бити ове године, прво док покрију још неке градове, па Коридор 10...
 
Мтс пустио 4Г и у Пецкој и на оближњој БС у Коњицу. У Ставама није, али бар кад су поставили 2Г/3Г након две године чекања...
 
Telenorova 4G bazna stanica na Vidikovcu (verovatno ona na soliteru) je podesena da radi na 1800MHz umesto na 800MHz ili je pusten i LTE 1800 pored LTE 800:

Screenshot_20180916-112156.png
 
Nemas 4G+ telefon? On bi hvatao 4G+, ne LTE1800 samo, da ima oba.

EDIT: Ni u Settings->About->SIM Status?
 
Poslednja izmena:
Није укинут 800, био би то преседан ;)
Сад ће они и код тебе у Гочку...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno