Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

@Boske, MTS kao da je stao sa 4G. Ja kad sam letos video da nisu maltene ni 5% autoputa BG-NI pokrili, shvatio sam koliko je sati :)
@pavke, GJ.
 
Кад сам пре две недеље пролазио тзв. "коридором 11", па после гледајући нетмонитор и целмапер, помислих да погрешно показују неке нове БС за ВИП, али сад видим да су стварно постављене, и све су 4Г. Па у близини аутопута Вип сад има чак 8 БС, Мтс 6, а Теленор 5 (с тим што на једној од тих Теленорових још није пуштен 4Г, мада је давно требало по дозволама).
И Вип пушта укупно 11 нових БС, што је највише што сам видео одавно, мада су све око путева или већих села, а по брдско-планинским и даље ништа...
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...freqOdJedinica=6&freqDo=2000&freqDoJedinica=6
 
Poslednja izmena:
zamolio bih nekog da sa telenor 4g neta pinga malo ovu adresu,pa da uporedim rezultate sa mts i vip 4g netom. hvala lepo

146.66.155.1
 
Brate, u svakoj temi pitas isto, cak ti covek u drugoj i odgovorio.
Cemu spamovanje, a nije ti prvi put?

TT
 
Uploadovao sam nesto sitno u mom kraju, mozda najzgodnije Skadarliju sam 2x presao da bi je upamtio i do Przionice sam sisao (Dunavska sa Dobracinom ugao).
Kroz ~2 nedelje cu moci malo vise kroz Aleksinac da pokupim, mozda cak i sela okolo, ali ne garantujem.
 
Има већ за Алексинац све перфектно (Вип), боље да се попнеш на неко брдо около где је слаб сигнал, тад ћеш ухватити и разне удаљене БС ;)
 
Poslednja izmena:
Iskljucio sam mogucnost LTE1800, dok sam isao do Metroa danas. Jako cesto me je VIP bacao na 3G, koga nisam vidjao sem tokom razgovora :)
Ali nisam primetio nijednu novu BS da je dodao (4G, dodao je 3G naravno posto nije bilo 4Ga dobrim delom).

EDIT: Kako ima ceo Aleksinac, ja vidim samo 3 BS??
 
Poslednja izmena:
Има већ за Алексинац све перфектно (Вип), боље да се попнеш на неко брдо около где је слаб сигнал, тад ћеш ухватити и разне удаљене БС ;)
Isprazni malo inbox, ne mogu da ti pošaljem pm :)

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Iskljucio sam mogucnost LTE1800, dok sam isao do Metroa danas. Jako cesto me je VIP bacao na 3G, koga nisam vidjao sem tokom razgovora :)
Ali nisam primetio nijednu novu BS da je dodao (4G, dodao je 3G naravno posto nije bilo 4Ga dobrim delom).
Па очекивано, са борчанске стране је све 1800ш, а овамо само ближе центру понегде 4Г+, још увек не на већини...


EDIT: Kako ima ceo Aleksinac, ja vidim samo 3 BS??
У граду (само) толико имају, а Теленор и једну мање...
 
Poslednja izmena:
Sa 3 BS su pokrili Aleksinac? Nisam prolazio kroz ceo ovog puta, ali jesam ranije, imao je 4G gde god sam prosao. WOW :)
 
Forsiran LTE-only, S7. Forsirana druga mreza, a VIP kartica. Prvo MTS, pa u povratku Telenor.
CM je prikazivao sve eNB i cells usput, kao i jacine signala. Jedno 500+ novih tacaka (points), i cini mi se jedno 15 novih cells, mada po onome sto sam ispratio treba da je samo 5-7 novih.

Od ugla Gundulicevog i Zorza Klemensoa 44-kom do Tempa, prvo MTS forsirana mreza, LTE-only, pa u povratku Telenor. E sad ispratio je vise sektora, pa ako njih upisuje kao razlicite cells, onda ih ima 15ak.

Uploadovao sam pre 1h, za sada se ne vide.

Ako ovo radi, ja bi mogao dobar deo BGa da pokrijem za sve tri mreze, posto mi cesto nije bitno da li sam dostupan. Problem je cimati se da svaki cas promenim mrezu, ali pustiti "ruku na otavu" vec je piece of cake ;)


Na pitanje zasto ono kod mene pre koji dan nije nista novo uhvatio - mozda je vec imao i MTS i Telenor kod mene taj uhvacen pa ni novi point?
 
Poslednja izmena:
Uhvacena ponekad MTS BS ipak. Za sada se za Telenor nisu pojavile nove BS, cak ni points kroz Viline Vode kada sam se vracao, samo su dve BS updated (nisu prvi put vidjene, ali jesu prvi put od strane mog naloga). Trebalo je 3 BS da je uhvatio nove za Tln, plus sektori.

U svakom slucaju, ova fora znaci radi na S7 :) Pa cu malo prosetati sa "iskljucenim"telefonom.
 
Jutros nesto nije radio sajt i app mi je pokazivao 0/0/0 nadjeno - rekoh opet je izgubio nesto :D
3 BS koje je trebao oko Niske Banje da postavi sada se vide, tj. jedna vise nego prosli put. Vec si menjao poziciju, znaci video si vec sve tri, ali ja prvi put vidim pod "My contributions" tu trecu.

Upload za Telenor od Viline Vode/Tempo do Gundulicevog se nije pokazao jos uvek, ne samo da jedna BS fali na mapi (dve se vide, ali su baaaaas daleko od samog Tempa), nego se ni data points ne vidi (zelene linije po tome gde sam se kretao).
Telenor ispada ima vise BS kod same skole nego ceo deo odatle preko Tempa do Pancevackog Mosta. Hvata se stanica koja je i kod Crkve Aleksandra Nevskog maltene do polovine Viline Vode, a onda stanica kod Pancevackog Mosta cak.


Evo kako izgleda inace VIP mapa gde sam se ja kretao - da prekinu trabunjanje neki koji pricaju kako ne idem van 3 veca grada :) I nemam problema sa VIP 3Gom za razgovore uopste, ako se izuzmu duboke garaze i liftovi.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    213.5 KB · Pregleda: 84
  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    215.1 KB · Pregleda: 74
Uhvacena ponekad MTS BS ipak. Za sada se za Telenor nisu pojavile nove BS, cak ni points kroz Viline Vode kada sam se vracao, samo su dve BS updated (nisu prvi put vidjene, ali jesu prvi put od strane mog naloga). Trebalo je 3 BS da je uhvatio nove za Tln, plus sektori.

U svakom slucaju, ova fora znaci radi na S7 :) Pa cu malo prosetati sa "iskljucenim"telefonom.

+1
 
И Теленор пушта три нове БС на коридору 11, где и Вип. Само не знам да ли ће ове године или следеће, ако наставе овим темпом... (од јула им код Ратела иду само ове „празне" објаве, а нису поставили ни све 4Г из маја и јуна)

http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...dJedinica=3&freqDo=&freqDoJedinica=3&page=679
 
Ево дефинитивно стање за Ваљево, 3Г/4Г: Теленор 10/8, Вип 9/9, Мтс 7/6. Што је ретко лош резултат за Мтс (2Г/3Г). Мада имају и на два места носаче ал БС никад нису постављене. А опреме ваљда имају вишак, па им „ситно" да скидају и односе. Исто сам видео и у Ужицу и у НС, па ако видите још негде знајте да је то МТС ;)
Ако има неко из Ваљева са МТС и 4Г+ тел, нека погледа има ли 4Г+?!
Телефон (без 4Г+) не види 800 фреквенцију, али Cellmaper код БС у центру, на Пећини и Јакова Ненадовића, на секторима број 3 је показује; па сад не знам шта је тачно, ако има онда МТС има неку чудну технику.
 
Poslednja izmena:
Da li je ikako moguce napraviti neki 'repeater'? Imamo signal, ali telefoni slabo hvataju signal dal zbog razlike u nadmorskoj visini. Da li je moguce napraviti neki repeater da hvata taj signal i da siri taj signal? Ili makar da li je moguce uzeti neki 4G ruter i staviti neku veliku eksternu antenu pa da siri WiFi? Da li ima neka solucija i koliko su isplative?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Mrlj, google GSM Repeater.
 
U vezi jačine signala ...
Bio kod rođaka na Somborskom bulevaru, kod bureta, Niš, veeeeliko naselje, par km od centra grada ...
Telenorov signal katastrofa, internet neupotrebljiv potpuno, a kad smo krenuli ja sa vrata da pozovem taksi, prc, kažu idi do prozora, bolji signal :) Nisam pitao kog operatera oni koriste, ali nešto ipak radi i tamo.
Drugo, ćerka na Goču na rekreativnoj nije imala signal (MTS radio pa smo se čuli preko drugarice).
Na Lisinama samo MTS radi lepo ...

Tako da ono ovo Telenor najbolji ... možda i jeste u proseku, ali nije svuda. Inače, ja sam jako zadovoljan tu gde živim i radim ...
 
U vezi jačine signala ...
Bio kod rođaka na Somborskom bulevaru, kod bureta, Niš, veeeeliko naselje, par km od centra grada ...
Telenorov signal katastrofa, internet neupotrebljiv potpuno, a kad smo krenuli ja sa vrata da pozovem taksi, prc, kažu idi do prozora, bolji signal :) Nisam pitao kog operatera oni koriste, ali nešto ipak radi i tamo.
Drugo, ćerka na Goču na rekreativnoj nije imala signal (MTS radio pa smo se čuli preko drugarice).
Na Lisinama samo MTS radi lepo ...

Tako da ono ovo Telenor najbolji ... možda i jeste u proseku, ali nije svuda. Inače, ja sam jako zadovoljan tu gde živim i radim ...

У просеку Теленор 3Г, Мтс 2Г, Вип 4Г :)

Ево БС Теленора у том делу Ниша (проверено скоро све уживо), релативно доста бар за 2Г, али на конкретној локацији не мора значити ништа...

Screenshot_2017-12-21-23-56-54.png

На Гочу, ако је дечје село Станишинци (а има још једно изнад Краљева), био сам прошле године и знам да је Теленор сигнал био само у траговима, а за Мтс се не сећам баш, али по Рателу имају ту БС (Теленор нема):
https://www.google.rs/maps/place/43...c!7e2!8m2!3d43.5400559!4d20.911628?authuser=3

Био сам и на Лисинама (ако су деспотовачке) пре три године, вероватно је било лоше, не знам сад, више сам гледао водопаде, него сигнал ;)
 
Poslednja izmena:
Da li nekome CM hvata 2G stanice?

Ajde rekoh danas mozda jos nisu procesuirane, ali hvatao je Telenor i MTS meni na 3T nekoliko dana, proverio da je ukljucen Record 2G. I nema nijedne pod My Contributions na mapama, bilo koja mreza, uz Show Low Accuracy Towers.
A bas sam hteo da vidim ako sa Auto podesavanjem me VIP prebaci tokom razgoovra na 2G i lose se cuje, koje stanice koristi.
 
Telenor nema 4g u zgradi suda u Katanicevoj ulici, ima 2 crtice 3g signala i to je to. Takodje, ispred zgrade suda je bio varirajuci 3g, 4g nije postojao.
 
MTS I Telenor ubrzano postavljaju nove bazne stanice na koridoru 11 na deonici novog auto puta Obrenovac Ub.Utoku leta MTS je postavio bs. u selu Brovic kod Obrenovca koja jos uvek nije pustena u rad.Od pre 5 dana Telenor je ekspresno za samo 4 dana u potpunosti montirao stub i opremu sa 6 sektora u selu Brgule kod Uba.Kada ce biti bs.u funkciji nemam informacijuGetAttachmentThumbnail.jpg
 
Nazad
Vrh Dno