Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Ево подешавања за Cellmaper (не би ли се још неко прикључио); ништа посебно, само да се не лута/не проверава како са чим ради:

1. За снимање само треба да буде укључен GPS (и конектован) и да је укључена опција Record (последња иконица под Cells); не мора интернет, ни логовање,
2. За аплoудовање (касније), треба прво (једном) да се региструје (просто), онда улогује (што касније углавном иде аутоматски) и да се иде на стрелицу у врху под Upload and Statistic (уз интернет наравно),

Под Settings је углавном опционо, али врло корисно, посебно за снимање "бенда" и друго PCI бојева и (свега) за нерегистроване мреже, под условом да телефон подржава једно и/или друго (али то често није случај). Па од оног што није по "дифолту", може се укључити и следеће:
-прво да би се виделе све БС на мапи, иако потенцијално непрецизне, укључити Show low accuracy towers (то исто има и на мапи на сајту, независно),
-у Minimum recording interval подесити на 1 или 2 секунде,
-ако је телефон рутован укључити Read qualcomm LTE data (root), за "бендове", али опет неће радити на свим телефонима,
-укључити и Estimate frequency bands...
-још ређе ће радити опција за снимање PCI бројева, као и хватање нерегистрованих мрежа (оператера), само ако тел подржава тај стандард - Use new Android 4.2 Cell ID API,
-кад се укључи претходна опција, онда се може искључити да је екран стално упаљен под Keep screen on, да не троши батерију
(а евентуално и за једно и за друго треба проверити како ради апл. кад су укључени, односно искључени),
-има и опција Dual SIM support, можда не неким телефонима користи...

(Али нпр. на Nexusu 5X све ово ради и без рутовања...)
 
Poslednja izmena:
Podseti me da ukljucim NM i CM (kazi sta da podesim u CM) sledece nedelje, idem za Nis verovatno, do poznatog no-signal Brke :D

Кад крећеш са коришћењем CM? ;)
Јер нико више изгледа није заинтересован, сем колега Famagusta и spavach који одавно, повремено аплоудују (desp „пионир" у коришћењу, одустао). А са само десетак (редовнијих) корисника могла би се мапирати цела Србија. И то сада најпре за Вип, због Рателових објава дозвола са правим ознакама њихових БС...

Oni imaju iPhone.

Који ти користиш тел и андроид? Кад не ради најбоље Нетмонитор.
 
Bio je S5. Sada S7. Sledece nedelje idem za Nis tek. Tsman da ROM malo odlezi :D
 
S5 или S7 имао проблем са Нетмонитором?

Овде стоји да S7 очитава бендове, за разлику од S5 (код кога можда може само у Сервис моду и код њега би требао да он буде на екрану, а Cellmapper у позадини...)
И за 4.2 APi (за PCI бројеве, сигурне бендове, нерегистроване мреже...) стоји да на S7 ради (можда само у 4G only моду).

https://docs.cellmapper.net/mw/Tested_Phones
 
Poslednja izmena:
S5 je imao onaj problem sa New Cell API. Nisam jos pokrenuo na S7, cekam da odlezi baterija da znam na cemu sam.
 
Тренутно наши оператери постављају нове 4Г БС као крајем 2015 и почетком 2016, само по коју, и чекају крај године да им се не би искварио предвиђени буџет, а можда и договор да нико не сме предалеко да одмакне.
А Вип помало покрива (чак) и села са 4Г+, Мељак код Барајева, Даросава код Аранђеловца...
 
U covece, koliko ovo sada trosi bateriju, kada se oba pokrenu :D Mislim da ce mi baterija izdrzati jedva dok odem do Nisa, dakle 3-5h sa njima:)

Samo nisam podesio interval na 2 sek. za prve testove kroz BG, niti Show low accuracy towers. Uploadovao sam.
 
Е сад ћеш препасти људе ако случајно још неко буде хтео да користи ;)
То је све одокативно, док се не проба баш прецизно при истим условима... Ето мени се чини да ни Cellmapper ништа не троши, а камо ли Нетмонитор :)
Погледаћу после аплоуде...
 
Нема још ништа. Треба да прође 3-4 сата да би било видљиво на мапи, али већ је прошло 5...
 
Hmm, jos juce sam uploadovao. Bg samo, ukljucio za probu batdrije.
 
Pa jesi video podatke sa mog CM uploada? U stvari da li bi nekako znao da su moji podaci?:)
 
Видео сам по датуму; али на старим мапама се и види тачно.
 
Похватао си 15 БС од Цара Душана до Карађорђеве, то је једно 2/3 од укупног броја (тј. зависи и колико их има са стране...) и једну са НБГ.
Са овим, плус Рател што објављује, за Вип скриншотови и Нетмонитор нису потребни, сем евентуално неку на крају ако Рател нешто пресочи, погреши... Касније некад кад ставиш Теленор и Мтс (кад пусте 4Г припејд) треба и Нетмонитор. Али треба прво убележити бројке БС од Ратела, па још много више за постављање на тачне позиције, али док најаве 5Г средићемо ;)

А Италијани за Водафон су били баш вредни и поставили преко 10.000 (бројач на мапи тешко пребројава...)

И наравно, добар начин да се упозна своја земља :)
 
Poslednja izmena:
Imas novi CM upload od danas, kaze 4000 points za upload :) (valjda 59 bese ukupno)
Ali jede bre ono bateriju... vidi SS :) Od drugog punjenja (negde do 80% ovo sto je) pa je spao do nekih 18% za svega ~4h, mozda 5h.

Ali dobro, za put do Nisa taman ce full charge valjda izdrzati, uz pomalo koriscenje :D Ovo je bilo maltene bez ikakvog koriscenja.
 

Prilozi

  • Screenshot_20171018-190030.png
    Screenshot_20171018-190030.png
    310.8 KB · Pregleda: 67
  • Screenshot_20171018-190025.png
    Screenshot_20171018-190025.png
    272.3 KB · Pregleda: 70
  • Screenshot_20171018-190016.png
    Screenshot_20171018-190016.png
    313.4 KB · Pregleda: 62
Супер, има 12 нових БС.
Пронашао сам тачне позиције на Рателу, за 81 - Француска, код школе Скадарлија, 82 - Венизелосова, хотел Невски, 84 - Студентаки трг, факултет...
За батерију, код мене није тако ни близу, разлика са и без апл... Можда зависи и од телефона. Ако ме не буде мрзело, проваћу једном колико троши при истим условима....
 
Poslednja izmena:
Ajde mi jos nadji pozivnicu za Telenor, da imam 500MB neta, i eto taman kako da ih ukljucim do/od Nisa ;)
 
Kako da vidim bazne stanice na Ratelu? Rade jednu stanicu kod mene u selu, pa bih da vidim cija je, gde je tacno itd...
 
Ajde mi jos nadji pozivnicu za Telenor, da imam 500MB neta, i eto taman kako da ih ukljucim do/od Nisa ;)

Али нет ти не треба док снимаш; само касније кад аплоудујеш, било кад, преко wifi на пример...


Kako da vidim bazne stanice na Ratelu? Rade jednu stanicu kod mene u selu, pa bih da vidim cija je, gde je tacno itd...

Нигде згодно... :) Реци где је?
 
Poslednja izmena:
Selo se zove Vukasovci, medjutim ja na Ratelu ne mogu naci nikakvu informaciju o njemu.
 
Ma treba mi net da bi imao sta da rsdim usput :)
 
Мислиш на другом тел., пошто на том неће издржати батерија... Па немам за позивнице.
А решење, трајно, су преносиве батерије :) У Winwin, Power bank 4000 mAh -1500 дин, 12000 mAh - 3000 дин. У пракси буде то нешто мање mAh рачунајући према (оригинал) батеријама, али (по)служе добро. И још се треба навићи на држање тел са батеријом и каблом; са краћим каблом у руци, са дужим батерија може бити у џепу, ранцу, на седишту поред... (па су згодније пљоснате батерије)
 
Poslednja izmena:
И поставио сам на права места већину БС што си ухватио, док сам пратио утакмице ;) И добро иде (и) са претрагом (Рател објава), где има 70-80% ознака 4Г БС, а биће вероватно још у будућности.
 
Videcemo nesto, za Nis idem kolima, pa mozda cu i prespavati do tamo :)
Kako ti izgledaju rezultati CMa? Treba nesto da se menja? Da li treba icemu NM onda? :D
 
Где су густе БС, посебно ако се пролази ближе БС и ако се хвата по 2-3 сектора, не треба уопште. А и аутопутем није много лошије, тако да за сад не треба. (Јер и тај тел S7 све лепо бележи...)
А мрежа БС Вип-а је у том делу баш онаква како је Рател (одавно) објављивао (уз понеку грешку које ја поређењем више објава већином елиминишем). Теленор можда има 1-2 више, можда око Бајлонија или Цара Уроша, Краља Петра...
Још кад би прошетао један полукруг од краја Поанкареове, делом Венизелосове, Светозара Милетића па Дунавском до Тадеуша Кошћушка или Браће Барух, мало Цара Душана, па Риге од Фере или Цара Уроша и верујем да би онда све похватао у том крају :)
 
Poslednja izmena:
Ajde baci oko barem na kratko za ovaj danasnji upload za Telenor. Sta je fora? Nije uplacen kredit vise od 3 meseca, pa nece na 4G da se poveze uopste. CM i NM vide LTE stanice, ako forsiram LTE, ali na -141dBm se povezuje (tj. ne povezuje se :D, nista ne radi)
Ne znam da li uopste vredi takav upload za 4G? 3G lepo detektuje izgleda, prikazuje jacine razne.
 
Не разумем како ради 3Г, а 4Г не?! Иако су забрањени одлазни позиви, опет би требало да ради (ваљда)... Јел то у старом тел, S5?
 
Poslednja izmena:
Ne, u novom, S7. 4G je enabled (u appu). Ali stoji kao da nema mrezu, kada se forsira 4G-only.
Jos uvek nisam posao za Nis, a nesto mi se ne uplacuje 200din ;)

Ne radi mi ni Viber na 3G, iako imam dodatak za Viber :)

Ne vidim uopste moje rezultate od danas na sajtu, ni 3G ni 4G. 4G je negde od MUPa u Majke Jevrosime preko Kneza do Prve Beogradske (a nema NISTA od Francuske ka Kalisu Telenor na mapi). 3G je od Prve Beogradske do Majke Jevrosime, ali i tu ne vidim dovoljno da su moji rezultati.

Ako ne budu do veceras, uplaticu 200 pa ce otici na parking, krastavac :)
EDIT: Probao posle dopune se konektuje ;) PICA! :)
 
Poslednja izmena:
Значи ипак нема 4Г без уплате... ;) укида се кад и одлазни позиви.
 
Nazad
Vrh Dno