Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

350 za ceo BG mi vec zvuci OK, ovo za po 200m poluprecnik BS mi izgleda puno (ja happy jer znaci dobar signal i protok za VIP gde se najvise krecem, ali uzjedno mi skroz nebitno jer imam WiFi-eve tu :D).
Bacicu slike gde prodjem kroz BG. Kako da exportujem log da ne pravim screenshots sad ka d ima tri ekrana za skrol?

Gde se pada 6. dozvola? https://www.google.rs/maps/place/44...aa2cb!7e2!8m2!3d44.8194156!4d20.4720649?hl=sr
Ovo mu, po slici, dodje preko puta JAMa i Puskina, pa bi VIP imao losiji dosta signal u prizemlju, a dobro hvata i 3G i 4G.
 
Кад би те мало више занимало, видео би да није лоше, чак да је од велике помоћи :) Уз Рателове објаве дозвола за БС и мало шетње по крају...
Па ја сам пре неки дан, за само 45 минута током проласка и кратког стајања у Крагујевцу (који скоро уопште да не познајем), похватао 65-75% свих (4Г) БС Теленора у граду и околини, без икаквог гледања у телефон!
А за тачне позиције БС, не постоји начин да се „из фотеље" само преко тел открију!
Као што рекох, ту су и Рател објаве (које имају грешака не мало, али су у целини од огромне помоћи за градове и густо постављене БС, посебно БГ, као и за непознате градове); плус пролазак уживо близу БС кије су „проблематичне", а за БГ то ипак најчешће мора бити пешке, опет због велике густине.
Ако те ипак занима, напиши на пп, па ћу објаснити детаље. Плус локације БС по Рателу, које великим делом имам сређене, а део и проверене уживо у разним местима, посебно за Теленор (нешто и уз помоћ колега форумаша KOVACUE, coavasic, Rock86, poglavicas, DZOSUA... или alfaunits сада мало).

(А овде нећу више коментарисати око Нетмонитора и слично.)
Uh ni ne znas koliko sam obisao i problem je sto ja znam gde su BS a net monitor pokazuje pogresno u tome je caka, ne u tome da ja ne znam gde su pa sad ce mi netmonitor kaze, vec ja znam gde su a netmonitor pokazuje pogresno.
No, posto rece da neces da odgovaras oko net monitora, onda nema ni svrhe da ti pisem sta sam i kako obisao i sve ostalo.
Nemoj pogresno da me razumes, svaka tebi cast na entuzijazmu sa tim BS ali nisi ukapirao sta ja pisem.
Nema ni veze, samo napred(nije sarkazam) i svaka cast jos jednom.

Sent from my Tapatalk
 
350 za ceo BG mi vec zvuci OK, ovo za po 200m poluprecnik BS mi izgleda puno (ja happy jer znaci dobar signal i protok za VIP gde se najvise krecem, ali uzjedno mi skroz nebitno jer imam WiFi-eve tu :D).
Bacicu slike gde prodjem kroz BG. Kako da exportujem log da ne pravim screenshots sad ka d ima tri ekrana za skrol?

Gde se pada 6. dozvola? https://www.google.rs/maps/place/44...aa2cb!7e2!8m2!3d44.8194156!4d20.4720649?hl=sr
Ovo mu, po slici, dodje preko puta JAMa i Puskina, pa bi VIP imao losiji dosta signal u prizemlju, a dobro hvata i 3G i 4G.

Двеста метара делује као премали размак, али није за сам центар главнога града (и још понегде има случајева кад су тржни центри у питању). Теленор на почетку Кнеза Милоша и Ресавске има 6 БС на по 200 метара! Једна изнад Београђанке немам појма чему служи кад се хвата само на коју десетину метара около, а и ту се некад меша са другима. Или две на почетку Кнез Михајлове и Обилићевог венца су на 100 метара, али оне више покривају, посебно много шетача и кафе-посетилаца ;)
Колега KOVACUE каже да по медијским написима Мтс планира да постави још три БС у центру Ужица, чиме би 3-4 биле на по 200 метара, што је право разбацивање, разметање.
Log на НМ има разноврстан, али код једног начина ми не ради експорт, код другог импорт, а код трећег где отвара у екстерном „вјуеру" бројеви БС нису скраћени у eNodeB облику, нити има осталих података, тако да ништа ни од тога. Питао сам и аутора апп. али ми није ништа конкретно рекао може ли шта боље.
А за БС ћу погледати, али пошто (вероватно) не познајем зграде/објекте ту где је означена, тешко да могу нешто више знати од оног што се види на мапама.
 
Poslednja izmena:
Moze i adresa posto nju verovatno ima kod RATELa?
 
Ево види се БС на стрит-вју :)
И мислим да је Випова!
(Има и једна објава за Теленор, али мислим да Теленор нема ту.)
А Мтс има одмах ту преко пута, али са унутрашње стране, Будимска улица и она се види.

https://www.google.rs/maps/@44.8197...R5Ma4vU21pk-FkMV9hTw!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr
 
Poslednja izmena:
Aplikacija veze nema sa antenama. Pokazuje tamo gde nema, a ne pokazuje gde ima. Čak ni jednu nije pogodila.
 
Poslednja izmena:
Нико није ни рекао да показује тачне позиције БС! Него само главни „ток" сигнала који телефон прима/види... Плус што има три сектора, значи и три различите тачке... Али ви то нећете да прихватити, него тражите да знате тачну позицију „на тацни". Било би лепо да може, али не може ни са једном апликацијом. Не може апликација да види тачну позицију БС, ако је не види сам телефон, који исто тако то не може јер просто са стуба базне станице се не емитује никакав сигнал или податак, који би се могао користити за његово прецизно лоцирање.
Најбоља следећа апп је cellmapper, а дупло је непрецизнија.
Ја хватам базне станице и по 50 км удаљене са прецизношћу од рецимо 2 до 5 километара (у 70-80% случајева), а на тој огромној (потенцијалној) површини од 5-10.000 квадратних километара никад је не бих пронашао (једино да прокрстариш пар хиљада километара аутом по околини док не нађеш).
 
Poslednja izmena:
Ja ne kažem, da ne daje baš precizne, nego veze nema sa stvarnim pozicijama.
 
NM prati samo dok je upaljen ekran? Znaci ako ne koristim fon autoputem, nece nista "naci"?
 
До пролетос је било тако, али последњих пар верзија ради у позадини одлично; а у горњој траци наравно стоји иконица кад ради; не троши ништа посебно батерију.
(А могло би још доста тога да се унапреди у апликацији, посебно опције за приказ историје, па и мапа, јачина сигнала, чување/дељење, чак и бирање „бендова" као код Network guru... али кад би аутор имао времена, тј. економског интереса...)
 
Poslednja izmena:
Ima možda Vip i dalje najveću pokrivenost sa 4G, ali mi malo neverovatno da još postoje mesta u Vojvodini gde nemaju nikakakvog signala. Jesu zabačena i "bogu iza nogu" i nedovoljno fensi da bi ih gospodin Turk posetio, ali i tamo žive ljudi.
 
Izgleda da smo mi VM korisnici VIP, pa ne idemo u takve delove zemlje :D

Ne prati meni (zadnja verzija pre koji dan instalirana) kada je ugasen ekran. Presao sam Pancevacki Most, nijednu BS nije uhvatio do Metroa kada sam upalio ekran.
 
Ovde na jugoistoku Srbije imaš mesta gde:
- Telenor i Vip nemaju nikakav signal a mts i 2G i 3G i 4G
- mts nema nikakav signal, telenor 2G i 3G, a Vip 2G, 3G i 4G
- mts ima 2G i 3G, Vip 2G i 4G, a Telenor nikakav signal

Ipak je stvarno retka situacija da Telenor ima signal, a da Vip nema bar 2G. Češće se dešava da samo mts ima signal, a Vip i Telenor nemaju zajedno. Mada u manjem broju slučajeva ima i obrnutih situacija. Kod mene kući, recimo, Telenor ima najbolji 2G i 3G, 4G malo slabiji, Vip ima ok 2G i 4G, nema 3G, a mts potpuno zavisi od konkretne mikro lokacije, pa u samo nekoliko metara možete imati 4G ili nemati nikakav signal, čak ni 2G.
 
Kada se prica o tim brdima, ima svega. Ovo su neka seoca i polja na oko 20km od Pančeva, ni ime ne mogu da upamtim. Gde je sve ravno. Ima u principu signala, naročito ako se malo prošeta, pa se nahvata za možda neki razgovor od 10 - 20sek. Ali to po meni nije signal ako ce mi na svakih 10-20sek pucati veza.
Ono jeste da se tamo prolazi uglavnom samo traktorima :)
 
Poslednja izmena:
Preuzeli foru iz Mongolije :p
 
Ne prati meni (zadnja verzija pre koji dan instalirana) kada je ugasen ekran. Presao sam Pancevacki Most, nijednu BS nije uhvatio do Metroa kada sam upalio ekran.

Графикон сигнала стане, па сам помислио да нема и код мене проблема...
Али било у позадини, било са угашеним екраном, све БС које су биле у међувремену се појаве у историји. Евентуално пробај са укљученом опцијом „Keep sreen on", ако није, али не видим никакву разлику (екран се искључује и тад...)
У сваком случају постави СШ и до Крњаче, макар са укљученим екраном и НМ :)
 
Sta je СШ?
 
Pretpostavio sam ali cirilica... skroz drugacije sam procitao deo pre СШ :)
 
Telenor ima OCAJAN OUTDOOR 4G/3G/2G na Dedinju, na staroj okretnici trolejbusa (ugao Crnotravske i generala Pavla Jurisica Sturma)! Tvrdim da se Telenor unutar objekata na toj lokaciji ne moze koristiti! MTS tu ima veliki stub (u dvoristu vojnog objekta, ne vidi se na Google Mapi jer je mapa starija).

Screenshot_20170925-095303.png

Lokacija: https://www.google.rs/maps/@44.7698...hnWOm3eAODlVnTI4WDJA!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

Sledeca lokacija gde Telenor ima losiji 4G/3G je Kanarevo brdo, tacnije deo Borske ulice kod ugla sa ulicom Pere Velimirovica. Potez Borske od Maksija na Kanarevom brdu do ugla sa ulicom Pere Velimirovica treba dodatno pokriti jos jednom baznom stanicom.

Dakle, nisu u pitanju nikakve zabacene lokacije. Ne znam zasto je Telenor dozvolio sebi jako los signal na ovim lokacijama...
 
Види се мало тај Мтс стуб на мапи обичној, тј. сателитској.
Теленор има БС на 300 метара одатле у Сметаниној - какав домет!
А на Канаревом имају само једну БС. Има Рателових дозвола за Пере Велимировића и околину, вероватно требала ту бити постављена, па није.
 
Ta u Smetaninoj ne moze definitivno da pokrije taj deo... Od ugla Neznanog junaka i Pajde Adamova signal je dosta bolji, cak mislim da tu blizu imaju i baznu stanicu (bazna stanica pre Pinka i KBC Dragisa Misovic).
 
Има само код КБЦ, 450 м одатле и друга пре америчке амбасаде.
Има неких објава ту негде, али мислим да нема ништа, посебно не 4Г:
https://goo.gl/maps/W4xRyrY9gHk
 
Poslednja izmena:
Теленор (а и остали) поставе понеку нову БС (и 4Г) на местима где је то мање потребно, а безбројне мање и веће рупе у сигналу (2, 3 или 4Г) не мисле да покривају. Постављају овде другу у Сметаниној на Дедињу (а Rock86 написа да је потребно са супротне стране), између Барича и Обреновца (где баш није потребно) или у близини Љига на Мтс стубу вероватно...

http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...dJedinica=3&freqDo=&freqDoJedinica=3&page=678
 
Poslednja izmena:
Још занимљивости о овој теми...
Ухватио сам БС у Иригу са Подрињских планина на 98 км удаљености, један од рекорда (и тачност на Нетмонитор мапи добра као и обично, километар-два).
Тако сам похватао огромну већину Теленор 4Г БС у северозападној Србији...
Бројеви (eNB) Випових 4Г БС на територији града Београда су сви двоцифрени и троцифрени, а у остатку Србије петоцифрени (и почињу са 11, 12, 13 и 14).
 
Poslednja izmena:
Теленор (а и остали) поставе понеку нову БС (и 4Г) на местима где је то мање потребно, а безбројне мање и веће рупе у сигналу (2, 3 или 4Г) не мисле да покривају. Постављају овде другу у Сметаниној на Дедињу (а Rock86 написа да је потребно са супротне стране), између Барича и Обреновца (где баш није потребно) или у близини Љига на Мтс стубу вероватно...
Da nije mozda moguce da postojece malo vise "usmere" na drugu stranu, gde treba, a te nove postave da bi pokrile tu promenu vise? Pojacivanjem signala ili sl.?
Jer tesko da nije u pitanju manjak mesta koja dozvoljavaju postavljanje BS (ili forsiranje da na nekom "mestu" bude BS).

Још занимљивости о овој теми...
Ухватио сам БС у Иригу са Подрињских планина на 98 км удаљености, један од рекорда (и тачност на Нетмонитор мапи добра као и обично, километар-два).
4G na 98km?
Тако сам похватао огромну већину Теленор 4Г БС у северозападној Србији...
Бројеви (eNB) Випових 4Г БС на територији града Београда су сви двоцифрени и троцифрени, а у остатку Србије петоцифрени (и почињу са 11, 12, 13 и 14).
Kome prdajes te baze ^^

Evo ti baza koju sam pokupio do sada. Ima autoput do NSa, NS do Temerina i nesto malo Temerin.
Nigde nije bilo rupa 4Ga, osim kada je forsiran 3G/2G (tokom poziva, i kada sam promenio kartice pa je VIP bila 2G i 3G samo).
No SIgnal je ocigledno kada sam u Flight Mode-u.
 

Prilozi

  • cell_log_Cell.zip
    5 KB · Pregleda: 20
Da nije mozda moguce da postojece malo vise "usmere" na drugu stranu, gde treba, a te nove postave da bi pokrile tu promenu vise? Pojacivanjem signala ili sl.?
Jer tesko da nije u pitanju manjak mesta koja dozvoljavaju postavljanje BS (ili forsiranje da na nekom "mestu" bude BS).


4G na 98km?

Kome prdajes te baze ^^

Evo ti baza koju sam pokupio do sada. Ima autoput do NSa, NS do Temerina i nesto malo Temerin.
Nigde nije bilo rupa 4Ga, osim kada je forsiran 3G/2G (tokom poziva, i kada sam promenio kartice pa je VIP bila 2G i 3G samo).
No SIgnal je ocigledno kada sam u Flight Mode-u.

Не продајем, једва се овде понеко јави да пита за бесплатне ;)

Не може много да се појача, писано је овде, Syn и други... Ни (пре)усмеравање не помаже много; једино би 4-6 сектора (уместо 3) помогли добро на том подручју које покрива БС, али им није исплативо... А најмање им је исплативо да постављају БС где има мало људи, а то је главни проблем. Где има доста људи, ту углавном покрију пре или касније (сем ако се не буне због зрачења или ако је можда баш сиромашан крај, па оператери „забораве"), али наравно не могу баш свако ћоше...

А то на 98 км, то је симболично, на тренутак (или повремено) и не би сигурно радио нет. Јесте то рекорд, и још једном из Хрватске исто око 100. Не рачунајућу раније 2Г из Мађарске и Румунује где је било преко 100.
(И на мору ЦГ, где је „равно к'о стакло" из Италије једно 180 км 4Г.) Али то све иде само под „теорију и занимљивости".
 
Poslednja izmena:
Da, ali samim tim nije cudno da je Telenor mogao da pokrije onoliku razliku Q4/16 vs Q2/17 sa samo 120 BS, tipa poluprecnik >10km maltene oko svake od njih. Zato pitam.

BTW, nigde nisam imao problem sa razgovorom na VIPu u NS, do Temerina i u Temerinu. Jeste ovo trenutno bilo na bas malom delu u NS, ali dobar deo puta do Temerina i sam Temerin.

OT: VIP 3G za prenos je bio katastrofa tamo gde se vide WCDMA u listingu NS-TM. Radi lose kada radi, ali cesto nece ni da podje, kao da nema upload uopste.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno