Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Љиг, Теленор и Вип 4Г 800; исто и мало даље низ Ибарску у Дићи/Доњи Бањани.
Али и Мтс је управо пустио још 4 БС око Ибарске, једну од њих у Великим Црљенима...

Zanimljivo je da kod mene u Kruševici 4G signal imaju Vip i Telenor, sa kojih baznica stanica ne znam ali ima dok Mts 4G nema uopšte, samo u Aranđelovcu i Lazarevcu, pošto koristim Mts malo sam razočaran jer imam utisak da imaju najgoru 4G pokrivenost.
 
Zanimljivo je da kod mene u Kruševici 4G signal imaju Vip i Telenor, sa kojih baznica stanica ne znam ali ima dok Mts 4G nema uopšte, samo u Aranđelovcu i Lazarevcu, pošto koristim Mts malo sam razočaran jer imam utisak da imaju najgoru 4G pokrivenost.

Сада је и Мтс почео (површно) да шири 4Г дуж Ибарске. Па ће касније као и друга два да пушта понегде и около. У Крушевици Теленор можда има са Жутог брда код Малих Црљена, а Вип са брда изнад Даросаве или са Стубичког виса.
 
Poslednja izmena:
Znam da je Telenor (tada Mobtel) GSM signal Žutog Brda slabo prolazio u Kruševici, jedino u izvišenim delovima, kasnije kada su postavili bazne stanice na Vaganu iznad Darosave i u Bistrici pokrivenost je dosta bolja što se tiče Telenora tako da 4G najverovatnije ide ili sa Vagana ili iz Bistrice, Vip 4G isto verovatno sa Vagana, na Vaganu i Mts ima baznu stanicu ali za sada ništa od 4G sa te lokacije, inače Vagan najbolje pokriva sela Aranđelovačke i Lazarevačke opštine koja su blizu njega.
 
Spalo na 2G sigurno, očaj živi kako se čuje na 2G-u nekad, ne može čovek da razume drugu stranu.
Kad je na 3G dobar je zvuk prilično, nikakvih zamerki nemam.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Tako je. Prebaci na 2G tokom govornog poziva def. Cale je tokom poziva danas popio 2G a nalazio se 50m od njihove centrale. Kao da mreza forsira prelaz na 2G tokom govornog poziva.
 
Deluje mi da je Telenor pokrio 4G signalom ceo ili skoro ceo autoput BG-Subitica. Nisam stalno gledao u telefon, ali kad god sam ga uzeo u ruke pokazivao je 4G.
U svakom slučaju mnogo više nego do pre nekoliko meseci.
 
Ja sam primetio da tokom poziva telefon prebaci sa 4G na 3G mrežu, ono što me najviše zbunjuje je to da na Huawei P9 lite uopšte nemam čist zvuk sa osobom kojim pričam koja takođe ima 3G, kao da je kvalitet zvuka 2G.
 
Znam da je Telenor (tada Mobtel) GSM signal Žutog Brda slabo prolazio u Kruševici, jedino u izvišenim delovima, kasnije kada su postavili bazne stanice na Vaganu iznad Darosave i u Bistrici pokrivenost je dosta bolja što se tiče Telenora tako da 4G najverovatnije ide ili sa Vagana ili iz Bistrice, Vip 4G isto verovatno sa Vagana, na Vaganu i Mts ima baznu stanicu ali za sada ništa od 4G sa te lokacije, inače Vagan najbolje pokriva sela Aranđelovačke i Lazarevačke opštine koja su blizu njega.

Можда је и из Даросаве, само Рател није објавио за ту БС до сада. Ја понекад ухватим Випов из Даросаве на Ибарској ID 13226; а сада и Теленор ID 7228, Нетмонитор показује између Малих Црљена и Крушевице, па може бити и тамо и овамо (не верујем да је са Бистрице).
 
Poslednja izmena:
Istekao mi ban,dobrodosao nazad. Da prijavim da u Ostrovici od pre nedelju dana vidim na modemu neki MTS 4G signal. Uzeo sam sim karticu i zamenio u modemu,ali ne mogu nikako da za zakacim na njega,sve vreme mi pise "limited service". Izgleda da je predaleko BS
 
Mozda ti nije aktivan LTE na toj MTS kartici?
 
Signal je uvek tu,ne deluje da je slab. Ali nikako ne mogu nista da proverim dok se ne zakacim na njega. Pa kupio sam bre novu uSim karticu na trafici,300 dinara platio i poklon 1GB imam,evo ne mogu da potrosim sad...:(
 
MTS prepaid kartice nemaju LTE, osim Tourist/SuperTourist SIM prepaida (ili Exit ako njega imas, iste su kartice kao ove SuperTourist)
 
Istekao mi ban,dobrodosao nazad. Da prijavim da u Ostrovici od pre nedelju dana vidim na modemu neki MTS 4G signal. Uzeo sam sim karticu i zamenio u modemu,ali ne mogu nikako da za zakacim na njega,sve vreme mi pise "limited service". Izgleda da je predaleko BS
Бацили су се мало на покривање главних путних праваца (као Вип пре 8-9 месеци, а Теленор пре пар), тако да држе прикључак...
 
Da nije zaključan modem na neku mrežu?
 
ma sve je otkljucano,nego sto kaze covek gore izgleda da pripejd kartice nemaju 4g? aj sad cu da pozovem operatere da pitam
 
Kad je pre stigao da opet ode na odmor...
 
Rekli su mi da pripejd stvarno nema 4g...lelekom bio i ostao najgori,definitivno.
 
Azurirao sam malo Cellmapper mapu (Telenor 4G). U pitanju je deo Zvezdarske sume, trasa trole 28 (Zvezdara - Narodno pozoriste), Trg - Knez - Sremska - Zeleni venac, zatim trasa 56-ce (Zeleni venac - Labudovo brdo).

Interesantno je da na lokacijama u strogom centru nisam zapazio 4G+ u aplikaciji (LTE 1800 + LTE 800)... Telefon je Nexus 5X, podrzava 4G+.

Inace, 4G Internet odlicno radi na vrhu Zvezdarske sume.
 
Poslednja izmena:
Добро се неко сетио за Cellmapper ;) А нема ознаке на твом тел, иначе имају на већини БС у строгом центру, Кнез, Трг, Политика, Скупштина, Зелени венац...
 
Poslednja izmena:
Nemoguce je provaliti na mom telefonu jer i Cellmapper prikazuje u centru samo LTE 1800. Nego, jel mi se to cini ili su postavili jos jednu 4G/3G baznu stanicu u okolini ulice Dimitrija Tucovica? Mislim na deo ulice kod ugla sa Sabackom i Zivojina Zujovica, Cell ID 1732383 i 1732385.
 
Poslednja izmena:
Па cellmpamer исто показује по фреквенцијама, не знам да ли има нека апликација да означава на неки начин или неким параметром 4Г+...
Као што рекох, ако тел са исте БС некад хвата 1800, некад 800 (или га „примораш" избором фреквенције) онда је БС 4Г+.
Иначе дај скраћени (четвороцифрени) ID eNodeB број (тај седоцифрени је очајан ;) ) па можда нађем негде у историји... али могуће да су поствили нову, воде они рачуна о главном граду ;) (а Рател траљави није објавио)

P.S. Нису имали ту до сада, около да на све четири стране на одређеној удаљености...
 
Poslednja izmena:
Београд - Гроцка - Смедерево - Младеновац - Раља - Београд, Вип покрио око 90% на Lte only, Теленор 20% мање, Мтс још једно 10% мање.
Сличан је однос и у глобалу; као што Septimus рече пре пар месеци „и Мтс ће се пробудити у неком тренутку и све ће се на крају свести на исто"; а сада се то дешава... (само што се неће завршити ове године и што ће Вип вероватно бити који месец раније на циљу од друга два)
 
Poslednja izmena:
Па cellmpamer исто показује по фреквенцијама, не знам да ли има нека апликација да означава на неки начин или неким параметром 4Г+...
Као што рекох, ако тел са исте БС некад хвата 1800, некад 800 (или га „примораш" избором фреквенције) онда је БС 4Г+.
Иначе дај скраћени (четвороцифрени) ID eNodeB број (тај седоцифрени је очајан ;) ) па можда нађем негде у историји... али могуће да су поствили нову, воде они рачуна о главном граду ;) (а Рател траљави није објавио)

P.S. Нису имали ту до сада, около да на све четири стране на одређеној удаљености...

Mozda je ta bazna stanica na KBC Zvezdara, ali na objektu u Presevskoj?
 
Па та има на једно 300 метара, али сигнал иако је јако добар ту (зависи колико је отворено/заклоњено) би требао да расте идући још навише (при чему се сектори скоро увек промене кад прођеш најближе БС).
 
Poslednja izmena:
По зеленим и тамним тачкицама сигнала, рекло би се да је то та постојећа БС са КБЦ.
А то што си хватао по шуми Звездарској, то је врло непрецизно што се тиче положаја БС, јер могу бити врло удаљенe; cellmaper није прецизан (приближно) као Netmonitor, него све поставља на „стазу" куда се крећеш. (Нпр. једном раније си ухватио ID eNodeB 6432 на Видиковцу и ту је обележена, а налази се на ТЦ Бањица.)
 
Poslednja izmena:
Drugari da li mogu da vidim kada mi je mob na lte800 ako nisam rootovan ? Ima li neki kvalitetan program za to ? Snapdragon je u pitanju i android 6.

A ako ne može onda koji je najlakši i najpregledniji program za korišćenje kada rootujem mob ?
 
Koji telefon? Neki telefoni mogu videti sa onim kodovima, recimo *#0011# na Samsung.
 
Redmi note 4 ali trebao bi da podržava lte800 , pa reko da vidim da li može bez roota da se proveri :)
 
Probaj na willmyphonework.net

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Drugari da li mogu da vidim kada mi je mob na lte800 ako nisam rootovan ? Ima li neki kvalitetan program za to ? Snapdragon je u pitanju i android 6.

A ako ne može onda koji je najlakši i najpregledniji program za korišćenje kada rootujem mob ?

Ако је Теленор или Вип, број сектора на 800 увек двоцифрен (31, 32, 33, 11, 12, 13...), а 1800 једноцифрен (1, 2, 3).
А програм за рутоване тел Guru Network Monitor.
 
Nazad
Vrh Dno