Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Neće da mi prikaže to sa limitom. Rootovano itd, sve ostalo prikazuje ali to ne.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne znam do čega može biti, meni pokazuje i na ovom tabu. Možda ne podržavaju svi čipseti/modemi isto
df3c5db50b233cfdcc9c298f4c2d067b.jpg


Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Али изгледа да није то, показује и код Вип сигнала...
 
Zanimaju me iskustva MTS-ovih korisnika sa 4G mrezom u Beogradu. Kakvo je stanje po pitanju pokrivenosti Beograda? Generalno me zanimaju sledece lokacije: Labudovo brdo, Petlovo brdo, Vidikovac, Zarkovo, Skojevsko naselje, Miljakovac, Kanarevo brdo, Dedinje, Banjica, Zvezdara.
 
Па написах докле сеже Теленор 4Г 1800 у Београду, немојте се опет ишчуђавати што нема на Звездари... ;) Претпостављам да ће бити до краја године.
Ако мислиш на конкуренцију Мтс, имају отприлике дупло мање 4Г базних станица од Теленора, а покривеност лошију једно 20% у глобалу. Сам си рекао да мислиш да имају само једну БС од Видиковца до Петловог (можда две), а Теленор 6. Па од Београда до Ваљева имају тренутно две БС у Лазаревцу и три у Ваљеву, а Теленор има (са Ваљевом) 18-20.

Sto se tice MTS-a, znam sigurno da imaju bar jednu 4G BS na Vidikovcu (na soliteru blizu Maksija, Vidikovacki venac). Na Maksiju u Patrijarha Joanikija 17G (bivsa Ratka Vujovica Coce) su promenili sektor antene, ali ne znam da li je pusten tamo 4G. Sto se tice Labudovog brda, sad u stanu hvatam MTS-ov 4G (pre ga nije bilo ni u tragovima), ali ne znam jacinu signala, nemoguce je odraditi bez njihove 4G kartice. Mozda imaju 4G i na baznoj stanici u Pilota Mihaila Petrovica 75 na Vidikovcu.

Eventualne MTS-ove 4G bazne stanice koje bi pokrivale moj kraj bile bi:

1. Bazna stanica na centrali na Labudovom brdu, Sretena Mladenovica Mike 27A
2. Bazna stanica na marketu "Orasac", Serdar Janka Vukotica 1A
3. Bazna stanica na Metrou, Ibarski put 20
4. Bazna stanica na soliteru u ulici 11. Krajiske divizije 40
5. Bazna stanica na soliteru u ulici Patrijarha Joanikija 6

Nit se azurira MTS-ova mapa pokrivenosti, nit se azuriraju dozvole u Ratelovoj bazi. Prava su misterija. Jedina merodavna opcija je njihova 4G kartica (npr. pripejd turisticka 4G) i test na licu mesta.
 
Poslednja izmena:
Nit se azurira MTS-ova mapa pokrivenosti, nit se azuriraju dozvole u Ratelovoj bazi. Prava su misterija. Jedina merodavna opcija je njihova 4G kartica (npr. pripejd turisticka 4G) i test na licu mesta.
„Тек" је година и по како су ажурирали.
Нешто мало се објави код Ратела... Рекао бих да су од почетка прошле јесени до сада све објављене Мтс 1800 - 4Г (једно 150 БС).
 
Poslednja izmena:
„Тек" је година и по како су ажурирали.
Нешто мало се објави код Ратела... Рекао бих да су од почетка прошле јесени до сада све објављене Мтс 1800 - 4Г (100-150 БС).

U rucnoj pretrazi mreza u mojoj sobi u LTE-Only modu telefon pronalazi 4G mreze od sva 3 operatera, MTS-ova je druga po redu. Ne znam da li redosled posle maticne mreze (koja je uvek prva) ide po jacini signala...

Screenshot_20170516-222107.png

Screenshot_20170516-222116.png

Nema teorije da u stanu uhvatim 4G sa bilo koje druge BS, samo ona na Metrou je u igri. Dok nisu nju postavili kad se izgradio Metro, MTS-ov 3G u stanu nije ni postojao.

Ali, naravno, nista u bazi Ratela nema, nista.

EDIT: Prilikom pokusaja povezivanja na MTS-ovu 4G mrezu signal je prvi put na tren bio 5/5, a drugi put 4/5. Ako je to to, onda je definitivno pusten 4G na BS na Metrou. Opet kazem, najmerodavnije je uzeti njihovu 4G karticu i isprobati.
 
Poslednja izmena:
Базне станице оператера, сигнали и покривеност 4Г, мапе и апликације

Sto se tice MTS-a, znam sigurno da imaju bar jednu 4G BS na Vidikovcu (na soliteru blizu Maksija, Vidikovacki venac). Na Maksiju u Patrijarha Joanikija 17G (bivsa Ratka Vujovica Coce) su promenili sektor antene, ali ne znam da li je pusten tamo 4G. Sto se tice Labudovog brda, sad u stanu hvatam MTS-ov 4G (pre ga nije bilo ni u tragovima), ali ne znam jacinu signala, nemoguce je odraditi bez njihove 4G kartice. Mozda imaju 4G i na baznoj stanici u Pilota Mihaila Petrovica 75 na Vidikovcu.

Eventualne MTS-ove 4G bazne stanice koje bi pokrivale moj kraj bile bi:

1. Bazna stanica na centrali na Labudovom brdu, Sretena Mladenovica Mike 27A
2. Bazna stanica na marketu "Orasac", Serdar Janka Vukotica 1A
3. Bazna stanica na Metrou, Ibarski put 20
4. Bazna stanica na soliteru u ulici 11. Krajiske divizije 40
5. Bazna stanica na soliteru u ulici Patrijarha Joanikija 6

Nit se azurira MTS-ova mapa pokrivenosti, nit se azuriraju dozvole u Ratelovoj bazi. Prava su misterija. Jedina merodavna opcija je njihova 4G kartica (npr. pripejd turisticka 4G) i test na licu mesta.

Ta turisticka je imala neko ogranicenje brzine, kao sto telenor ima. Najbolje da sam testiras. Steta sto ne puste kao u crnoj gori mesec dana probe...
Ja sam zadovoljan sa mts-om
Par merenja u gradu
d1f902120d825b6db03edc094b12db4e.png
 
Poslednja izmena:
@maki22

Odlicni rezultati. Generalno, jel si zadovoljan 4G pokrivenoscu u Beogradu?
 
U rucnoj pretrazi mreza u mojoj sobi u LTE-Only modu telefon pronalazi 4G mreze od sva 3 operatera, MTS-ova je druga po redu. Ne znam da li redosled posle maticne mreze (koja je uvek prva) ide po jacini signala...
Ne, verovatno i kod tebe ide po ID-u mreze (VIP je uvek zadnja, Telenor prva, jer su tako i redosledi)
 
Теленор наставља са прилично фуриозним покривањем, 90 нових објава дозвола:
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=59

Али и по Виповој мапи се види да и они уопште нису посустали са покривањем у односу на прошлу годину, тако да ће и наредних месеци бити водећи по покривености. Али северно од Лозница - Ваљево - Љиг - Аранђеловац - Свилајнац... можда и не још дуго, односно и једни и други ће покрити главнину.
Занимљивости са Теленор мапе (кад поставе све ово за коју недељу)...
Пре 2-3 месеца су рекли да ће ове године покрити сва места са најмање 3500 становника. А покривају Причевић и Златарић/Јовања код Ваљева, који заједно можда немају толико; а тек сад и Нову Варош са 15-20 хиљада; око аутопутева имају још доста... (што је позитивно наравно, сем за вас Београђане који очекујете 4Г+ ;) )
У Мачви фале још само БС Глушци и Ноћај и пар у самом Шапцу.
Сокобању су покрили тек пре пар месеци, а сада ће покрити целу општину (мада имају само врло скромних 4 БС укупно).
 
Poslednja izmena:
@maki22

Odlicni rezultati. Generalno, jel si zadovoljan 4G pokrivenoscu u Beogradu?

Jesam iskreno, i pokrivenošću i samim paketom usluga... Jer za 1000 dinara, preko 700 minuta mesečno, sms, net...

mts.png
 
Poslednja izmena:
Теленор наставља са прилично фуриозним покривањем, 90 нових објава дозвола:
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=59

Али и по Виповој мапи се види да и они уопште нису посустали са покривањем у односу на прошлу годину, тако да ће и наредних месеци бити водећи по покривености. Али северно од Лозница - Ваљево - Љиг - Аранђеловац - Свилајнац... можда и не још дуго, односно и једни и други ће покрити главнину.
Занимљивости са Теленор мапе (кад поставе све ово за коју недељу)...
Пре 2-3 месеца су рекли да ће ове године покрити сва места са најмање 3500 становника. А покривају Причевић и Златарић/Јовања код Ваљева, који заједно можда немају толико; а тек сад и Нову Варош са 15-20 хиљада; око аутопутева имају још доста... (што је позитивно наравно, сем за вас Београђане који очекујете 4Г+ ;) )
У Мачви фале још само БС Глушци и Ноћај и пар у самом Шапцу.
Сокобању су покрили тек пре пар месеци, а сада ће покрити целу општину (мада имају само врло скромних 4 БС укупно).

Raduje me sto ce da puste 4G na stubu koji pokriva Beli potok, svracam tamo ponekad kod ortaka. :) U pitanju je KP 1780/3, SO VOŽDOVAC. :)
 
Kako može da se utvrdi sa koje bazne stanice dobijam 4g?
e79ed248713ce37fa202020989bc44cc.jpg
 
Прошеташ по околини и пратиш тај eNodeB број. Па како се приближаваш БС сигнал расте (с тим што препреке могу на тренутак да смање сигнал или се пребаци на другу БС, eNodeB), док је не видиш физички (или још пре, ако знаш где се отприлике налазе у твом крају). А у већим градовима где има доста БС па имаш више јаких сигнала, кад си близу БС гледаш и број сектора CID (најчешће их је три, усмерени на три стране под углом од по 120 степенити) да ли се мења како пролазиш поред...
Или са другим Нетмонитором (аутор Parizene) можеш да видиш на мапи где је БС, понекад само погреши много, али најчешће помогне доста.
 
Poslednja izmena:
I IKEA u Babanj potoku je dobila Telenorovu 4G/3G/2G baznu stanicu.
 
Базне станице оператера, сигнали и покривеност 4Г, мапе и апликације

Теленор пустио 4Г у Новим Бановцима, Војки, Голубинцима, Ковиљу, Будисави, С. Карловцима. Аутопут до НС покривен цео, сем код Бешке мало. Док на прузи има више прекида (код Чортановаца нема никаквог сигнала).
У Карловцима Рател најавио 4Г 800 на Магарчевом брегу, а они зачудо поставили 1800 (вероватно на брегу изнад улаза у град од стране Новог Сада). Мтс такође има 4Г, Вип нема.

Probaj na pruzi da pricas od sremskih karlovaca pa skoro do beske, pa ces videti da i to sto ima signala nije ni upotrebljivo za pozive :)
O samom 4G da ne pricamo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tosin bunar, kod Eko pumpe, Telenor...
20b080892c6237d937affd22c53053c4.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Probaj na pruzi da pricas od sremskih karlovaca pa skoro do beske, pa ces videti da i to sto ima signala nije ni upotrebljivo za pozive :)
O samom 4G da ne pricamo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Па и рекао сам да око Чортановаца нема никаквог сигнала, колико тачно километара нема никако, а колико је јако лош нисам пратио. Знам да и раније није било, а и овде је неко скоро написао да нема, па се нисам изненадио...
А наредних недеља ће поставити 4Г горе на обе БС, на врху Чортановаца и испод Банстола према Карловцима (само то не добацује доле до Дунава).
 
Poslednja izmena:
Ne bi bilo lose da Telenor pusti 4G na baznoj stanici na Vidikovcu na Maksiju u Patrijarha Joanikija 17G (bivsa Ratka Vujovica Coce). Iz nekog razloga to je jedina bazna stanica na Vidikovcu na kojoj nije pusten 4G. Desava se nekad da u Maksiju predje na 3G usled nestabilnijeg 4G signala unutar objekta.

Takodje, potrebna je jos jedna 3G/4G bazna stanica na Labudovom brdu prekoputa okrenice 23/53 jer je signal prilicno slab u kuglani Zabac (Patrijarha Joanikija 2A). Idealna lokacija za baznu stanicu je sam objekat kuglane ili posta na Labudovom brdu (Sretena Mladenovica Mike 27A).
 
Sto se tice MTS-a i Labudovog brda, MTS je pustio 4G samo na jednoj baznoj stanici na Labudovom brdu, na soliteru u XI krajiske dizivije. Ostale bazne stanice nisu pustene. Cudi me da nisu pustili 4G na BS na Metrou i na njihovoj centrali na Labudovom brdu.
 
Raduje me sto ce da puste 4G na stubu koji pokriva Beli potok, svracam tamo ponekad kod ortaka. :) U pitanju je KP 1780/3, SO VOŽDOVAC. :)
I IKEA u Babanj potoku je dobila Telenorovu 4G/3G/2G baznu stanicu.

Та прва је објављена код Ратела и ухватио сам је на Нетмонитору са кружног пута око Петловог брда. А друга није још објављена, јеси ти видео уживо?
 
Poslednja izmena:
Добро (промакла ми објава). Баш брзо постављају ових пар месеци, слично као пре пар година 3Г 900.

П. С.
А тек скоро су поставили и 2Г/3Г ту. Око „Икеа, Идеа, БИГ и осталих" су баш ажурни да покрију, док брда не покривају, не шире мрежу бар две задње године (сва три оператера).
 
Poslednja izmena:
Komsija je u petak zamenio karticu za USIM i zali se nenormalnu potrosnju baterije jer signal stalno varira. U pitanju je MTS.

Izgleda da je MTS odustao od sirenja 4G mreze u Beogradu. Konkurencija ga je unistila po pitanju 4G pokrivenosti...
 
Нису одустали, постављају по мало или површно. Аутдор је то солидно, али индор мислим да има проблема безброј...

Иначе ја не знам како ће 4Г за коју годину заменити 2Г/3Г кад је покривање лошије од 2Г једно 20-30%, а и од 3Г 900 макар који проценат...
(уместо најављиваног сензационалнг покривања 4Г 800 „сваког педља" територије)
 
Poslednja izmena:
U stanu ima 1 crtu 4G signala a prozor mu gleda na Metro gde im je 3G bazna stanica na kojoj nije pusten 4G. Stvarno su se uspavali, pa cak ni njihovoj centrali u naselju nisu pustili 4G... Problem je ocito sto telefon na lokacijama gde boravi i gde se krece hvata 4G signal sa udaljenijih baznih stanica, tako signal stalno varira i to mu stvara vecu potrosnju baterije.

I na 3G baznim stanicama sto su skoro postavili (npr. KBC Zvezdara, Maxi u Rakovici u Pilota Mihaila Petrovica) nije pusten 4G...
 
Poslednja izmena:
Нису одустали, постављају по мало или површно. Аутдор је то солидно, али индор мислим да има проблема безброј...

Иначе ја не знам како ће 4Г за коју годину заменити 2Г/3Г кад је покривање лошије од 2Г једно 20-30%, а и од 3Г 900 макар који проценат...
(уместо најављиваног сензационалнг покривања 4Г 800 „сваког педља" територије)


Pa nece se gasiti 2g i 3g. Tako nesto nije u planu. Odakle ti takva ideja?
Prosle godine su produzili licence za jos 10 godina. Kakvo crno gasenje 2G i 3G.
 
Poslednja izmena:
2G će se ugasiti za 10 god najkasnije.
Nema dovoljno mesta u spektru za sve, a i šta će nam za 10 god 2G života ti?

Elem, @milanpavke, pokrivanje mora da bude isti đavo, jer zavisi od frekvencije i rastojanja(i snage na predaji). Dakle nebitno da l' je 2/3/4G, frekvencija i rastojanje igraju glavnu ulogu. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno