Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Gotovo, sine, cim dirnes Telenor, mozes samo da biras da li ce te zvati VIP ili MTS bot :D
 
Mislim da je DZOSUA pisao kako je sve super u tom kraju, kod Olimpa
 
Mislim da je i kod Olimpa, pa i dalje do i u Mirijevu samo LTE800.
Nije mi telefon rutovan; LCID oznaka je 31, trebalo bi onda da bude LTE800? A i razlika u signalu napolju i unutra nije velika, pa i po tome mislim da je 800.
 
Poslednja izmena:
Katastrofalno stanje Telenorove 4G mreze na Vidikovcu. Pri savrsenom 4G signalu se dobijaju brzine download-a koje odgovaraju brzini na 3G mrezi.

Evo jos jedan test, auto plac prekoputa auto servisa "Kocic", imao sam opticku vidiljivost sa 2 4G bazne stanice (sa jednom na auto servisu i sa drugom na soliteru iza pijace).

Jacina singala i brzina:

Screenshot_20170514-111253.png

Screenshot_20170514-111238.png

Iskljucio sam 4G mrezu na telefonu jer mi zapravo nista ne znaci. Nista mi ne znaci da imam LTE ikonicu i da pritom dobijam DL brzine koje su cak manje ili iste od onih sto sam dobijao na 3G mrezi. 4G mreza prakticno ne postoji.
 
Imaju def neki problem ne znam da li smem da stavim rezultat testa 4G
dd0146d75427b16231bca1073db2be91.jpg
 
Da li se ovo desava oduvek, ili je zadnjih dana?
Koji server si koristio? (@ROck)
 
Otkud ti to da te kartice imaju razlicite prioritete?
I sta tacno mislis pod tim?
Pozdrav
 
Kolko ja znam kod Telenora samo Premium paketi imaju prioritet u odnosu na ostale.
 
Koji god domaci server da koristim, isto je. Problem je sto oni namerno kasape servis (ogranicenje 50/15) i sto ocito nemaju kapacitet da obezbede i tu osakacenu brzinu. A jos veci problem je LTE 800 u gusto naseljenim delovima grada.

Ranije sam mogao (retko) da postignem ~45Mbps DL, a sad postizem DL brzine 3G mreze.

U Dimitrija Tucovica na broju 52 imaju 4G/3G baznu stanicu, tu je LTE 1800. Ali, dzabe kad je BS malo na nezgodnijem mestu i ne moze dobro da pokrije gornji deo ulice, i to je JEDNA JEDINA Telenorova 3G/4G bazna stanica u toj ulici. Sve do ~100m od broja 52 kad se ide nizbrdo telefon je nakacen na neku LTE 800 celiju!

MTS ima BS na soliteru u Dimitrija Tucovica 24 (odlican polozaj), zatim na nadvoznjaku, zatim na zgradi u Dimitrija Tucovica 141 (postavljena pre par meseci) i na objektu prekoputa broja 155 (ne pripada ulici DT ali pokriva deo ulice) , zatim na objektu KBC Zvezdara - Dimitrija Tucovica 161 (postavljena pre par meseci). Zamislite da MTS pusti (ne znam da li je pustio) LTE 1800 na svim ovim BS...
 
Poslednja izmena:
Šta sve treba da se zamisli kod njih... :)
Što se tiče prioriteta, nisam primetio da data kartice imaju veći prioritet za net u odnosu na obične postpaid (Telenor).
Btw, sad sam pustio jedan test, bio je ~23/13, Mirijevo, unutra na B20. Manje-više to je to, kao što i obično radi.
 
Situacija se popravila na Vidikovcu i Labudovom brdu.

Vidikovac, kod parkica kod OS "Branko Copic", LTE 800:

vidikovac.jpg

Labudovo brdo, 11. krajiske divizije, LTE 800:

labudovo_brdo_1.jpg

Labudovo brdo, Sardar Janka Vukotica, LTE 800:

labudovo_brdo_2.jpg
 
Koliko ima od Olimpa, ili od studentskog doma do okretnice ?
 
Теленор пустио 4Г у Новим Бановцима, Војки, Голубинцима, Ковиљу, Будисави, С. Карловцима. Аутопут до НС покривен цео, сем код Бешке мало. Док на прузи има више прекида (код Чортановаца нема никаквог сигнала).
У Карловцима Рател најавио 4Г 800 на Магарчевом брегу, а они зачудо поставили 1800 (вероватно на брегу изнад улаза у град од стране Новог Сада). Мтс такође има 4Г, Вип нема.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je i kod Olimpa, pa i dalje do i u Mirijevu samo LTE800.
Nije mi telefon rutovan; LCID oznaka je 31, trebalo bi onda da bude LTE800? A i razlika u signalu napolju i unutra nije velika, pa i po tome mislim da je 800.

Границе Теленор 1800 увек биле, па и сада ;) следеће: од Панчевачког па отприлике првцем до Лиона, даље до Душановца и почетак Вождовца, Дедиње и Топчидер, Баново, део Кошутњака, Жаркова и Церака, цео Нови Београд и Земун. Али до краја године ће се сигурно проширити у неким деловима путем 4Г+.
 
Poslednja izmena:
Pa dzaba i da puste 4G+ ako i to ogranice na 50/15.
Па нису ни код Випа и Мтс-а брзине увек преко 50/15... Поставићу резултате мојих мерења из НС, иако немам 4Г+ тел, нити знам да ли има директне везе са 4Г+, али побољшања су значајна у односу на неке претходне периоде...

Иначе у Новом Саду има 10-12 4Г+ БС, написаћу касније које су.
 
Poslednja izmena:
Niko ne kaze da su uvek preko tih brzina, vec nije limitirano a na Telenoru je limitirano.
 
Nešto su sigurno u Ns sredili, pre par meseci na 1800mhz sam imao 4g signal samo u centru i na par mesta. Sada već nisam primetio skoro prebacivanje na 3g (osim poziva) i brzine su pre bile u proseku ~20mbps sada su već solidno veće. Kada su na mojoj lokaciji pustili 4g na 1800mhz imao sam 15mbps, sada skoro uvek blizu limita.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Теленор у НС има око 15 БС 4Г+.
На све четири БС на Лиманима, на Спенсу и поред на суду, у центру једна на Радничком дому, друга мало даље иза Бановине/ИВ, затим на хотелу Путник, у Његошевој и још једна (негде око Дунавске, можда код Саборне цркве). Затим на Дневнику, на углу Булевара и Лазе Костића, поред Електровојводине и на хотелу Парк.
(На главној пошти и у улици Париске комуне по Рателовим објавама би такође требало да има, али нисам хватао, рекао бих да нема.)

Иначе 4Г+ се може препознати и без одговарајућег телефона, тако што са једне исте БС (која има јединствени CID/eNodeB број у 99% случајева) телефон хвата некад 1800 секторе, а некад 800. А ако телефон не ухвати сам, може се брзо утврдити и ако се стави 1800 или 800 „only" и наравно треба бити близу БС.
А Rock86 рече да његов Nexus 5 који подржава, нема никакву ознаку када хвата 4Г+, а да Самсинзи показују....
И приметио сам још да некад (не увек), телефон радије хвата сигнал са 1800 сектора даље БС и мало слабијег сигнала, него ближе 800 БС (јачег сигнала); исто је тако и са одговарајућим сигналима/фреквенцијама и на 2Г и 3Г мрежама.

Теленорова нумерација 4Г базних станица (ти CID/eNodeB бројеви) је почела са око 6000, а сада су стигли до око 7100. Можда су неки број и прескочили, али отприлике толико 4Г БС и имају (1000-1100), што је око половине укупног броја БС (стубова, зграда и сличних објеката, носача) у Србији.
 
Poslednja izmena:
Moj Nexus 5X pokazuje samo LTE ikonicu, nema + i sl. :) Cellmapper je zato tu. :)
 
Po ovome ispada da Telenor deli barem pola stubova sa nekim?
 
И више... А Вип још више. Мтс мало мање јер имају још 10-20% специфичних локација где немају друга два.
 
Poslednja izmena:
Network signal guru prepoznaje limit Telenora - AMBR DL/Ul
63b5f9189a629ee6080810e924ac2f32.jpg


Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno