Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Najbolje da kupiš neku prepaid sim, ili još bolje kad ti dođe neko ko koristi njihove brojeve, pa da vidiš.
Znaš i sam da zavisi i od dela stana. Kod mene kući, kad sam do prozora ima 2-3 crte 4G, u dnevnoj sobi već prebacuje na 3G ili još češće na 2G.
 
Poslednja izmena:
Da li se iz priloženog može zaključiti na kojoj frekfenciji radi ova bazna stanica?
711ddda8c277d29b4361710a8fc82163.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^^ Da, predpostavio sam da je ta frekfencija čak su mi i merenja protoka ličila na to. Hvala na potvrdi [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
-87dBm na LTE800 u BGu? Koliko izvlacis tu na Tnoru, Profo?
 
^^ @alfa Ovo su merenja indor za Telenor kod mene ovde na Ceraku, signal varira zadnjih dana. Do pre par dana uvek pun, pomislio sam da su nešto menjali pa sam zato okačio da mi neko protumači ovaj bend. E sada što se tiče brzine, ona ne prelazi 35 mbps, UP je uvek tu negde oko 15mbps. Interesantno je to što sam igrom slučaja uradio merenje taj dan kada su pustili 4G kod mene i ceo taj dan uz jedno bar 5 merenja brzina DL-a je bila između 45-48 mbps, taj dan i nikada više [emoji19]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa i nije to neki signal iskreno za LTE800, sem ako nisi zagradjen nekako, najnizi spratovi, ili slicno (ne kapiram bas zasto, ali kod mene u zgradi nizi spratovi imaju losiji signal, kao da ih nesto dodatno blokira, tj. kao da je izolacija veca na 1. spratu/prizemlju)

krastavac, LTE800, Cerak, prilicno gusto naseljen kraj, koliko se secam :) Nisi jedini korisnik, kao omtw i Bane u Nisu :D
 
^^ Preciznije, visoko prizemlje. Interesantno da je Telenor sve van centra i NBGD-a pokrio sa LTE 800, i definitivno taj band može komotno da izvuče taj njihov maksimum koji daju, znači oko 50mbps UP. Nikako mi nije jasno zašto toliko limitiraju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije 50Mbps limit za UP, vec down, 15 je za UP. Tesko ces za UP postici 50 i bez ikakvog limitiranja na trenutnoj LTE tehnologiji kod nasih operatera (nije nemoguce, ali tesko).

Mislim da je limit zbog toga sto koriste LTE800 uglavnom, pa da se ljudi ne zale sto negde dobiju vise (gde je LTE1800) a negde nece vise ;)

Ali vidi se da je Telenor dostigao limit linka, ako ga nisu pre mesec-dva popravili (nesto se ljudima poboljsali rezultati :)). Mrzi me da uzimam novu Telenor prepaid karticu, a ne mogu da nadjem gde mi je stara :D
 
Zaboravio sam da okacim odgovor Telenorove podrske u vezi problema sa 4G baznom stanicom kod mene u naselju koji je nestao sam od sebe.

"Tim eksperta" je moj mejl prosledio korisnickom servisu, a odgovor koji sam dobio je ovaj:

telenor_podrska.JPG

Pitam se da li su oni toliko nepismeni? Kakve ljude su zaposlili tamo? Gde je nestala ona prava podrska? Jednostavno, usluge im ne vrede onoliko koliko ih cene.
 
Nije 50Mbps limit za UP, vec down, 15 je za UP. Tesko ces za UP postici 50 i bez ikakvog limitiranja na trenutnoj LTE tehnologiji kod nasih operatera (nije nemoguce, ali tesko).

Moja greška, 50 mbps se odnosilo na DL, definitivno je taj dan kada su pustili na Ceraku 4G merenja išla oko 48mbps u DL-u. Slučajno sam naleteo na post kolege forumaša koji je taj dan postavio info da je pušteno Labudovo Brdo mislim i taj dan je fenomenalno radilo, već od sutrašnjeg dana kao što rekoh bunar.... Evo i rezultata merenja (ladno nije bilo Telenor servera za host [emoji85])
8f42be23ccb305abda2dcf3c6776010d.jpg
499c59892610e1426bea87aa5c6eaba0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Profajler

I kod mene su rezultati merenja vrlo slicni.
 
Jako cudna kolicina iskoriscenih podataka!
 
@Rock86 to je to druže LTE800 zaključan kod Telenora na te vrednosti, a gotovo sam siguran da može više da se izvuče


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze vise fizicki i ne limitira Tnor na 20/15, ali sigurno ima puno korisnika tamo. Ipak lte800 pokriva puno teritorije.
 
Ljudi koliko je generalno pouzdan ovaj field test, koji se unosi u vidu koda i ujedno očitava podatke sa bazne stanice. Nešto proveravam zadnjih dana i ubeđen sam da sam pre jedno 6 meseci imao bolje rezultate signala na nekoliko lokacija. Znači postoje tri moguća faktora koja mogu da budu upitna, Telenor ima problema sa signalom, iPhone štuca ili je fizički problem sa karticom. Sve je krenulo (a tome sam i pisao par postova iznad) kada sam testirao signal kod mene kući, ranije je na LTE800 očitavao -72db negde od početka maja signal ne ide ispod -82. Na ostalim lokacijama nemam generalno problem sa samim signalom koliko mi je čudno da očitavanja nigde ne idu ispod -70db


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@milanpavke

Evo sta se desava kad pokusavam da se povezem na VIP i MTS 4G u 4G-only modu:

VIP:

vip.png

MTS:

mts.png

Za VIP se jasno vidi jacina signala, a MTS je prava misterija na mojoj lokaciji.
 
Па за Вип је одлично, за Мтс нема главних ствари.

И мени од пре десетак дана зеза Мтс (док Вип и даље показује скоро идеално, као и матични Теленор), само покаже на секунд и нестане, ређе се мало задржи... Али остане забележено у историји Нетмонитора, те главне 3-4 бројке; само за јачину сигнала треба брзо отворити или више пута покушавати док се не задржи.

Теленор пустио 4Г БС у Рушњу, Баричу, Вранићу, Степојевцу и још барем пар у околини.
 
Па чува се сама, у другој колони, неограничен број и време, док не (п)обришеш.

Пар ствари су поправили на моју сугестију, чување PCI броја и брисање једне по једне БС/сектора, ћелије. А могло би се убацити још ствари (сортирање, селектовање, брисања са мапе...) ако буде заинтересован аутор Tim. Каже да може чак да се убаци и читање и бирање фреквенција/бендова и 4Г only (као у Guru signal network) само треба доста investigation, тј. рада и „штеловања".
И увек ће на неким моделима телефона имати проблема, радиће (мало) лошије...
 
Ne znam gde da postavim ovo pitanje....
Kako da na telefonu (mts mreza) izaberem da mi bude samo H a ne 3G ? Uvek kad vrati na 3G internet stane, zablokira dok se ne pojavi H
 
Ne mozes. 3G jeste 3G, H/H+ je 3G kada se koristi internet. telefon automatski seta na H kada treba net.
 
3G je oznaka za WCDMA mrezu kada se ne koristi net, to je IDLE connection.
H/H+ su kada se koristi.

Ne znaci da tako treba, vec tako telefoni oznacavaju u praksi.
 
3G je oznaka za 3G mrezu (bez obzira da li je ukljucen prenos podataka ili ne), a H/H+ za HSDPA, sto je, laicki receno, nadgradnja 3G mreze sa znatno vecim brzinama prenosa podataka.
I kad je samo 3G, moguc je prenos podataka, ali samo do brzina predvidjenih 3G standardom (oko 350kbps).
Pozdrav
 
3G je oznaka za 3G mrezu (bez obzira da li je ukljucen prenos podataka ili ne), a H/H+ za HSDPA, sto je, laicki receno, nadgradnja 3G mreze sa znatno vecim brzinama prenosa podataka.
I kad je samo 3G, moguc je prenos podataka, ali samo do brzina predvidjenih 3G standardom (oko 350kbps).
Pozdrav
Kod mene ne moze. Znaci kad pise 3G ne moze ama bas nista dok se ne pojavi H
 
Mislim da je nekad postojao samo taj 3g/umts/wcdma. To je taj prvi osnovni 3g,prva generacija. I podrzavao je max brzinu do 380kbit/s. Sad postoji jos uvek,ali samo kao idle state. Izgleda da su to neke nadogradive bazne stanice. Svi operateri su ih nadogradili,prvo na hsdpa do 3.6mbit/s,a onda i na sve ostalo,tokom vise godina...A na tom osnovnom 3g-u su ogranicili brzinu na jako jako sporu,tolerise se tek mozda do 10kbit/s zavisno od operatera i stanice,sve preko toga pali hspa ili sta vec imate. Kod mene mogu jedino da pingam neku adresu i da ostane u tom idle state-u,to jest umts. Ili mozda neka online igra koja ima jako mali protok. Svaki,barem i malo poveci protok,kaci se na hspa.
 
Ne mogu da verujem sta Telenor radi sa 4G mrezom. U gusto naseljenom delu Beograda (okretnica trolejbusa na Zvezdari), gde je i studentski dom oni postavili LTE 800!!! I u 2/3 ulice Dimitrija Tucovica telefon hvata LTE 800. Ko iole poznaje Beograd zna da je to gusto naseljeni deo grada.

Stanje kod okretnice trolejbusa na Zvezdari:

Screenshot_20170513-163431.png

Screenshot_20170513-161205.png

Ponavljam, usluge su im PRESKUPE za ono sto nude, PRESKUPE! Nisam niciji bot, ali iz korisnickog ugla imam pravo da tvrdim to.
 
Nazad
Vrh Dno