Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Promeni on wifi/data za 1sec, dobije IP od Telenora, ali nema izlaz na Internet. Tek posle par minuta moze da se koristi Internet. To se desava iskljucivo dok je telefon na 4G mrezi, konkretno u mom stanu sad.

EDIT: Upravo se raspala 4G bazna stanica kod mene, imam sad samo 3G/2G u stanu.
 
Poslednja izmena:
Djilkosh i ja smo pricali o raspadu Telenorove mreze u NS - 3G jos nekako radi (doduse uglavnom sporo, ali pozivi rade), ali vec odavno 4G ima probleme sa pozivima, cak i kada ga ne koristis i kada je idle (nema nikakav background activity da ga koristi) desava se da te ljudi zovu i samo ti stizu poruke o propustenim pozivima (a nekad cak ni to). Zanimljivo mi je da iako VIP takodje nema VoLTE da mi se to nikad nije desilo, dok je na Telenoru svakodnevnica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao sam i tako. Radi kako treba. Odmah promeni na 4G i odmah ima konekciju (otvara strane).
Probao sam i na Huawei Y6, za nijansu sporije, ali i ceo telefon je za nijansu sporiji u svemu :)
Ako je neki problem do bazne stanice, moguće je sve onda...
btw, oko propuštenih poziva; dešava se i dalje, ali izuzetno retko.
 
Poslednja izmena:
Stavili su 4G baznu stanicu na 800MHz u gusto naseljeni deo + ista stanica pokriva i Metro Vidikovac...
 
Pa nije valjda samo jedna? Kod mene u Mirijevu isto je Lte800 (bar je tako bilo do jeseni prošle godine), ali ne verujem da je bila samo jedna.
 
Poslednja izmena:
Ta jedna pokriva i Metro i dobar deo naselja, dok druga pokriva vrlo manji deo Labudovog brda. Treca pokriva Petlovo brdo tj. tzv. rupu (tako zovemo taj deo Petlobog brda :) ).

Znaci, stanica sa koje hvatam signal u stanu pokriva veci deo Labudovog brda ukljucujuci i Metro, osnovnu skolu, muzicku skolu i gimnaziju i 1/2 Petlovog brda.
 
Cisto sumnjam da Telenor ima dovoljno 4G korisnika tamo, da je ta bazna stanica nedovoljna. Da radi sporije od 3G ili nesto slicno, da, ali ne i da je nedovoljna da ne radi net uopste.
 
Pa nekad ni Speedtest ne moze da pokrene kad se uspostavi Internet konekcija. 3G radi bez problema.
 
Pa verovatno je neki kvar na stanici u pitanju za 4g.
 
Poslednja izmena:
Prijavio sam im problem. Podrska kaze da nemaju prijavljene poteskoce na mojoj BS. Sad cu da flesujem majski Android 7.1.2, da vidim da li ce biti problema.
 
Poslednja izmena:
Pa eto sad imaju prijavljeno :)

Nije zelela da upise reklamaciju, kaze da probam karticu u drugom telefonu, iako sam naglasio da sam testirao na DRUGIM baznim stanicama i da na istim nisam primetio taj problem!

Problem je naravno ostao i nakon flesovanja majskog Androida 7.1.2. Na kraju ce mi podrska reci da promenim maticnu plocu telefona jer je neispravna!

Zasto im je tesko da priznaju problem?
 
Zato sto ovako vecina misli da je do njih, jer se ne razumeju, pa cute, i ispada da je Telenor fin i sve radi :)
 
Zasto im je tesko da priznaju problem?
Zato što veze nema... Taj korisnički nije kao što je nekada bio.
Pošalji mail na experts.team @ telenor.rs , u mom slučaju su se u par navrata pokazali kao dosta ažurni. Mislim ovo nije konkretno slučaj za njih, ali možda poteraju nešto...
 
Upravo sam im poslao mail sa detaljnim opisom problema.
 
Базне станице оператера, сигнали и покривеност 4Г, мапе и апликације

Prijavio sam im problem. Podrska kaze da nemaju prijavljene poteskoce na mojoj BS. Sad cu da flesujem majski Android 7.1.2, da vidim da li ce biti problema.

Ja kada sam prijavljivao sa video zapisom sa vise telefona i iz njihove poslovnice plus ss-ovi u TC BIG da net prestane da radi ili radi sa 0.01 ili 0.02 Mbps rekli su mi da nemaju probleme tu i da proverim podesavanja mog telefona.

Upravo sam im poslao mail sa detaljnim opisom problema.
Dzaba. Jedino sto mozes da uradis da bi imao bolju konekciju kada si na Telenoru je da predjes na VIP (u vecini slucajeva, izuzetak je naravno gde VIP lose radi, ali za NS ovo pravilo definitivno vazi).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja kada sam prijavljivao sa video zapisom sa vise telefona i iz njihove poslovnice plus ss-ovi u TC BIG da net prestane da radi ili radi sa 0.01 ili 0.02 Mbps rekli su mi da nemaju probleme tu i da proverim podesavanja mog telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

I meni odjednom uspori net i totalno je neupotrebljiv, ne moze ni Google da pretrazi cak, i to bas na ovoj mojoj baznoj stanici.

Pored toga, problem se manifestuje ovako:

1. Povremeno ne radi data konekcija (Internet);
2. Nakon ukljucivanja data konekcije potrebno je dosta vremena da bi se omogućio izlaz na Internet;
3. Povremeno mi ne stizu SMS poruke;
4. Nedostupnost - ponekad mi stizu poruke o propuštenim pozivima.
 
Posle ponoci je ok, koliko vidim. Definitivno ima veze sa oprerecenjem bazne stanice.
 
Proveri opet danas. Pre ce biti da je sredjeno, ipak je juce bio 1. maj, verovatno su gledali da srede nesto, pa pretpostavili da ce juce biti najmanje opterecenja (ostave samo jednu antenu?)
 
Proveri opet danas. Pre ce biti da je sredjeno, ipak je juce bio 1. maj, verovatno su gledali da srede nesto, pa pretpostavili da ce juce biti najmanje opterecenja (ostave samo jednu antenu?)

Sredjeno, za sad sve radi savrseno! Ipak vredi poslati mejl naprednoj podrsci. :D
 
Ili ovo sto rekoh - radjeno je nesto juce, ali nece da priznaju :) Mozda LTE1800 skoro u vasem kraju.
 
Meni mts 4g cesto kaze da nema mrezu iako je pun domet, dok VIP fercera,
Evo danas konkretno na KEOPSu
 
Rekli su mi da trenutno postoje radovi u Nisu i okolini,izgleda da zato ne mogu da premasim 20mbit/s.
 
Ja imam isto problem sa dual sim telefonom. Naime kada mi je u drugom slotu telenor ili vip kartica sve radi extra, ali kada je mts kartica do duše data kartica, ali i vip i telenor su mi data pa tu nema problema. Kada sam na wifi-ju i ugasim ga, ili sam van dometa uredno mi se pojavi 4G ikonica ali samo strelica kao da šalje podatke. Da bi net proradio, moram na airplane mode, ili da promenim apn sa 3Gnet na gprswap, sledeća konekcija apn 3Gnet, pa sledeća gprswap i tako :D Retko kada se desi da odmah uspostavi net vez tih peripetija.
 
Kako da proverim jacinu 4G signala Vip-a i MTS-a u stanu ako nemam njihove kartice? Imam Nexus 5X.
 
Kako da proverim jacinu 4G signala Vip-a i MTS-a u stanu ako nemam njihove kartice? Imam Nexus 5X.

Зар ниси већ пробао шта се догађа кад изабереш сигнал друге мреже?
Већина телефона не може, неки покажу јачину сигнала али не и друге параметре (у апликацији наравно), неки се задрже само кратко или нека слична варијанта; само знам за LG Spirit (Андроид 5) да ради одлично.

Теленор 4Г 800 ускоро на још 115 БС, у скоро свим општинама:

http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=49

Путеви Београд - Ваљево и Шабац-Лозница ће бити (скоро) сасвим покривени, аутопутеви углавном...
 
Poslednja izmena:
Kad pokusavam da se povezem na VIP ili MTS 4G mrezu, prikaze mi na par sekundi 2 crtice 4G signala za VIP, a 1 crticu za MTS. Ako je to to, onda je na mojoj lokaciji los 4G signal MTS-a i VIP-a...
 
А у апликацији јел успеш да видиш, ако одмах пребациш/отвориш?
 
Slabiji, ali ne i los. I na jednoj crtici radi odlicno LTE.
Kod mojih mi je VIP na -115dBm recimo bio pre mesec dana (inace je bolji, nesto su izgleda radili tada), i ne prebacuje me fon na 3G! Iako je 3G na -90dBm.

A 4G radi odlicno na onih -115dBm.
 
Nazad
Vrh Dno