Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

MTS ima 4G na zgradi poste, a ne na Krsinom Brdu, koji baca citavih 100 metara signala.
Мислио сам да је са брда, пошто им ни 3Г 2100 није много бољи у неким деловима (и поред 2 БС). Онда је то мало боље (за 4Г) мада како површно постављају, можда то буде и све за ову годину. Вип је пустио 4Г у Осечини, а у Љубовији мало касне. Напиши кад стигну Вип и Теленор.
 
MTS nije pustio 4G ni na jednoj baznoj stanici na Labudovom brdu. Sta cekaju vise? Pa Telenor i VIP su pokrili ceo Beograd i daleko brze sire 4G mrezu....
 
Dobio sam informaciju od jedne osobe iz Titela da je Telenor tamo pustio 4G. :)
 
Dobio sam informaciju od jedne osobe iz Titela da je Telenor tamo pustio 4G. :)

Ma pustili su oni u jos solidan broj mesta,samo sto im je mapa pokrivenosti jos uvek bajata par meseci na sajtu,valjda ce je uskoro azurirati da se zna prava situacija ;)
Pavke je zaduzen za obavestavanja sta je novo na tom polju,a rece da su sibnuli u zadnjih recimo mesec,dva oko 100 novih BS,cak i vise,a @milanpavke? ;)

p.s.Mnogo vise od 100 su pustili,ako me Pavke dobro naucio da gledam ratel sajt samo u toku aprila su pustili 177 BS na 800 mhz ;)
 
Poslednja izmena:
Од ове године једно 190 нових на 800 МHz, али нису још све постављене (наредних пар недеља ће вероватно и 90% преосталих). И једно 130 надоградњи на 4Г+ (већином на постојеће 1800 постављене 800, и обратно мањи део).

Dobio sam informaciju od jedne osobe iz Titela da je Telenor tamo pustio 4G. :)
Баш у доста села у Војводини пуштају сада, са овим ће покрити једно пола територије тамо (а са градовима од раније можда и више, зависи и до које јачине сигнала се гледа...).
 
Poslednja izmena:
Evo, posle samo nekoliko dana, Ljubovija dobila 4G sa Krsinog brda, Brzina 80/40 mb/s. . Svaka im cast. Iz dana u dan me ova mreza vise odusevljava.
 
Е занимљиво. Јер Рател је објавио да ће бити 800. А и у Осечини су поставили на 800...
 
Poslednja izmena:
А онда је екстра брзина за 800. (Овде је писано да је максимум 70 мегабита...)
 
Jesi siguran da je to na 800mhz?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pozdrav,imam problem. Do sinoc sam imao signal od 103-106dBm,danas imam 100dBm,po prvi put. Imao sam brzine oko 30mbit/s,sinoc sam izmerio i 35. Danas pogledam i vidim po prvi put 3 crte signala,100dBm. Evo merim brzine svo vreme,uzas. Nece da predje ni 20mbit/s. Bolji signal "navodno",a sporije. Zasto tako? Ovo nije do moje antene definitivno,napravljena je neka izmena kod njih ili sam dobio neki blizi,ali sporiji signal. Izmericu veceras,tad su najbolje brzine,pa cu javiti kako je. Crvena tacka na mapi je moj polozvaj,tako da ne znam vise ni sam odakle dobijam signal.


ertert.jpg

yyy.jpg
 
Да нису на твојој БС активирали и друга два сектора, пошто је кажеш прво био само један?
 
Kolko ja vidim, signal primas ili sa BS dole kod manastira, ili sa one koja je na kraju klisure prema Dolcu, ona što je baš visoko podignuta na kraju klisure posle 13. tunela.
 
oduvek je bilo od manastira...cisto sumnjam ovamo desno na mapi preko brda da bi signal mogao da "prebaci" brdo,pa da dodje kod mene u dolinu. Uslovi za to nisu bas sjajni,brdovito je. nisam skoro prolazio dole kod BS,evo kad prodjem ovih dana,javicu jel ima nekih promena sa antenama. da,bio je samo jedan sektor i to blago okrenut na desno,tako da sam i to jedva hvatao. ali kako mislis da aktiviraju i druga dva sektora? samo jedan postoji za LTE,druga dva su 2G i 3G. tacnije,ima dva sektora za 3G,jedan za LTE i neznam koliko za 2G. mozda su ovaj LTE sektor blago zaokrenuli ulevo,ali onda bih valjda trebao imati vecu brzinu. jedino da sam poceo primati sa neke druge stanice,ako je tako,onda moram naci resenje da se vratim na ovu dobru.
 
Па лепо 3 :) на преко 90% 4Г БС је три сектора, само сам у БГ видео по два. Са 1 нисам видео још нигде, али је наравно могуће.
А како кажете код манастира, ако мислите на Просек, кад је на мапи баш на том месту без сигнала?
А баш у Островици, око БС близу аутопута је црвено, зар не мислиш на ту (твоју) са једним сектором?!
 
Poslednja izmena:
Nema nikakve veze sa Prosekom,to je predaleko i brdovito,nemam nista sa Prosekom. Nego u Ostrovici iznad autoputa to je to,drugo nema. Odatle dobijam taj signal,nego zasto mi je sad bolji signal,a losija veza,to mi nije jasno nikako? Ovo nista ne valja,ne znam sta su radili,ali zalicu im se svaki dan dok im ne dosadim!!!

ghjghj.jpg
 
A koja je širina kanala, da li to vidiš?
 
MDMA aplikacija mi sve pobrkala,vise ne reaguje ma koje god podesavanje da stavim. Ali to je 800mhz,nema drugo. Valjda nema. Evo slika iz MDMA,iako pokazuje 75dBm,to je neki bag...stvarna vrednost je 100dBm.


trrtt.jpg
 
Poslednja izmena:
Malim pomeranjem antene dobio sam -97Dbm,ali veza i dalje spora! Brzine kao na 3G,ne prelazi 25mbit/s!!! Ako neko zna u cemu je kvaka,nek napise! Ili mozda je samo trenutno,ne znam!

Pogledajte prilog ytyy.bmp
 
Od pre par dana jako sporo mi se pali data konekcija kad prelazim sa wifi mreze na mobilni net, i to iskljucivo dok sam na 4G mrezi, na 2G i 3G nema problema, testirao sam. Takodje, stizu mi poruke o propustenim pozivima dok sam na 4G mrezi, a sinoc jedna osoba tvrdi da mi je poslala SMS, a ja taj SMS nisam ni dobio.

U pitanju je Telenor mreza. Privremeno sam iskljucio 4G jer je ovo postalo nedopustivo.
 
Poznat problem kod Telenora.
Every now and then :) Skoro je isto bilo u TC Bigu, pomenuo neko a odmah pocela lavina kako laze :D
 
Ukljucio Wifi i nakon 5 minuta sam hteo da predjem na mobilni net. Telefon dobije IP asdresu od Telenora, ali nema izlaz na net na 4G mrezi (obratiti paznju na X pored LTE oznake):

telenor_lte_data.png

Izlaz na net dobija tek nakon par minuta od paljenja mobile data konekcije.
 
Brzina promene mreže iz wifi u data (3g/4g) je zavisna i od telefona i Rom-a. Npr. na Jiayu S3 je trebalo nekoliko sekundi, dok na Xiaomi RN3Pro možda 1 sekunda.
 
Nazad
Vrh Dno