Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

А сигнал се хвата са једног сектора (у датом тренутку), остали немају везе са брзином (сем можда индиректно код велике оптерећености како је писао Syn). Такође небитно је у нормалним условима да ли је сигнал -60 или -80, то не утиче на брзину. Тек кад озбиљније слаби сигнал, онда утиче. А из безбројних мерења овде видимо да брзине најчешће осцилују саме од себе и код узастопних мерења, то нема шта да те чуди.
А како изгледају ти сектори/ћелије/„кутије", тешко је визулно утврдити само по томе... Код Мтс-а, можда и Випа, сам виђао да су највеће „кутије" 2Г, средње 3Г, а најмање 4Г... А код Теленора нема тих најмањих (и где имају 4Г), барем нису видљиве; него негде има само три укупно - за 2Г 900 и 1800 и за 3Г 900 и 2100 и за 4Г 800, све у једном...
 
Poslednja izmena:
vrlo cesto sam se pitao sta ima u onim belim sektorskim antenama. mislio sam da je daleko komplikovanije,ali nije. zapravo ima samo nekih metalnih traka. jedino ova zadnja,ima vise elemenata,komplikovanija je. :)

10361492146_cdc39cbcae_o.jpgIMG_1844.jpgIMG_1845.jpgIMG_4121.JPG
 
Poslednja izmena:
За Ваљевце, сва три оператера имају (чак) пет базних станица истим местима. Зграда у Карађорђевој, Вујић тв, код фабрике Горења, у Јакова Ненадовића и на Пећини. На Крушику имају Вип и Теленор, на болници у Пастеровој Вип и Мтс. И још по 2-3 сваки...
 
Ne misliš na 4G? :D
Прошетајте се мало по граду па утврдите тачно ;)
Мада знам скоро све. Вип има још од летос 8 БС 1800 и у Шушеоки на 800. Теленор је имао 4, сад има 6-7, Мтс једну и сад ти рече да су пустили још једну...
 
Poslednja izmena:
Ma MTS kida [emoji23] [emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kida jašta, na istoj lokaciji mts dve crte -97, a Vip četiri -77. Mts kad nagura na 4 crte jedva -85.
Samo da prođe ugovor i bežim od njih zauvek [emoji23]

Sent from daljnski, using thumbs.
 
Da ne zna neko mozda jel u toku sirenje 4g kod vipa i telenora,oni kazu da jeste,medjutim sve mi se cini da se mape pokrivenosti nisu menjale duze vreme
 
Јесте, исто као што је Мтс целу прошлу годину ширио своју 4Г и улагао максималне напоре око тога... То су ми одговорили кад сам им написао што никако не ажурирају мапу и у целини им ни на шта не личи (и можда на крају споменуо и саму брзину ширења 4Г). А све што су ширили, реално је могло стати у два месеца.
Кренуће сви, можда почетком марта, можда средином, само да не буде 1. априла ;) тј. много касније или спорије...
Евентуално ако врше неке припреме, праве планове, набавка опреме, па да су мејл-оператери нешто начули, али тешко и то, јер су слабо упознати са конкретним стањем око ширења мреже...
И не брини, неће код тебе још ;)
Теленор док прво покрије све остале делове аутопута до Шида, Суботице, Лесковца, па тек онда.
 
Poslednja izmena:
Јесте, исто као што је Мтс целу прошлу годину ширио своју 4Г и улагао максималне напоре око тога... То су ми одговорили кад сам им написао што никако не ажурирају мапу и у целини им ни на шта не личи (и можда на крају споменуо и саму брзину ширења 4Г). А све што су ширили, реално је могло стати у два месеца.
Кренуће сви, можда почетком марта, можда средином, само да не буде 1. априла ;) тј. много касније или спорије...
Евентуално ако врше неке припреме, праве планове, набавка опреме, па да су мејл-оператери нешто начули, али тешко и то, јер су слабо упознати са конкретним стањем око ширења мреже...
И не брини, неће код тебе још ;)
Теленор док прво покрије све остале делове аутопута до Шида, Суботице, Лесковца, па тек онда.

haha e bas ti hvala na ohrabrenju. znam da telenor nece,ali vip mislim da hoce. i tacno je ovo za telekomovu mapu,stara je bila daleko bolja. nova je stvarno dno dna. ko ju je pravio,svaka mu cast.
 
Ne pravi se to ručno, računar pravi te mape.. :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Прави, али само код Мтс-а са погрешним програмом и координатама или најпре са погрешним програмером ;)
Нема разлике између индор/аутдор покривености... Ниједно поље покривености није на свом месту, него је померено у неку страну (света). Можда је нека наградна игра Мтс-а: пронађи само један (скривени) град где то стоји како треба ;)
Ажурирање мапа „нула", Лозница покривена већ најмање годину дана, а по мапи није.
Него људе просто не занима њихов посао. Исто као што на пример Рателовци већ 15 година повремено објаве неку адресу базне станице (линк ка Гугл мапама истовремено), где један део ставе под знаке навода, а то не може да се отвори (сем скидањен Excel фајла, па ручним уношењем координата). А они то још нису приметили! Уз још једно 10-15 хиљада мањих или већих грешака.
 
Poslednja izmena:
MTS na mapi pokazuje celo moje mesto,a i sire da je pokriveno 3g signalom u celosti! nema 3g signala. pa bih voleo za te lazne informacije da ih tuzim,ali bojim se da nece pomoci. a i kome ih tuziti,kad su drzavna lopovska firma. jedino ratelu reci da imaju LAZNU 3G MAPU.
 
05a262ea5d28f23e47379ca4d6734fc8.jpg
Мада ова друга два сигнала су јако слаба... Баш ћу погледати кад дођем на пролеће, да ли су ови PCI бројеви Спенс и/или хотел Путник, а можеш и ти прошетати до Максима Горког и центра :)
 
Ovo ti je 1800 pise ti, nije 800.
То је coavasic96 и написао...
А закључили смо да је у НС пре пар дана Теленор на најмање пар БС 800, додао и 1800, односно 4Г+ и сада их тел види као 1800...
(А вероварно су и на пар постојећих 1800 додали 800 за 4Г+)
 
За Ваљевце, сва три оператера имају (чак) пет базних станица истим местима. Зграда у Карађорђевој, Вујић тв, код фабрике Горења, у Јакова Ненадовића и на Пећини. На Крушику имају Вип и Теленор, на болници у Пастеровој Вип и Мтс. И још по 2-3 сваки...
Evo kako radi Mts u Jovana Dučića oko MZ Peti puk

7b17994183a3d002c8657e0977271d64.jpg


Agonija, još sedim pored prozora [emoji23]

Sent from daljnski, using thumbs.
 
Али замени сад, да видимо како ће Вип на 3Г :)
Али пошто је очигледно по јачини сигнала 2Г да видиш директно Вип БС и 3Г ће радити добро...
 
Poslednja izmena:
Vip ima 4G na ovoj lokaciji, nije stabilan ali može da radi. MTS ponekad prođe kroz 4G ali za to vreme ne stignem ni speedtest da odradim.

Sent from daljnski, using thumbs.
 
Untitled1.png

Шест базних станица на простору 500 пута 200 метара, у центру Београда. Односно на 0,1 квадратни километар, док на Голији, Хомољу, Кучају или код Трговишта, на по 500 квадратних километара немају ниједну. Зато ће сви у Београд ускоро... ;)
 
Poslednja izmena:
Све базне станице Випа у Панчеву (14), требало би да су све 4Г:

Untitle333d.png


А овде су све Вип-ове БС из 2015. и почетком 2016. у Београду, Панчеву, Златибору, Копаонику, НС, Нишу, Крагујевцу, Суботици и Зрењанину (можда само неколико има које нису, изван тих градова):

http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...freqOdJedinica=6&freqDo=1918&freqDoJedinica=6
 
Poslednja izmena:
И Вип је наставио са ширењем 4Г. По њиховој мапи сада има још једно три нове базне станице у Мачви, отприлике Бадовинци, Петловача и Дуваниште.

(Док за Мтс се не може сазнати тако лако јер ништа не ажурирају, као ни њихова „браћа по нераду" Рател. Који објављује за Теленор, за Вип са закашњењем и до 5 месеци, а за Мтс ништа, нешто, не зна се... Јер имају проблем са сајтом још од прошлог лета, очигледно „нерешив".).
 
Poslednja izmena:
Теленор креће са лаганим ширењем 4Г по новим градовима, Нови Бечеј, Велико Градиште и Александровац. И још неколико БС по „старим", уз још 50-ак дуплирања 1800/800 БС(ваљда 4Г+) по највећим градовима.
 
Poslednja izmena:
Od juce VIP u celoj opstini Ljuboviji, a i sire nema uopste signala, sa svih 5 predajnika koje imaju u upotrebi, ni jedan ne radi. Dog drugi operateri sa istih stubova gde je postavljen i VIP imaju signala, samo VIP nema. Inacem, 3G je ocajan, a o 4G da ne pricam, njega nema u krugu ud 50-60km. Krivo mi je sto sam presao sa Telenora (koji je perfektan u svakom segmentu) i dajem skoro 20 000 dinara mesecno za potrosnju, a usluga katastrofa. Eto, toliko od mene koliko je ovaj operater ozbiljan u ovim krajevima.
 
Od juce VIP u celoj opstini Ljuboviji, a i sire nema uopste signala, sa svih 5 predajnika koje imaju u upotrebi, ni jedan ne radi. Dog drugi operateri sa istih stubova gde je postavljen i VIP imaju signala, samo VIP nema. Inacem, 3G je ocajan, a o 4G da ne pricam, njega nema u krugu ud 50-60km. Krivo mi je sto sam presao sa Telenora (koji je perfektan u svakom segmentu) i dajem skoro 20 000 dinara mesecno za potrosnju, a usluga katastrofa. Eto, toliko od mene koliko je ovaj operater ozbiljan u ovim krajevima.

Видех за Вип. Било је проблема и код друга два у околини, али само ујутру. Мтс пустио 4Г на Кршином брду, али је покривеност врло скромна. И Теленор и Вип би требали да пусте наредних недеља. А Вип се поправља, поставили су на свим (или скоро свим) БС и 3Г 2100. (А Теленор је наравно одличан.)
 
Poslednja izmena:
Видех за Вип. Било је проблема и код друга два у околини, али само ујутру. Мтс пустио 4Г на Кршином брду, али је покривеност врло скромна. И Теленор и Вип би требали да пусте наредних недеља. А Вип се поправља, поставили су на свим (или скоро свим) БС и 3Г 2100. (А Теленор је наравно одличан.)

Dosao je signal posle 24 sata. Malo sam u afektu odreagovao drugacije nego sto generalno mislim o VIP mrezi. Malo me iznerviralo to sto su drugi operateri imali mrezu, ali VIP nije. Mada, problemi se desavaju, pogotovu sto je uticao vremenski faktor.i nestanak struje na nekim od predajnika. Od njih sam dobio uslove kao sto nisam dobio ni od jedne mreze. Obzirom da se trude svi ljudi koje sam zvao da ih obavestim o kvaru i da pristupaju profesionalno, ne zameram im uopste. U poslednje vreme VIP je dosta dobar i sve bolji i bolji, mnogi njihovi stari korisnic koje ja poznajem i ne pomisljaju da idu u drugu mrezu, jer im je VIP odlican.... Super je to cuti da ce biti ubrzo 4G, tek tada ce biti veliki igraci uporedjenju sa Telenorom, a da MTS ne spominjem, kod njih je tek raspad. MTS ima 4G na zgradi poste, a ne na Krsinom Brdu, koji baca citavih 100 metara signala.
 
ako baca 100 metara signala,onda je sigurno 2600mhz. ima isto jedna tako malecna antena u Nisu,ispred zgrade servisa Nis Ekspresa,na putu prema Gornjoj Toponici.
 
Nazad
Vrh Dno