Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Danas sam u Bulevaru Petrijarha Pavla u Rakovici uhvatio novu Yettel-ovu baznu stanicu 8468. Zanimljivo je da nisam uhvatio signal sa bazne stanice 7649 (po Cellmapper-u samo BAND 20 postoji na 7649) koja se nalazi na stubu blizu ugla sa ulicom Pere Velimirovica. Moguce da je 8468 zapravo nova oprema na tom stubu.
 

Prilozi

  • telenor_8468.jpg
    telenor_8468.jpg
    156.8 KB · Pregleda: 165
Moguca lokacija bazne stanice 8468 je na objektu u Gazimestanskoj ulici.
 
Na mapi u Cellmapper mobilnoj aplikaciji postoji Yettel-ova bazna stanica 7689, ali lokacija bazne stanice nije odredjena. Nalazi se ocito negde na Dedinju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220312-160349_CellMapper.jpg
    Screenshot_20220312-160349_CellMapper.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 82
ovu ne znam kako cu da nadjem, bas ima veliki deo koji pokriva, i pogotovo jer je samo na jednoj celiji i to prvoj
 
Na novopostavljenim reflektorima na stadionu graficara sam primetio juce antene. Ostale su i na starom stubu pored, dakle nije samo premesteno. Na stubu reflektora koji je najblizi kruznom toku na topciderskoj zvezdi.
 
Vidim sada i na drugom stubu reflektora, onom koji je najbliži sajmu, opremu i antene. Stari stubovi su i dalje tu sa antenama.
 
I dalje mi nije jasno ko salje 199999?
 
Dve nove Yettel-ove bazne stanice. Prva je 8339 na Beo Shopping centru u Vojislava Ilica 141, a druga je 8380 na Novom groblju (danas sam je uhvatio).
 
Juce sam slucajno uhvatio novu Yettel-ovu baznu stanicu na Savskom keju, 8528. Bazna stanica se vidi na mapi ako se oznaci opcija Show Low Accuracy Towers. Sa obzirom da je jacina signala sa bazne stanice bila -70dBm (LTE Band 3), bazna stanica se sigurno nalazi nedaleko od mesta gde se pojavila na mapi.
 

Prilozi

  • yettel_8528.jpg
    yettel_8528.jpg
    126.8 KB · Pregleda: 79
Skinuh ovu Cellmapper aplikaciju. Kako da saznam u ovom reonu čija je stanica i koji provajder da izaberem da imam najstabilniji i najbrži kućni net?
U pitanju je okolinaSubotice.
 

Prilozi

  • SmartSelect_20220621-150500_CellMapper.jpg
    SmartSelect_20220621-150500_CellMapper.jpg
    182.7 KB · Pregleda: 103
Skinuh ovu Cellmapper aplikaciju. Kako da saznam u ovom reonu čija je stanica i koji provajder da izaberem da imam najstabilniji i najbrži kućni net?
U pitanju je okolinaSubotice.
Bukvalno si pored bazne stanice sva tri operatera.
Sa time što si mtsom okruzen sa dve bazne stanice.
A1, mts i yettel imaju po jednu B1, B3, B20.
Dok mts ima jos jednu sa druge strane B3 i B20 antenu...
Svakako to sa slike lici na mts.
Problem je sto na cell maperu stoji da ta pored stanica mtsa sto ima sva tri banda ne emituje u tvom pravcu. Da se ja lično pitam. Birao bih ili yettel ili A1 zavisno od opterećenja koje bih prethodno proverio nekim simom. Svakako ako nisam ovisnik o brzini odnosno da ne juris uredjaj sa sto agregacija. Proverio bih i mts kakav je ali tek na kraju....
 
Hvala puno 👍 barem znam šta da jurim znači baš svaka info. Uzeću sve 3 pa ću da testiram naravno Yettel i A1 prvo. Nebitna je brzina za stariju osobu koliko stabilnost za taj reon.
 
Bukvalno si pored bazne stanice sva tri operatera.
Sa time što si mtsom okruzen sa dve bazne stanice.
A1, mts i yettel imaju po jednu B1, B3, B20.
Dok mts ima jos jednu sa druge strane B3 i B20 antenu...
Svakako to sa slike lici na mts.
Problem je sto na cell maperu stoji da ta pored stanica mtsa sto ima sva tri banda ne emituje u tvom pravcu. Da se ja lično pitam. Birao bih ili yettel ili A1 zavisno od opterećenja koje bih prethodno proverio nekim simom. Svakako ako nisam ovisnik o brzini odnosno da ne juris uredjaj sa sto agregacija. Proverio bih i mts kakav je ali tek na kraju....
I dalje ne kapiram, kako da znam cija je bazna stanica / antena?
+ Kad kliknem na zeleno/crveni krug donijem smer i ovo B1, B3, B20 (P.S. sta tacno oznacava ovo B1, B3, B20)?
 
I dalje ne kapiram, kako da znam cija je bazna stanica / antena?
+ Kad kliknem na zeleno/crveni krug donijem smer i ovo B1, B3, B20 (P.S. sta tacno oznacava ovo B1, B3, B20)?
Odes na mapu u aplikaciji. Stisnes lupu za pretragu i u meniju izaberes kojeg hoces operatera i potvrdis. I onda ti prikaze njegove bazne stanice.
Zna biti zbunjujuće jer operateri znaju da imaju na istim ili sličnim mestima bazne stanice.... Pa nekad deluje da se ništa nije promenilo...
 
Uhvatim danas u Uzicu novi broj bazne stanice 13683, ima li neko info o lokaciji iste ? Hvala.
 
Ako je A1 mreza, a skoro sam siguran da jeste, oni rade na nekim baznim stanicama duple eNb-ove. Ne znam zasto, ali sam primetio.

Recimo u Pirotu su 14136 i 14608 ustvari ista BS, samo jedan sektor ima nov eNb.
 
Ako je A1 mreza, a skoro sam siguran da jeste, oni rade na nekim baznim stanicama duple eNb-ove. Ne znam zasto, ali sam primetio.

Recimo u Pirotu su 14136 i 14608 ustvari ista BS, samo jedan sektor ima nov eNb.
Da a1 mreza je, U tom slucaju moguce da je ovo Zabucje... Znaci li to sta za nas obicne :D
 
Jel ovo necija bazna stanica?Nema je na cell mapper-u.Lokacija je Brace Grkovic 5, Jakovo.
 

Prilozi

  • PXL_20231226_160250170.MP.jpg
    PXL_20231226_160250170.MP.jpg
    108.1 KB · Pregleda: 67
Jeste, A1 toranj i kao podstanar mts
I ima ih na cell mapperu
Mts eNB 649
A1 eNB 512
 
Hvala puno! Meni ne izlazi na cell mapperu koje frekvencije pokriva
 
Nema na cemu.
I A1 i mts imaju B1 (2100MHz), B3 (1800MHz) i B20 (800MHz)
 
I hvala za doprinos cell mapperu!
Btw na Poco telefonu je uopstr ne vidim.U ulici Palih Boraca se pojavila jedna i cini mi se da ne radi.Jedina BS na koju mi se i telefon i ruter povezuje jeste Balkanska (Kod groblja u Jakovu).
A1 i MTS.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231228-015754_CellMapper.png
    Screenshot_20231228-015754_CellMapper.png
    106.3 KB · Pregleda: 38
Nesto nije u redu tu sa aplikacijom, bolje pogledajte na sajtu cellmapper-ovom
 
Imam jedno pitanje, možda je malo čudno. Šta znači kada na baznoj stanici svetli ono crveno svetlo na vrhu stanice, na nekoj svetli, na nekoj ne. Pretpostavljam da je možda preopterećenje, ali da čujem i od drugih mišljenje.
 
Nazad
Vrh Dno