Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Hvala. Mora root. Biće ali ne uskoro..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
До сад највећи пакет објава дозвола за Теленор 4Г 800; 137, укупно 731 од почетка године (од чега је стотинак у оквиру 4Г+ надоградњи):

http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=59

За Вип и Мтс као и обично - ништа; иако Вип поставља можда у посеку 70% од Теленора (а у предности су и даље због много ранијег почетка ширења изван градова, од краја прошлог лета), а и Мтс у последње време.
 
Poslednja izmena:
Ево после скоро годину дана и 60 објава дозвола за Мтс 4Г 800:
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...Jedinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=1
То је наравно само део, с обзиром да и они доста постављају у задње време, знам од ових да су постављене у Липовичкој шуми, на Умци...

А после више од месец и за Вип, такође 60 (а исти број није случајност, већ то што им сајт већ годину дана ради "помоћу штапа и канапа", све за Вип и Мтс касни):
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=15
Фали још више десетина, можда и преко сто.

А зачудо и за Теленор и ове недеље, још 71:
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=66
 
Poslednja izmena:
Ево после скоро годину дана и 60 објава дозвола за Мтс 4Г 800:
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...Jedinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=1
То је наравно само део, с обзиром да и они доста постављају у задње време, знам од ових да су постављене у Липовичкој шуми, на Умци...

А после више од месец и за Вип, такође 60 (а исти број није случајност, већ то што им сајт већ годину дана ради "помоћу штапа и канапа", све за Вип и Мтс касни):
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=15
Фали још више десетина, можда и преко сто.

А зачудо и за Теленор и ове недеље, још 71:
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=869&freqDoJedinica=6&page=66

Telenor konacno pusta 4G na baznoj stanici na Maksiju na Vidikovcu, dozvola Ratka Vujovica Coce 17G, 800MHz. Samo na toj baznoj stanici nije bio pusten 4G, sve ostalo su odradili.
 
Прошао баш туда, али нисам погледао/укључио апл. На Ибарској даље пустили (скоро) све.до Лазаррвца (као и Вип пре пар месеци). Најскорије Орловача, Липовичка шума и Шопић. Само Липовица није, за Шиљаковац нисам видео (вероватно јесте). Вип није још у Шопићу. Мтс одмах ту негде, 2-4 ако фале. Стоје објаве и за последње две у Жаркову, и онда ништа више није остало у том делу БГ, сем можда једна-две на Кошутњаку и исто тако Макиш-Остружница. Слично је и у правцу Раковице, па Бањице и Авале (можда још око 20 у целом БГ). А ускоро ће бити слична ситуација и по приградским и околним општинама, Срему па и целој Војводини. Напокон су сви кренули збиљно.
 
Poslednja izmena:
Mts ima bazne stanice 800MHz u opštini Grocka negde u Boleču i u samoj Grockoj, mislim.
 
У Гроцкој Мтс има 1800 у центру, на невеликој згради поште (као што често Мтс поставља), са CID/eNodeB 1149, а 800 на Циганском брду јужно (1563), где има и Теленор (6942); а и Вип ту негде (ако не и на истом месту) има своју БС 800 (308).
 
Poslednja izmena:
Теленор у Малом Зворнику са 4Г (покривеношћу) престигао Вип, поставили и на трећој БС (на брду изнад хидроцентрале и покрили уз језеро до мало иза велике кривине), као и на БС у суседном Радаљу. (Мтс ништа.)
У Лозници такође поставили и на последњој БС (Лагатор); Вип је још крајем прошле године поставио све своје, Мтс и даље само једну. Лешница и Прњавор, Теленор још није поставио 4Г (а објављене су дозволе у мају), Вип поставио пре пар месеци. Петловача, сва три оператера 4Г, Слепчевић/Дуваниште Вип и Теленор. У Мајуру сада поставио Теленор, Вип раније. Кленак, Платичево, Хртковци, Јарак, Вип од раније на све четири, Теленор три, Мтс једна...
 
Poslednja izmena:
Gde ti čoveče radiš kada sve to znaš? Mislim, znaš brda u Zvorniku, u Grockoj... [emoji106]
 
Ma gde zna, gleda covek dozvole na RATELovom sajtu ;)
 
Ja mislim da je on zaposlen u ratelu :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, a ovo piše na sajtu :
"(на брду изнад хидроцентрале и покрили уз језеро до мало иза велике кривине)"?
 
Gde ti čoveče radiš kada sve to znaš? Mislim, znaš brda u Zvorniku, u Grockoj... [emoji106]

Знам наравно све уживо, јер сам пролазио у последње две недеље! Кроз Зворник по ко зна који пут, а кроз Гроцку сад први... Ознаке БС не постоје нигде на интернету „ни у сну". А код Ратела постоје дозволе за БС са тачним позицијама, али има грешака, па и честих конфузија ако се не гледа више објава, и уживо наравно... Много ми помаже и сада сјајна апликација Нетмонитор која све памти.
 
Poslednja izmena:
https://www.vipmobile.rs/o_vipu/vip_mreza/mapa-pokrivenosti

Вип (по мапи) покрио већи део пута за Црну Гору, од Златибора, преко Нове Вароши, Пријепоља и Бродарева. Те Карајукића бунаре на Пештеру, Косјерић и околину, доста места у Банату...

На Тари означено да је на Митровцу (Секулићи) пуштен 4Г, а од раније (поред Таре) у Злодолу. Ја сам на 20-30 км према Љубовији ухватио једну БС са eNB 13213, сектор 13, PCI 402, наравно симболичан сигнал. Не показује за сад (приближан) положај, али мислим да је са Калуђерских бара на Тари, јер на истом месту хватам још од прошле године МТС eNB 1031, која је проверено на Калуђерским б. И још један сектор као „neighbour" са PCI 424, што значи да се 95% ради о другој БС (Митровац или Злодол). А колега KOVACUE је са друге стране на 15-ак км према Ужицу ухватио eNB 13212 (само није забележен PCI на старој верзији Нетмонитора, најпре да је Злодол). Тако да се ту ради о две или три БС на поменутим локацијама, проверићемо касније тачно ;)
 
Poslednja izmena:
Jel' ti Cellmapper prati frekv. signala ili samo signal?
 
Telenor ažurirao mapu pokrivenosti, razlika ogromna u odnosu na prethodno stanje

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ako su brojke tacne u oba izvestaja, ispada da je Telenor pokrio 37.500 km2 sa 120 baznih stanica. Sto .. ne znam koliko je moguce fizicki :)
 
Jel' ti Cellmapper prati frekv. signala ili samo signal?

Нисам са њим претходно гледао... Прати, кад се укључи она опција у подешавањима... desp или неко је писао. Пише „процењена фреквенција, банд", али то је то. Само не запамти тај PCI број, осим код Rock86 са LG Nexus 5.
 
Нисам са њим претходно гледао... Прати, кад се укључи она опција у подешавањима... desp или неко је писао. Пише „процењена фреквенција, банд", али то је то. Само не запамти тај PCI број, осим код Rock86 са LG Nexus 5.

Nexus 5X.
 
Telenor ažurirao mapu pokrivenosti, razlika ogromna u odnosu na prethodno stanje

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Напокон, претходних десетине пута кад сам гледао нису били ;)
На први поглед водим једну БС коју нису уцртали, а била је пуштена пре 7 дана, Кленак, прво место у Срему кад се пређе Сава код Шапца.
 
Sve je to fino, ali imaju podosta da objasne kako su sa 7x manje BS pokrili 5x vise teritorije, a duplo stanovnika :) (nisam siguran za % stanovnistva da li bese duplo, mrzi me da otvaram opet)
 
Нисам са њим претходно гледао... Прати, кад се укључи она опција у подешавањима... desp или неко је писао. Пише „процењена фреквенција, банд", али то је то. Само не запамти тај PCI број, осим код Rock86 са LG Nexus 5.
Ne pamti band nigde mislis?
 
Памти на мапи кад се аплоудује, сад сам гледао за Вип, бар за 90% БС стоји B3 или B20. Али врло мало има, само правцем аутопута Суботица - Лесковац и још Зрењанин и Сомбор; па аплоудујте нешто.
 
Poslednja izmena:
Ova mapa je već dosta realnija. Ona prethodna je bila baš zastarela.
 
Tesko da je realnija - evo oko NS i po Sremu skoro sve pokriveno 4G signalom, a mozes proci i po 15km da ne vidis ni obrise istog... Meni dovoljno sto stalno paralelno koristim da vidim da VIP jos uvek (bar gde se ja krecem) ima bolju pokrivenost i brzi protok. Ono sto je zanimljivo je da sam kod VIP-a cesto se sreo sa situacijom da na mapi nema 4G a ja ga hvatam, dok ova nova Telenor mapa je suprotna :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam zalazio baš u svako mesto, ali generalno mapa je dosta dobra i realna.
 
Nazad
Vrh Dno