Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Ratel objavio dozvolu za Telenor 4g 1800mhz u Šapcu. Krajnje je vreme da šire i tu frekvenciju jer još uvek u gradovima (Osim BG, NS i još par većih) koriste samo 800mhz.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Теленор ту није имао БС до сада, значи није 4Г+ што је Теленоров „систем" иначе (у Чачку, Краљеву...), па мислим да је то „она ласта што не чини пролеће" ;)
А онај стуб Мтс-а што си ти „открио" у Ставама код Ваљва и даље је тужно празан, а сигнала (ниједног оператера) нигде...
 
Mislim da je neki drugi, veci, problem sa samim 4G. Dok sam imao KT (3G-only kartica je, ne moze 4G), radilo je super. Predjem na Mobilne Net (4G kartica), ima brzeg neta naravno zbog 4G, ali setanje signala je stvarno katastrofa :(

Imas li ideju da li neko od mTS sagovornika ima samo dumbfon? Ili da sigurno nema 4G karticu/fon? Da li ti se isto cuje kada sa njima razgovaras?

Isto se i meni desava (pisao u MTS temi). Kako sam uzeo i aktivirao 4G karticu, pocele da stizu poruke o propustenim pozivima. Okrenem sebe sa drugog broja i fiksnog - nedostupan! Lokacija NBgd, M.Milankovica (bivsi treci bulevar). Prebacim na 3G - sve OK.
 
I mene zeza pisao sam na MTS temi isto NBGD blok 70 , danas toliko los net je radio da nisam mogao mts banku stanje da vidim teamvier isto neke app otvarao kod pohorske i usce isto lose bilo je.
 
Ocigledno da se mnogi zale na njih u poslednje vreme, i desavaju im se neke stvari koje su bile karakteristicne za drugu mrezu ranije. Pogotovo ovo za propustenim pozivima i zagusenjem mreze. Izgleda da je Vip tu dosta napredovao i da im 4g mnogo bolje radi.
 
Poslednja izmena:
Sve vise ljudi uzima 100GB, nije ni cudo... Na nekim lokacijama je opterecenje vise izrazeno, na nekim manje.
 
Da je do zagusenja, ne bi mogao pustiti speedtest, a kamoli dobiti rezultate koji su cak i OK.
Koliko vidim, kada ljudi ne koriste 4G, mnogo je manje zalbi. Ali niko da im salje na Twitteru i FB javno, tako najbolje reaguju!

@aki, Telenor je bio poznat po propustenim pozivima sa 4G, na VIPu je to bilo mnogo redje.
 
Nije hteo ni speedtest kod pohorske dok kod usca 4g+ osao je oko 14 mbit down upload 12, isto speedtest nije hteo kod piramide pored samo telekoma(tu im je repetitor) speedtest nije hteo da radi.
Potrosih pola neta testirajuci speedtest(gde je radilo), zanimljivo da apliakcije novine telegraf blic itd otvaralo je dok mts banka aplikaicja teamviewer i pojedinim novinama nece da radi ili kad ucitava na trenutak kao da je pisalo da fali ruta ili tako nesto brzo je prosao ekran pa nisam uspeo da vidim.
 
3G mreža Vipa na Divčibarama ne radi već mesec dana dok 2G/4G mreža radi,ovo je retka ako ne i jedina 3G bs izvan Valjeva,ako odete izvan grada a nemate 4G telefon zaboravite na internet kod Vip-a.
 
Koji LTE band koristi mt:s? Kako to mogu da saznam, interesuje me opstina Mionica, i Ibarska magistrala kako je pokrivena, posto sam primetio da tamo uopste nemam 4g signal, dok npr. drugar ima 4G, pa sam posumnjao da moj telefon ne podrzava taj neki LTE band:).
 
Koji telefon imaš?
Koriste se band 3 i band 20(800/1800MHz)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Snapdragon verziju pretpostavljam?
Ne podržava band 20, samo band 3.
Band 3 se uglavnom koristi u gusto naseljenim predelima, a band 20 na otvorenom.
Osim ako nisi na Telenoru, oni siluju band 20 svuda

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Da Snapdragon 625. Pa da to sam primetio, posto mi 4g radi odlicno u Bg, medjutim odmah cim izadjem nigde ga nemam u mts mrezi. Takodje mi super radi 4g u Valjevu, u Mionici ga nemam. Nego nisam znao da mt:s koristi Band 20.
 
Ja koliko vidim oni nemaju 4G uopšte u Mionici, mada vrlo moguće da grešim.
@milanpavke, aj pogledaj ti, stručniji si za RATEL pretragu ;)
Ja vidim samo jednu baznu stanicu telekoma na ~900MHz

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
900 nije 4G. Band 20 je 800.
 
Trebalo bi da imaju 4G tamo, ali je sigurno B20 (800MHz).
 
Da li je ova CellMapper aplikacija validna? Po njoj u Mionici je postavljen Band 20.
 
Koriste informacije sa qualcomm cipseta ako je telefon rutovan. Tako da je informacija skoro sigurno tacna.
 
Za band nije neophodan ni root, *#0011# na dialeru i izadju (mislim na skoooooro svim?) telefonima informacije o mrezi, ukljucujuci i band.

Za sada sam primetio da je za LTE1800 kod sve tri mreze ping dobar, <20ms uglavnom, dok je za LTE800, isto za sve, uglavnom >30ms na speedtestu.
 
Ja koliko vidim oni nemaju 4G uopšte u Mionici, mada vrlo moguće da grešim.
@milanpavke, aj pogledaj ti, stručniji si za RATEL pretragu ;)
Ja vidim samo jednu baznu stanicu telekoma na ~900MHz

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Имају ту eNB 1506 на 800... Иако у градовима увек стављају 1800, али ту је на стубу мало изван места и покрива ширу околину, па су ставили 800.
 
Poslednja izmena:
Теленор склонио БС са Ластине приградске аутобуске, пошто је и аутобуска срушена... ;)
 
Nova Telenor 4G BS na Crnom Vrhu kod Pirota je sada aktivna. Pokidali su i Vip (koji je do sad ovde imao najbolji signal).

Sada je situacija sledeća kod mene kući (Poljska Ržana, 5km istočno od centra Pirota u kotlini ~500m od koridora 10, petlje Pirot - istok):
Telenor baš dobar 4G (800MHz), dobar signal, ali prespor 3G (manje od 1Mbps izvlačim na 3G) (900MHz), odličan 2G.
Vip dobar 4G (800MHz) (do 50/20Mbps), 3G ne postoji (samo u tragovima), dobar 2G
mts slab 4G (radi na nekim mikro lokacijama), slab 3G (samo kolko da kažem da ga ima), 2G na granici upotrebljivosti.
Screenshot_20180402-184722.png
 
Ja sam malo prosetao do Medakovic 3, za sada jos uvek nema online.

Vidim inace da mapa CM-a baguje sada ozbiljno... kada izaberem "Show my contributions only" nema towera... uopste ;) Last updated 1/1/2010 :)

Kada uploadujete tacke, gledajte da se ulogujete rucno prvo. Mnogo celija nema uopste ko je contributor, a pretpostavljam da (primarno pavke) izmenite mrezu, na onu koja nije vasa maticna, da bi CM uhvatio BS (moze na S7 i na S5, na ostalim uglavnom ne radi, tj. odmah vraca na maticnu mrezu, i CM nista ne uvhati - dok S5/S7 se zadrze na drugoj mrezi i hvataju njene BS, samo nema saobracaja).
U tom slucaju se CM izloguje i ne vraca se automatski, pa ima dosta praznih tacaka.
 
Не ради тренутно та опција, напиши им.
А ово задње нисам баш разумео, шта не ради на S7 кад изабереш другу мрежу?
Нисам у задње време ни обраћао пажњу да ли сам улогован, углавном нема проблема ако ручно...
 
Na S7 radi :) Na OP3T nije radilo, a cini mi se da ti i na LG G4 ne radi?

Izloguje te cim izgubi data konekciju i ne vraca login dok ne restartujes app ili se rucno ne ulogujes.
 
И G4 и Spirit раде идентично (зачудо), само што G4 није рутован и не показује band за друге две мреже (за Теленор стоји оно estimated, али то је то) и у пар посто случајева убаци неку БС друге мреже на мапу.
За излоговања, нисам приметио тачно кад се деси, али није уопште тако често...
 
Vip pustio signal 3g i 4g sa Telenorovog stuba na deonici novog auto puta na koridoru 11 u mestu Brgule
 
Nazad
Vrh Dno