Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Ветропире, линковао си клип лика о коме је причала Јелена Ђоковић и који су поделили сви живи антиваксери и теоретичари завере. Уместо да изгуглаш и да видиш ко је Thomac Cowan, ти овде држиш слово и не прихваташ туђа мишљења.
Thomas Cowan, M.D., has studied and written about many subjects in medicine including nutrition, anthroposophical medicine (https://en.wikipedia.org/wiki/Anthroposophic_medicine) and herbal medicine (https://en.wikipedia.org/wiki/Herbal_medicine). He is the author of Human Heart, Cosmic Heart, the principal author of The Fourfold Path to Healing, and co-author (with Sally Fallon) of The Nourishing Traditions Book of Baby and Child Care. Dr. Cowan has served as vice president of the Physicians Association for Anthroposophic Medicine and is a founding board member of the Weston A. Price Foundation®.

He also writes the “Ask the Doctor” column in Wise Traditions in Food, Farming, and the Healing Arts (the Weston A. Price Foundation’s quarterly magazine) and has lectured throughout the United States and Canada. In 2016, he and his family launched Dr. Cowan's Garden, a company that makes and sells organic vegetable powders to help people diversify their vegetable consumption. He has three grown children and lives and practices medicine in San Francisco.
https://www.cbc.ca/news/technology/fact-check-viral-video-coronavirus-1.5506595

Елем:
Public discourse about the impending transition to 5G smartphones has brought with it a number of concerning health risks. Many people have fears 5G signals could cause cancer, tumors, or be hazardous to people and the environment in other ways. There exist a number of classifications and reports to back up some of these fears, as well as logic-based arguments about our "unknown unknowns" – after all, humans really haven't had such a level of radiation exposure historically. 5G represents a more than tenfold increase in speed over 4G. It's a leap from about 10 Mbps to at least 10 Gbps, meaning at its worst, a 5G connection will be significantly faster than 90% of North America's wired internet speeds. 5G can also reduce latency from the current 4G standard of about 30 ms, to 1 ms, which would make most online interactions virtually instantaneous. 5G requires a transition from radio waves (which carry most of our current wireless communications) to millimeter waves. Millimeter waves operate at much higher frequencies, but are also easily absorbed by walls and plants, which will weaken reception. To combat this, "5G-ready" cities will have to place base stations on buildings and in other locations to accommodate the change. They'll be small, but there will be quite a number of them, which is one reason people are concerned about 5G's health implications. The primary health concerns about the 5G upgrade are related to cancer and tumors. The World Health Organization (WHO) listed 5G as a Group 2B carcinogen, meaning it is labeled "possibly carcinogenic to humans". News has also spread of a study from the National Toxicology Program in which rats exposed to radiation from 2G and 3G signals showed an increase in tumors. It's impossible to pin down one guaranteed source of 5G fears, but these stories - supported by the consistent, inherent fear of all forms of wireless communication dating back to before WiFi - represent the bulk of the common concerns. Fortunately, these can all be discredited as reasons to call 5G a health risk. For starters, millimeter waves are still non-ionizing radiation. This means they're within the same classification as our other communications signals, like WiFi and radio waves. The WHO 2B classification list also includes things like caffeine and thyme, because it's actually the lowest threat level of carcinogens. All of this points to the same conclusion: while science can't prove millimeter waves are strictly harmless, there's no evidence that they are harmful. 5G signals fall well within the same safety spectrum as the radio signals we use every day. So, logically speaking, people who don't fear radiation from WiFi, FM radio, 4G, or power lines have just as much reason not to fear 5G as a health risk.

https://screenrant.com/5g-smartphones-cancer-health-risks-explained/

While it is fair (and sensible) to question health issues relating to any new technology, and especially one as unifying as 5G, to paint cause and effect so simplistically is dangerous. Evidenced by the debate on social media, many will automatically see this as validation of their existing concerns and reinforce (and reshare) views that have not been proven. Even more of a concern is that it distances people from the reality and the dangers of coronavirus. For example, those who live in an area where 5G is not available might assume they are somehow immune to the outbreak. That type of thinking is only going to help coronavirus spread further, irrespective of how it started.

https://screenrant.com/youtube-5g-coronavirus-video-explained/
 
Ветропире, линковао си клип лика о коме је причала Јелена Ђоковић и који су поделили сви живи антиваксери и теоретичари завере. Уместо да изгуглаш и да видиш ко је Thomac Cowan, ти овде држиш слово и не прихваташ туђа мишљења.

https://www.cbc.ca/news/technology/fact-check-viral-video-coronavirus-1.5506595

Елем:

Odkud znam video sam iskreno sam protiv svih novotarija dok se ne dokaze da su pogodni po zdravlje, inace nisam nikakakav antivakser kako kazes naprotiv tako da nemoj da me mesas sa Jelenom i jednom i drugom.
Nisam istina izguglao ko je doticni sad jesam.
Dalje, ja nikad nisam napisao da tvrdim naprotiv uvek sam pisao da slusam doktore i da nisam najpametniji jer mi je uza struka bezbednost a ne frekfencije i uticaj na ljude, o tome citam od onih koji su to studirali ja sam nesto drugo studirao kao sto napisah gore.
 
iskreno sam protiv svih novotarija dok se ne dokaze da su pogodni po zdravlje
Ништа на свету није 100 посто сигурно, а аутоматски бити против било чега новог је заустављање прогреса. Давних времена су спаљивали људе који су говорили о нечему што се косило са ставовима званичне 8западне) цркве.

inace nisam nikakakav antivakser kako kazes naprotiv tako da nemoj da me mesas sa Jelenom i jednom i drugom
Ја тебе нисам изједначио са њима, већ сам навео да си поделио видео који такве скупине деле - велика је разлика.

Nisam istina izguglao ko je doticni sad jesam.
Dalje, ja nikad nisam napisao da tvrdim naprotiv uvek sam pisao da slusam doktore i da nisam najpametniji jer mi je uza struka bezbednost a ne frekfencije i uticaj na ljude, o tome citam od onih koji su to studirali ja sam nesto drugo studirao kao sto napisah gore.
Као неко коме је струка безбедност (БЗР, ФТО или нешто треће), требало би да прво проверите све информације које до вас дођу. Најлакше је подићи панику издижући на пиједастал особу која виче: „Вук, вук!” (доктор из видеа), а невероватно тешко је носити се последицама које могу настати.
 
[emoji106] [emoji106] [emoji106]
 
Ta posebna tema je obrisana kolko vidim, a ja neću uopšte ulaziti u rasprave, jedino što se može je da čovek iznese naučno utemeljene činjenice. Nema smisla padati na nivo ravnozemljaša, antivakcinera i anti5govaca. Da, treba izvršiti ispitivanja, da, treba pogledati šta su dosadašnja ispitivanja pokazala, uostalom, baš kao i za sve druge sfere života. Ako je naučno - empirijski potvrđeno da pojas u automobilu spašava živote (i mene je jednom spasio - bukvalno), treba se vezivati.
 
Ta posebna tema je obrisana kolko vidim, a ja neću uopšte ulaziti u rasprave, jedino što se može je da čovek iznese naučno utemeljene činjenice. Nema smisla padati na nivo ravnozemljaša, antivakcinera i anti5govaca. Da, treba izvršiti ispitivanja, da, treba pogledati šta su dosadašnja ispitivanja pokazala, uostalom, baš kao i za sve druge sfere života. Ako je naučno - empirijski potvrđeno da pojas u automobilu spašava živote (i mene je jednom spasio - bukvalno), treba se vezivati.
Slazem se.
 
:)
64ebdc0b5dfeb5856eb774d80cfc0608.jpg
 
[emoji106] poslednja slika [emoji16]

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Kada je uvođena mobilna mreža u Jugoslaviji morao si da potpišeš odricanje odgovornosti od slučaja bolesti da bi istu mogao koristiti.

I tada se u nekim krugovima pričalo o štetnosti. Doduše tada su neke druge priče bile zanimljivije a i nije bio dostupan internet baš svakom *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*u da piše šta želi.

Kada je uvođen 3G čuje du se slične priče o štetnosti, one su ostale na nivou 3.Oka.

Zabrinjava da smo sa napretkom tehnologije u stvari izgubili ona osnovna znanja iz fizike i matematike i da više vjerujemo nekom klipu sa YouTube da je zemlja ravna nego svim dokazima da nije u zadnjih 300 godina.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Zabrinjava da smo sa napretkom tehnologije u stvari izgubili ona osnovna znanja iz fizike i matematike i da više vjerujemo nekom klipu sa YouTube da je zemlja ravna nego svim dokazima da nije u zadnjih 300 godina.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Istina. Zaista zabrinjava.
 
Nisu se znanja izgubila, znanje je i dalje tu, pametni ljud su tu, obrazuju se i razvijaju nove tehnologije. Problem je kad neobrazovani i ograničeni koji se plače nečega imaju potrebu da dele sa svetom svoja "saznanja" a pri tome su u tom deljenju i izuzetno nametljivi. Idealne su žrtve za manipulatore poput onog herbalajf doktora, koji na pitak i njima prihvatljiv način objašnjava neke stvari, iz pogrešnih premisa se izvlače neki kao zaključci i to diletantu deluje savršeno logično. I on je već kliknuo Share. Tako dođemo do slučaja kao što je sad sa 5G.
 
Админи, обришите последњих неколико страна...
 
Теленор пустио бенд 1 и у Лесковцу. А Вип онај додатни 1800 (ослобађањем са 2Г, што је poglavicas писао) у Лесковцу и Нишу.
(Вероватно и још негде, кад би неко мапирао.)
 
Пише да Вип има мало бољу покривеност и територије и становништва са 4Г од Теленора, али то је само у теорији, у стварности је обратно. Иако Вип стално поставља нове БС и сад је врло близу, али имају у просеку мало слабији домет. Теленор већ више од две године најмање улаже и нових базних поставља....
 
Mislim da su podaci o pokrivenosti na osnovu mapa koji su operatori dostavili Ratelu pitanje koliko realnih,Telenor ima dobre lokacije neke još iz doba Mobtela kasnije su na neke od njih dosli Mts i Vip ali njihove antene su niže postavljene posebno Vip-ove zato slabiji domet.Tačno da Telenor zastaje ali su dobro odradili 4G da li zbog rešenja Norvežana koji su započeli kao i dobro odradili 3G.
 
Ja sam prijavio katastrofalan Telenor signal kod mene na lokaciji. Navodno ima repetitora i vidim ih na aplikaciji ali niti jedan opseg ne radi kako treba. Moram da se zakucam za prozor da bih pričao, neka hvala. Šetati po stanu i pričati je čista umetnost.
 
Има тога код свих на неким микролокацијама или привремено због проблема на БС... Где тачно? И јел јако слаб сигнал или га има али слабо ради?
 
Poslednja izmena:
Теленор кренуо са бендом 1 и у Београду и Ваљеву. Још да се сете да им је преостало и стотинак БС без бенда 20 (док овамо стављају по три).
 
Verovatno da će da puste kad promene ime u A1.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno