Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Punisher nije hteo da ukljuci Cellmapper, sad do/od Kopaonika/BG/Valjeva, misli potrosice mu ovih 100GB :)
A mogao je eto da ti mapira sve za MTS :)
 
Interesantno... na jednom delu puta do Kopaonika (posle autoputa, tj. iskljucenja za Krusevac/Pojate, ne znam koje tacno...), VIP jednom finim delom ima samo 3G, nema 4G (verovatno i 2G, ali to je nebitno). Jedno km otprilike.
Na S5 mi CM nije upisivao logs, a napunio sam bateriju pre nego sam video kakva je situacija za MTS celim putem, da li svugde ima 4G :( (telefon je bio na 4G-only pa bi izgubio signal ako nema 4G).

Telenor je imao praznina, ali nesto manje od VIPa.
Ako nekog zanima CM Log, uploadovacu. Koliko su uopste precizne koordinate u CM logu? Pretpostavljam da su to koordinate samog telefona na tom merenju?
 
Требало би да је само GPS положај телефона/корисника...
 
Odlicno, znaci imam dokaz gde Telenor 4G ne radi :)
 
^kaze covek koji je usao u temu samo da bi to napisao :D
 
Cudim se koliko je tebi dosadno u zivotu pa udavi u ove 2-3 teme

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Desila se jedna zanimljiva stvar ovih dana. Naime, Telekom je postavio novu BS u samom centru Pirota na zgradi pošte.

Po meni ovo je jedan glup potez, jer je sam Pirot ravan ko tepsija (osim 2 naselja koja su na brdu.

Zgrada pošte je toliko niska (P+2) i BS je prilično nisko (na krovu), pa svaka četvorospratnica apsolutno blokira svaki signal sa te BS.

Umesto da su u ulici Predraga Boškovića (gde već imaju 2G i 3G stanicu (2909 vidljiva i na cellmapperu) stavili 4G, oni 4G tu nemaju već su "zavukli" 4G BS na zgradi pošte koja je bukvalno okružena stambenim zgradama. Bukvalo samo sam centar pokriva (trg, lokale) i ništa dalje od toga.

Evo i u slici (crveno sam obeležio zgrade koje blokiraju tu BS):
ZNFkBmH.png


Ja jednostavno ne kapiram mts. Idalje nemaju signal u naseljima "Barje", "Novo tigrovo naselje", "Tanasko Rajić", "Rogoz", "Nova Mala", a Telenor sa svojim LTE 800 sa lokacije u ulici Predraga Boškovića sasvim lepo pokriva i taj deo. A Vip ima čak na zgradi između ulica Omladinskih Brigada i Narodnih Heroja. I to ima LTE+ pa pokriva još bolje te delove grada.
 
Поставили су две БС на размаку од 220 метара?! То је аналоган пример оном што сам писао пре неки дан у Подрињу да су ставили на два суседна брда одакле имају скоро исту покривеност (а између самих БС има једно 20 кућа и 50 корисника).
 
Punisher nije hteo da ukljuci Cellmapper, sad do/od Kopaonika/BG/Valjeva, misli potrosice mu ovih 100GB :)
A mogao je eto da ti mapira sve za MTS :)
Nije zbog toga, nego me mrzelo da zbog cellmappera držim fon na power bank-u.. Ali tačno znam gde nisam imao 4g, i to je bilo na kratko (Valjevo bg kopaonik). Primer je da sam gledao lagano na 4g rts HD preko eon-a. [emoji16]
Nego šta smo zaključili sa tvojim fonom iz torbe i uključenim maperom? [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Buffer cini cuda ;)

Stoji doduse da VIP usput nije imao 4G primetan deo puta, gde je 3G popunjavao potpuno.
 
Ćuti da ne vidi Djilosh, ubio me u pojam iza glave kad nisam imao 4g haha

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Danas sam instalirao Cellmapper i Network Cell Info Lite koji kaže LTE: 30001-373507--1, to je bazna stanica sa koje trenutno primam 4G.
 
Требало би и да аплоудујеш снимљено под Upload and Statistics, да се појави на мапи...
 
Poslednja izmena:
Ako se neko seca, kako ide onaj kod za servismeni?
J5 2016 je u pitanju android 7...
Ovako iz standardnih podesavanja nemoze da se namesti 4g only....

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Na 7ci mislim da ne mozes bez root-a i Phone Info Samsung app-a.
Standardni za Android (radi na OP3, HTC U11, Motorola i jos mnogim) je 4363, tj. *#*#4363#*#* (ili obratno * i #, ne znam napamat, iako ga uvek na fonu tacno otkucam :D). Ali to ne radi na S7 na Nougatu, mora kroz app. NE ostaje posle restarta i nema nacina da se podesi za SIM2 ovako, ako je dual SIM model.

2263 je kod za podmeni za Samsung kroz app (*#*#2263#*#* je moglo ranije).
 
Poslednja izmena:
Kod mene neće 4363 a znam da si ti ulazio na mom fonu [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da, 4636, tnx :)
BTW, cini mi se da imas jednu karticu a telefon je dual SIM? Bitno je gde je FIZICKI kartica, dakle za SIM1 moze da se podesi preko ovog koda, za SIM2 ne moze (ovo vazi i za OP3 i Motorolu, verovatno za sve pure Android telefon)
 
Ako misliš na mene, meni je single sim koliko znam, ima onaj hibridni slot za memorijsku karticu ili sim karticu.. Nisam probao da stavljam drugu karticu.. Možda može softverski da se osposobi drugi sim.. [emoji16] Korisno je imati dve kartice..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
To, bitno je da ne stavis u taj hibridni slot data karticu, jer ovaj meni nece moci nju da podesava.
 
Telenor povećao download bandwidth za 1800mhz frekvenciju sa 15mhz na 20mhz koliko su već imali MTS i VIP.
Screenshot_20180622-155313.jpeg

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako iko iz Telekoma prati ovu temu zamolio bih da prosledi kolegama da puste konacno 3G i 4G na baznoj stanici koja se nalazi u basti restorana "Rubin" na Kosutnjaku. Ne znam iz kog razloga je pomenuta bazna stanica 2G-only.
 
И у Пионирском граду је била 2Г, на њих су можда и заборавили ;)
 
Вип је пустио четири нове 4Г БС код Барајево-Лазаревац-Обреновац, једну у Бељини, остале три отприлике по Нетмонитору, Бождаревац, Пркосава, Лисо поље.
И Мтс пустио у Јабучју код Лајковца и још три негде около.
Тако да су можда Вип и Теленор и завршили са постављањем 4Г у (јужно)београдским приградским општинама, а и Мтс је при крају.
 
Poslednja izmena:
Ako dobro tumačim RATEL Telenor je dobio dozvolu za 4g 1800mhz u još par gradova, među kojima Valjevo, Lazarevac..

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Tako bi trebalo. Ima jedna i u Pirotu al jos nisam video da je aktivna.
 
Ako dobro tumačim RATEL Telenor je dobio dozvolu za 4g 1800mhz u još par gradova, među kojima Valjevo, Lazarevac..

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Могло би бити, али ко зна...

Сад су поново објавили 200 дозвола за Вип 800 из 2016., а од овогодишњих ништа, баш „лепо".
За Мтс „традиоционално" ништа, већ две године.
 
Nazad
Vrh Dno