Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Garant počeli da ograničavaju brzine kao Telenor pošto im je porastao broj korisnika.
Moraću da vidim sa njima šta se dešava, čak se i signal malo smanjio.

Pre je bilo od - 70 do - 76 sad je oko - 85.
 
Ja sam i na VIPu imao propusten poziv u zadnjih mesec dana otprilike, prvi put.
Ono, da sam dostupan, ima signal dobar, ali propusten poziv.

A desilo mi se danas da kaze "the selected network (VIP Srb) is not available", iako je 3G signal na lokacijama odlican.
 
Ništa, moraću da se selim [emoji16]
 
Али није толика разлика у dBm, довољно би било проверити у 6 ујутру... Дешава се да ослаби сигнал и на 2Г временом понегде, вероватно кад они нешто „чачкају", мењају, надограђују...
 
Poslednja izmena:
Razlika - 15 i brzine troduplo manje...

Nije razlika...
 
Нисам рекао да није разлика у односу на раније, него да та разлика у јачини сигнала вероватно није баш толика само због оптерећености базне станице. Јер би се онда у јутарњим часовима сигнал поправљао....
 
Vipu zameram to što u Beogradu na nekim mestima ima slab, ili nikakav signal. Recimo, podzemni prolaz ispod Nušićeve, deo prolaza koji vodi na Dom omladine, Telenor i Mts imaju jak signal, a Vip nema uopšte... Onda, metro ispod Vukovog spomenika, Vip i Telenor nemaju domet, samo Mts ima... Zatim, jedan kafić u Strahinjića Bana, koji je možda oko metar ispod nivoa ulice, kad se siđe u isti, i ode u jednu prostoriju u drugi deo kafića (koji nije mnogo zaklonjen zidovima, odakle se vidi ulica), Vip nema signala, a Telenor i Mts dobro rade... Tako da bi "Vipovci" mogli da porade na pojačanju signala u centru Beograda. Inače, osim toga, nemam nekih većih primedbi na Vip.
 
Što se tiče Vip mreže, korisnik sam nešto više od godinu dana, i nisam do sad imao (veće) primedbe. Moje zamerke se odnose na pokrivenost mreže u pojedinim delovima, u centru Beograda: Metro ispod Vukovog spomenika, samo Mts ima domet, Vip i Telenor ne; Podzemni prolaz u Nušićevoj, deo prolaza koji vodi na Dom omladine, Mts i Telenor dobro rade, Vip nema signala; Jedan kafić u Strahinjića Bana, koji je oko metar ispod nivoa zemlje: Kada se siđe u kafić, i ode u jednu prostoriju iza, sa koje se inače vidi ulica, nema nekih velikih prepreka u smislu debelih zidova, Vip gubi signal, a Telenor i Mts dobro rade. Mislim da bi Vip trebalo da poradi na rešenju problema na pomenutim lokacijama.
 
Screenshot_20181220-173647_OpenSignal.jpg Speed test u kafiću u Strahinjića Bana, koji je oko metar ispod nivoa zemlje... Tu Vip ima problema sa mrežom, jako je slab signal, a centar Beograda je u pitanju...
 
Danas su postavili stubove i bazne stanice na hotelu Abba u Krusevackoj 38. (200m od Ustanicke i Poste na Dusanovcu) gde je dobro poznato da mts ima raznih problema, pogotovo u blizini druge ekonomske i fakulteta bezbednosti, sto je bilo i u Beogradskoj hronici. Jel mozda neko upoznat o kojoj mrezi se radi?
 
Није било код Ратела, али рецимо да су највеће шансе да је Мтс (Теленор није, за њих на време објављују).
А зар је тако лош сигнал, пошто Мтс има БС 350 метара изнад тог хотела?
 
Poslednja izmena:
Daj Boze da je mts u pitanju jer manje od 100m od hotela 2G je uzas, 3G bukvalno kao da nema jer je na minimum minimuma a 4G je samo u mislima. Gde je tacno ta bazna stanica?
 
На углу са Пртроварадинском, а и Тетовском, велика зграда...
 
Вип је у општини Обреновац, рачунајући и пар граничних села Убске ооштине, у последњих годину и по поставио чак 10 нових базних станица. Од тога једно три због новог аутопута, а остало због запослених у ТЕНТ А и ТЕНТ Б, за које сматрају да су платежно способнији ;) У општини Лазаревац су поставили три нове, а Барајеву две. Док у „далеким" општинама Љубовија, Осечина и Крупањ „наравно" нула.
 
Онда касни Рател...
А можда касније и МТС или још пре Вип постави на истом месту.
 
Апликација Нетмонитор на Redmi Note показује Lte+ и то не само за активни сектор, него и за суседне (који се хватају у том тренутку).
 
Evo ga sada, na bukvalno istom mestu kao sinoć, sada jedna crtica i ova fenomenalna brzina [emoji51]
4740cf397ef86bbd4f30fb98edb9b41f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Па вероватно се нешто дешава са најближом базном станицом, час ради, час не ради. Требао си видети у некој апликацији која је БС...
 
Moze jedno pitanje za sve...zasto za merenja ne koristite Ratel nettest aplikaciju?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Ja je koristim ali mi deluje nešto nepouzdano[emoji23].


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam počeo da koristim guglov speedtest. Ookla mi se takođe više puta davao nelogične rezultate.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na vipu to dodatni servis?
Pa to je katastrofa..kako onda verujete tim rezultatima..imaju i oklin server i kao verodostojni rezultati?
Zasto ti deluje nepouzdano?
Bolji servis i bolja aplikacija od svih drugih koja sto je najvaznije merni server je postavljen tako da sva tri operatora imaju iste uslove i samim tim nema fingiranja i favorizovanja bilo koga.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Nekako mi je loše urađena aplikacija. kad pocne da vrti,kao da gremlini pocinju da kurblaju u pozadini[emoji23][emoji23]. Merim zbog drugih,ako neko gleda lokacije i brzine pa da mu pomognem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako mislis meris zbog drugih...pa jesi video mapu na Ratelovoj aplikaciji?
Svako merenje doprinosi ukupnoj mapi i ostavlja rezultate...i vise ce ljudima to da znaci nego bilo sta drugo...A deluje ti tako zato sto su ovde u pitanju mnogo detaljnija merenja koja na zalost 90% korisnika ne zanima, sto je isto ok jer svi uglavnom gledaju brzinu DL i UL-a.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Na vipu to dodatni servis?
Kao - jer ne trosi MB ka dosta lokalnih servera.
Pa to je katastrofa..kako onda verujete tim rezultatima..imaju i oklin server i kao verodostojni rezultati?
Pa ako Ookla ne moze da sredi da rezultati budu realno, cemu merenje?

Izaberes non-VIP server i brzine jesu realne. Jedino ka VIP serveru za one ogranicene pakete (Kucni Net) nisu realni. Vikend Net mozda pokaze vece brzine ka VIP serveru, ali ne bih rekao, posto je cesto slabiji Vikend Net (flat tarifa) nego ostale.
 
Alfa, ookla je komercijalna kompanija cak je, sad se ne secam, vip neku nagradu dobio od njih..Kako da ti kazem i da promenim na non vip server ja im ne verujem..Mozda sam malo pristrastan :)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno