Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

ko ima nizi ping do austrije,vip ili telenor? telekom sam testirao i bolje da ne pricam kolko je los.
 
Telenor počeo da koristi 64qam modulaciju i za upload, sada mi brzine idu redovno do 60-70mbps na običnom 4g (1800mhz).
7c35ce51ce86c296040384a19d78c7ea.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Telenor je definitivno nešto radio na mreži.

Kod mene na Ceraku, ako se ne varam signal dolazi sa repetitora koji između Gasprom pumpe i Žarkovačkog groblja...
Nikada DL nije prelazio 50mbps...
Zadnjih dana merim ove rezultate.
Pritom, signal varira dosta i oduvek je tako.

986841120b653258b935b6ee93cb7719.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel vam radi ratelov registar?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Telenor postavio nove ćelije na BS Divčibare/2G,3G900,4G800/ izgleda da idu sa Mts stuba koji je otvoreniji ka zapadnoj strani dosta bolja pokrivenost sada zapadno ka Valjevu,Vip na svoju dodao 4G+,imaju odličnu 2G pokrivenost dok je 3G loša čak nisam mogao da pronađem njihovu 3G ćeliju iako po Ratelu imaju na 2100 Mhz.
 
Mts poceo da koristi 3G na 900MHz

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
U Pirotu već godinama postoji 3G 900MHz na mts mreži. Evo screenshot:
Screenshot_20190915-170006_NetMonster.png
 
Nisam znao. Ovde kod mene oko Vrsca je tek sad poceo da koristi tu frekvenciju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Malo ih ima svega 13 BS u celoj zemlji,Vip 6 Telenor 2062 po najnovijem izveštaju RATEL-a.
 
Fruska gora test #4
Test je uradjen veoma duboko zavucen fruskoj gori de skoro ne vidi se gradovi nit sela .
VIP Signal 4 pozivi rade / Sms radi / Internet radi

Telenor 5 Pozivi rade / sms radi / internet radi

MTS 0 pozivi ne rade / sms ne radi / internet ne radi
 
Koji operateri imaju bazne stanice na zgradi FON-a? Inace, antene su tamo oklopljene iz nekog razloga.
 
Мтс. Мислим да они то на зградама „оклопе" само из визуелних разлога. Или као оно вештачко „дрво" у Кнежевцу...
 
Мтс. Мислим да они то на зградама „оклопе" само из визуелних разлога. Или као оно вештачко „дрво" у Кнежевцу...

Telenor nema tamo baznu stanicu? Mislim da sam video Ratelovu dozvolu ranije.
 
Била је објава, а базне или нема или је та 6612 али не покрива више од зграде факултета.
 
MTS nije pustio 4G na baznoj stanici na Maksiju u Marijane Gregoran 60 na Karaburmi. Ne znam zasto su istostavili tu baznu stanicu...
 
Vip pustio novu BS blizu Zavojskog jezera. Sad jedino oni imaju signal na jezeru. mts se možda provuče po negde GSM signal, Telenor nema uopšte bilo kakav signal, ali Vip ima svuda GSM, 3G zavisno od lokacije, i skoro svuda 4G.

Takođe pustili su na BS Rosomački Vrh 4G, očekujem kod mesta Vlkovija da puste 4G, tako da ceo Gornji Visok na Staroj Planini bude pokriven 4G-om.

Još novosti sa jugoistoka Srbije, nove BS sa 4G signalom - Crna Trava, Gradiška (dobacuje do Sastava Reka), i još par dole niže kod Bosilegrada.
 
Vip nema 3G u ulici Kumanovska, Zemun. Samo 4G (-120 dBm) ili 2G. 3G ne hvata uopšte, Emergency calls only.

Telenor ima sve tri, mts ima samo 2G, i to veoma slabo.

Brzine na 4G su Telenor 25-30 Mb down, 12 Mb up, mts - 0/0, vip 1-3 Mb down, 0.1 Mb up.
 
Vip pustio novu BS blizu Zavojskog jezera. Sad jedino oni imaju signal na jezeru. mts se možda provuče po negde GSM signal, Telenor nema uopšte bilo kakav signal, ali Vip ima svuda GSM, 3G zavisno od lokacije, i skoro svuda 4G.

Takođe pustili su na BS Rosomački Vrh 4G, očekujem kod mesta Vlkovija da puste 4G, tako da ceo Gornji Visok na Staroj Planini bude pokriven 4G-om.

Još novosti sa jugoistoka Srbije, nove BS sa 4G signalom - Crna Trava, Gradiška (dobacuje do Sastava Reka), i još par dole niže kod Bosilegrada.

Јел баш нова или на Мтс-овој 2Г?
 
Шта им би, то је скоро јединствен пример да Вип самоиницијативно постави ;) у руралним крајевима (мада и Теленор већ одавно је исти).
 
Vip postavlja još jednu baznu na području Valjeva,u naselju Beloševac u većini slučajeva Vip dolazi na Telenorove stubove a Telenor na Mts-ove.
 
Kod mene na Zvezdari , u mojoj zgradi konkretno, u zadnjih 7 dana signal 4g kod mts bude pune cetri crtice tokom dana ali popodne opadne na jednu ili dve
oni su jedna jako nesposobna firma pisao sam im reklamaciju jos uvek nisam dobio nikakav odgovor, sutra istice 8mi dan od podnosenja reklamacije predpostavljam da po zakonu moraju sutra da mi odgovore.
siguran sam da je neki problem sa tom njihovom baznom stanicom, nisu u stanju 8 dana samo da posalju coveka da ispita uzrok problema i da resi problem na toj anteni njihovoj
nemam reci.. ne znam kako da se izborim sa njima sto se ovoga tice.. a zaista je iritantan problem jer cesto popodne kad me nazovu ljudi pise im da sam nedostupan ,a nisam.
Jel zna neko sta mi je ciniti i kako se izboriti sa ovom bagrom?
 
Poslednja izmena:
Pisi Ratelu, to bi trebalo pomoci.
Reci da si njima prvo pisao i da nista nisu sredili pa ce ih ovi malo naterati da bar izadju na teren.
Ne znam sta bi drugo jos mogao realno.
 
@vetropir
Hvala ti za info to sam i odradio sada.
Sada samo cekam na odgovor RATEL-a, valjda se ne ceka dugo..
Ovi maloumnici iz mts su mi odbili prigovor i nesto lupetaju , a na sajtu njihovom stoji da je pokriven ceo moj kraj njihovom 4g mrezom
i dalje imam samo jednu crticu i slab signal , kao da zivim u zabiti nekoj a ne u centru grada na Zvezdari
Citam na netu ovih dana komentare vidim da uglavnom Telenor ima najjacu 4g mrezu u Beogradu.. Bas mi zao sto sam kod mts-a .. Ko bi rekao da su ovakvi slepci..
 
Da ne otvaram drugu temu. Na mts-u sam godinama, izludjuje me njihova mreza van gradova... na dosta mesta ni 3g nemam, vec samo E...znaci neupotrebljivo.
Presao bih u VIP, imam lepu ponudu, samo me zanima da li je bolji u signalu od mts-a van gradova? Znam da tu telenor kida, po selima u Sumadiji cepa 4g kao lud, ali za VIP nisam siguran.
 
Telenor pre svega ima najbolju 3g mrezu,sto je veoma vazno 4g nije los ni kod Vipa ali ni oni kao ni Mts ne stoje dobro sa 3g signalom

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ja koristim VIP i skoro svud gde se krecem imam 4G(okolina KG) .U svakom slucaju ima bolji internet od mts-a od koga sam otisao bas zbog loseg interneta koji je katastrofa....
 
Ima li neka aplikacija koja snima podatke o signalu mobilne telefonije dok putujem?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno