Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Baš baš nova. Negde između jezera i sela Koprivštica na jednom uzvišenju, blizu skretanja na put ka selu Bela.

Negde na ovom području:
Pogledajte prilog 275710

Поставили су на источном крају те зоне што си нацртао, изашле објаве Ратела. Али и још доста нових Випових базних по Србији, највише уз нови део аутопута Обреновац - Лајковац и у Подрињу. Само што њихове БС повремено (мислим просторно, понеке) имају мало слабији домет од друга два оператера. Нпр. сад су код Обреновца на простору Барич, Мислођин, Јасенак начичкали 5 БС, а Теленор опет има (мало) бољи сигнал ту и у околини.
 
Vip postavlja još jednu baznu na području Valjeva,u naselju Beloševac u većini slučajeva Vip dolazi na Telenorove stubove a Telenor na Mts-ove.

Ипак и даље Вип поставља и на Мтс-ове...
Нема још те објаве за Белошевац, али има скоро преко пута, на врху Новог Насеља, неке Вујић продавнице...
 
Naravno nisam rekao,ta kod Vujića je Mts-ova ali ima dosta čudnih primera baš u tim novim objavama Ratela recimo poznato mesto Nepričava Vip radi svoju bs samo par stotina metara od Mts-ove sa koje ide i Telenor ili Tubravić okolina Valjeva gde isto rade svoju a već idu sa Mts-ove.Ili imaju problem sa Mts ili žele svoje stubove sa višim antenama kako bi što dalje dobacili pojma nemam.Uglavnom im je 4G dosta slabiji u odnosu na Telenor a iste lokacije bs pa ovim žele popraviti.
 
Поставили су на источном крају те зоне што си нацртао, изашле објаве Ратела. Али и још доста нових Випових базних по Србији, највише уз нови део аутопута Обреновац - Лајковац и у Подрињу. Само што њихове БС повремено (мислим просторно, понеке) имају мало слабији домет од друга два оператера. Нпр. сад су код Обреновца на простору Барич, Мислођин, Јасенак начичкали 5 БС, а Теленор опет има (мало) бољи сигнал ту и у околини.

Video sam objave ratelove, znao sam da je u tom delu postavljena BS. Sad znamo i tacnu lokaciju :)

Što se tiče toga kakva je pokrivenost sa konkretnih lokacija, evo par primera:
- Crni Vrh kod Pirota, Telenor 4G na 800MHz lepše pokriva kod mene ovde od Vipa. GSM na 900 - Telenor bolje pokriva od Vipa (ali mts katastrofalno loše pokriva sa GSM 900 signalom (čak 10dB ispod!) - svi su sa iste lokacije.
- ETV stub iznad sela Srećkovac (put Pirot - Dimitrovgrad), mts i Vip imaju GSM 900, UMTS 2100 i LTE 800 (Vip ima i LTE 1800). 3G mnogo bolje dobacuje do mene (Poljska Ržana) sa te lokacije kod Vipa nego kod mts-a. 4G 800 sasvim dobro dobacuje odatle (oko 15km daleko), čim nemam previše prepreka. Takođe i GSM je sa te lokacije dobar na Vipu ovde. mts slabije "dobacuje odatle".
- ETV stub na lokaciji Asenovo kale kod Zvonačke Banje: GSM 900 (mts, Vip, Telenor), 3G 900 (Telenor), 3G 2100 (Vip, mts), LTE 800 (Vip, mts), prijem u selu Rakita:
Telenor nema signala (po negde samo). mts je van konkurencije za GSM jer imaju remote radio head (izmeštenu sektor antenu na drugu ETV lokaciju blizu sela Rakita - samo za GSM). 4G dobacuje po malo. Vip ima GSM signal (outdoor) - za razliku od Telenora), Vip 4G ima bolje dobacuje od mts-a.
- ETV stub na lokaciji Basara (istočno od sela Poganovo u opštini Dimitrovgrad), mts i vip imaju: GSM 900, 3G 2100, LTE 800, prijem u selu Vlasi, izuzetno čudno, ali Vip ima konstantan GSM signal, i prisutan 4G, dok mts ima dosta problema sa GSM-om, ali za 5dB jači 4G.

Moja pretpostavka da je glavna razlika u orjentaciji sektor antena.

Što se tiče pokrivenosti u samom Pirot, dosta je teško reći, ali je činjenica da Vip ima čak 8 BS u gradu, Telenor 5, mts 6.
 
Poslednja izmena:
Naravno nisam rekao,ta kod Vujića je Mts-ova ali ima dosta čudnih primera baš u tim novim objavama Ratela recimo poznato mesto Nepričava Vip radi svoju bs samo par stotina metara od Mts-ove sa koje ide i Telenor ili Tubravić okolina Valjeva gde isto rade svoju a već idu sa Mts-ove.Ili imaju problem sa Mts ili žele svoje stubove sa višim antenama kako bi što dalje dobacili pojma nemam.Uglavnom im je 4G dosta slabiji u odnosu na Telenor a iste lokacije bs pa ovim žele popraviti.

Зар има Мтс-ова код Вујића, никад није било објаве, нити се могло ухватити на Београдском путу, једино ако је ова 4245? А где у Тубравићу? Мтс има у Ровнима и Брезовицама (или је то Тубравић, а пут за Брезовице). Теленор и Вип имају у Стубо, а Вип би требао да има и у Ровнима, али нисам сигуран, 4Г није било.
 
Ima MTS kod Vujića,kada nisu mogli da postave u Novom naselju na Telenorovu zbog pobune građana uradili su tu.Tubravić-Vujinovača imas i na Ratelu,Rovni i Poćuta.Stubo i Brezovice su Telenorove,moguće da sa Brezovica ide i Mts,nisam skoro isao tim krajem.Znam da je Vip imao problem jer je isao sa Tubravića i Sandalja pa ih je Mts izbacio koliko su se ljudi žalili jer su ostali bez signala.Onda su došli na Telenorovu u Jovanji a Tubravić su se vratili verovatno dok ne urade svoju.
 
Где има за Вип Тубравић, у новим објавама? Нисам видео, а могуће да сам неку прекочио. Теленор сигурно нема других БС сем Стубо и Јовања. А поред пута за Дебело брдо, Поћута - Вујиновача, мислим да баш ту има неко скретање за Брезовице „одувек" стоји Мтс базна... У самим Брезовицама или Вујиновачи није било до сад ништа. Задњих пут сам ишао почетком године и тад је 4Г базних било као што сад показује Целмапер.
 
U Vrnjačkoj banji su pre dva-tri dana sklonili antenu koja je bila preko puta parka, odnosno hotela Fontana i od tada samo problemi sa signalom(internetom), naročito ako se uđe u neki objekat-prostoriju. Preporuka MTS podrške je da se prebaci samo na 3G, ali i u tom slučaju net zna da bude spor. Ne znam zašto je antena sklonjena, ali se ljudi žale.
 
Vip Tubravić video u lokalnom listu,različita lokacija od Mts-ove,za Telenor Brezovice sam 100% siguran bio sam pre dugo godina gore Telenor nije imao ni na Stubu ni Jovanji,imao staru nokiu koja ima cell info gde mi je čak bilo "brezovice",e sad mozda je to neki sektor sa Debelog brda ne znam,evo recimo ta Mts-ova na Tubraviću ima sektor koji je za Poćutu ili neka druga sela koja može da obuhvati.
 
Јесте писало само као cel info, иначе је то са Дебелог брда. И мене је некад то збуњивало што су негде на секторе исте БС стављали различите називе места. Па кад су „дошли" нетмомитори онда сам се изненадио да „фале" неке БС, а у БГ и НС сам се изненадио колико има БС „вишка" ;)
 
Poslednja izmena:
Po Ratelovoj bazi Telenor ima baznu stanicu na jednom od 5 solitera na Banjici (soliter na broju 13A). Ali cini mi se da ta bazna stanica na radi?
 
Poslednja izmena:
Da li Cellmapper Globaltel prikazuje kao Vip ili nekako drugacije? I da li snimljena pokrivenost bude za Vip? Hvala.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Po Ratelovoj bazi Telenor ima baznu stanicu na jednom od 5 solitera na Banjici (soliter na broju 13A). Ali cini mi se da ta bazna stanica na radi?
Не ради, евентуално 1 сектор 2Г... Чудно да Теленор нема (а и друга два оператера слабо) БС скоро ни на једној од највиших зграда: Источна и Западна капија, Ушће, Београђанка, зграде по НБГ. Слично и у Новом Саду.
 
Poslednja izmena:
Da li Cellmapper Globaltel prikazuje kao Vip ili nekako drugacije? I da li snimljena pokrivenost bude za Vip? Hvala.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Нема за Глобалтел, односно гледаш мрежу Випа, преко њих иду. (С тим што већина колега форумаша није хтела прстом да мрдне ;) тј. понекад да укључи Целмапер да се мапа употпуни. Ти си савршено мапирао Вршац и већи део околине.)
 
Poslednja izmena:
Нема за Глобалтел, односно гледаш мрежу Випа, преко њих иду. (С тим што већина колега форумаша није хтела прстом да мрдне ;) тј. понекад да укључи Целмапер да се мапа употпуни. Ти си савршено мапирао Вршац и већи део околине.)
Hvala puno na odgovoru! [emoji1]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vip Tubravić video u lokalnom listu,različita lokacija od Mts-ove
Вип није засад пустио те најављене БС ни у Љубовији, ни у Врхпољу на Дрини, ни ту у Тубравићу; а у Ровнима на Мтс-овој могуће да има 3Г...
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna da li ce na Ratelu opet da rade pokrivenost signala?
 
Данас на Дивчибарама ухватим базну Мтс-а са Копаоника, на 115 км... Иначе на Целмаперу ових дана аплоуд се појављује на мапама брже него икад, или одмах или за пола сата, сат (само још да су то Гугл мапе као пре, него неке лоше).
 
Poslednja izmena:
Kako vidis odakle dolazi signal? Dobru stvar su imali stariji telefoni koji su izbacivali ime predajnika odakle hvata signal.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Комбинација Рател + Целмапер (или Нетмонитор). А то старо је помагало само понекад, по селима углавном, јер нпр. за једно 60 Теленорових БС у Новом Саду, показивало је за све само Нови Сад. За Вип није ни постојало. Плус на неким БС је показивало два различита назива за различите секторе...
 
Zgrada na koju je stavljaju je Bul.Oslobodjenja 100,lokalni naziv je Drugak
 
74224141_2167834156851184_159269752546525184_n.jpg Kažu iz vip-a da moj telefon ne podržava volte,kao ni moja tarifa.Inače imam Galaxy A20e i Neo 3.
Evo screenshot od juče,bonbon hr kartica u telefonu ,roming u rumuniji (Vodafone Romania)
Kada izvadim hr karticu iz telefona,ta opcija mi više nije dostupna
 
Nije da telefon ne podržava VoLTE već oni uslugu nisu pustili za sve telefone i sve tarife.
 
Pogledajte prilog 277606 Kažu iz vip-a da moj telefon ne podržava volte,kao ni moja tarifa.Inače imam Galaxy A20e i Neo 3.
Evo screenshot od juče,bonbon hr kartica u telefonu ,roming u rumuniji (Vodafone Romania)
Kada izvadim hr karticu iz telefona,ta opcija mi više nije dostupna
Za sada samo volte u najjacoj neo tarifi i za flagship modele Samsunga mozda jos neki proizvodjac je pusten ali za Samsung znam sigurno.
 
Nazad
Vrh Dno