Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

Snimio sam trasu 56ce od Petlovog brda do Zelenog venca, LTE-A sam uhvatio samo kod Ade i Sajma. LTE-A nisam uhvatio ni u Carice Milice, ni u celom Knezu, ni u TC Rajiceva, ni na Kalemegdanu.
CellMapper je sve zabelezio, bice azurirana mapa za par sati.
U pitanju je Telenor.
 
Snimljen potec Uzun Mirkovica-Vase Carapica-Trg, nije uhvacen LTE-A. Snimljena cela Cika Ljubina ulica, nije uhvacen LTE-A.
 
Snimljena Sremska ulica i Obilicev venac, nigde nije uhvacen LTE-A.
 
Ne znaci da nema 4G+ ako ne pideTEA u CMu.
Meni na mbg nije pokazivao ltea a bio je 4g+ juce.

Bice i VIP i Tln kd Tempo Ade do BASa i jos malo.
 
Ni u Telenorovoj poslovnici u Knezu nisam primetio da telefoni prikazuju 4G+
 
U samoj poslovnici mislim da ne bi ni trebalo. Zagledacu gde meni prikazuje Telenor oko Kneza.
Telenor radnja je otprilike u samom centru ove slike:
https://www.cellmapper.net/map?MCC=...fiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showBand=0
A tu ima 2 BS koje su LTE1800-only i blize su nego 6107 koja je 4G+, i 6071.
Ali eto kod Platoa bi trebao da hvatas.

Nezahvalan ti je centar za to, ovde ima vise baznih po km2 nego bilo gde u Srbiji izgleda, pa samo metar da se pomeris moze da te prebaci, iako je odlican signal :(

BTW, nisam primetio 4G+ danas od Ade do BAS-a na Tln.
 
U povratku nisam uhvatio LTE-A ni kod Sajma, ni kod Ade...Nije bio ni u Kraljice Natalije, ni u Kneza Milosa...
 
Telenorov LTE-A jutros kod Ade i Sajma.

Kod Ade:

Screenshot_20180217-110245.png

Kod Sajma:

Screenshot_20180217-110718.png

U povratku nisam uhvatio LTE-A kod Sajma i Ade.
 
To i ima smisla ;)
 
Pa ako sada nije, kako je tada bila?:)
Мислим да има и сада, само није хватано са ЦМ. Није сигурно наравно, али то им је једна од врло важних БС, па иако (за)стане, требало би брзо да поправе...
Али у целини је са тим баш збрка, око непоказивања 4Г+ поред БС Теленора на којима има обе фреквенције. Ајд Nexus нема посебну ознаку, али и код тебе на S7 често не покаже...
Све што је Рател објавио за додавање 800 на 1800 Теленора је већ постављено, и на овом потезу куд је Rock86 данас пролазио, на више од пола БС већ има, а њему једва да је показивало на два места (и то само у једном смеру ;) ).
Иначе данас сам био до бање Врујци. и тамо и на још једној БС код Љига, на заједничким стубовима Теленора и Мтс-а 4Г тренутно не ради (а радио...), док Випов у Врујцима на истом стубу ради (а на овом другом стубу и немају своју БС) (2/3Г нисам ни проверавао).
 
Poslednja izmena:
Cije su BS na Shopping centru Rajiceva? MTS-ova i VIP-ova? Na Kalisu prekoputa Uzun Mirkove nisam hvatao signal sa iste, ni u Uzun Mirkovoj, hvatao je LTE 1800 sa udaljenije stanice. Ali, zato je Telenorov indoor LTE signal u tom trznom centru savrsen u svakom delu istog!
 
Ту су (врло вероватно) Теленорова 7721 и Випова 899, постављене у последњих неколико месеци.
 
Мислим да има и сада, само није хватано са ЦМ.
To ne verujem. Da je i jednom uhvatio i LTE800, bilo bi prikazano na CM. Mislim da prosto nije na 800. jedino ako samo unutra ide na 800, a mi smo svi vani proveravali :)

Али у целини је са тим баш збрка, око непоказивања 4Г+ поред БС Теленора на којима има обе фреквенције. Ајд Nexus нема посебну ознаку, али и код тебе на S7 често не покаже...
Sve sto je video 4G+ na NBG, vec ima mapirano sa 3,20 bandovima. Tacno od Usca negde gubi 4G+, i tu prikazuje 3 band samo. 4G+ sam gledao pod SIM Status, gde je prilicno precizno ;)

Све што је Рател објавио за додавање 800 на 1800 Теленора је већ постављено, и на овом потезу куд је Rock86 данас пролазио, на више од пола БС већ има, а њему једва да је показивало на два места (и то само у једном смеру ;) ).
To za smer ima smisla. I meni nije prikazivao 4G+ blizu Usca kada sam isao od Zelenjaka ka Uscu, tek negde oko YUBC/Palate otprilike. Sto ima smisla, drzala je 6127 sa LTE1800 samo dok je imala dobar signal.

A u povratku prvo je hvatao ove 4G+, pa je tek onda presao na 6127. Jako je bitno u kom pravcu se ide za to gde ce prikazati, u vozilu barem.


Steta sto 68ca nije prolazila kod bloka 24, nisam mogao da proverim da li opet pada na 3G Telenor :(
Niti je ikada ovako dugo se cekalo da update-uje user stats.. i dalje mi stoji 2357 cells, 980.000 points, vec 3 dana :(


VIP pada (sa 4G na odlican 3G) u delu Tempa na Vozdovcu.
 
Poslednja izmena:
Mislis kod Super Vera na Vozdovcu, u Vojvode Stepe?
Ne znam gde je Super Vero na Vozdovcu, Tempo je u Bacvanskoj.
Ali samo u nekim delovima Tempa pada, verovatno najzavucenijim, napolju nigde.
I to ne znam zasto pada, 4G ima 2 crtice, ali ne stignem da vidim koja jacina u dBm.

Kad si zadnji put uploadovao tacke, Rock? Da li ti se vidi pod nalogom? 4G su mi obicno za koji sat uvek bile online, 3G nesto sporije, 2G umele i koji dan, ali trenutno ne vidim nijednu svoju novu 3G iz februara :)

Predjoh zvanicno milionce tacaka, BTW :) I 2500+ cells.
https://www.cellmapper.net/networks?country=220&net=ALL
 
Poslednja izmena:
I jesu li se pojavile danas? Ne BS, nego da li se user stats azurirao?
 
Videcu kad dodjem kuci, sinoc su se pojavile tacke. Poeni su azurirani.
 
Po tackama smo ih presli, ali ne i po cells :(
A mi u Srbiji i nemamo 10K celija pa da mozemo da stignemo :D
 
Jedino da uključimo cellmapper po roamingu (al ode baterija) :D
 
Има и преко 20.000 ;) јер се рачуна и 2Г и 3Г и то сваки сектор посебно.
 
Poslednja izmena:
Uhvatio sam LTE-A na autobuskoj stanici prekoputa hotela Moskva, ali cim je trola usla u kolarcevu, izgubio se. Ili je Cellmapper smece ili Telenor ima ekstremno losu 4G+ pokrivenost!
 
Rock: evo, 4G+ na ikonici, u praksi stvarno dobro radi na ovoj lokaciji, a CM ne pokazuje LTE-A.
 

Prilozi

  • Screenshot_20180222-141014.png
    Screenshot_20180222-141014.png
    127.9 KB · Pregleda: 50
Definitivno treba prijaviti bug autoru CellMappera. :)
 
Pitanje je sta prikaze kao LTE-A uopste ;)

Nego, jel' za Telenor bese prikazuje 5Mhz bandwidth za LTE800? Ili 10 kao za druga dva?
 
Za LTE 800 prikazuje 10MHz, a za LTE 1800 15MHz.
 
Uhvatio sam LTE-A na autobuskoj stanici prekoputa hotela Moskva, ali cim je trola usla u kolarcevu, izgubio se. Ili je Cellmapper smece ili Telenor ima ekstremno losu 4G+ pokrivenost!

Ни једно, ни друго ;)
То на ЦМ је само, тако да кажем „споредна активност"... А не знамо ниједну другу апликацију која показује 4Г+...
 
Nazad
Vrh Dno