Šta je novo?

Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

U pitanju je Telenorova bazna stanica, emituje 3G signal za sad, u skolskom dvoristu sam izmerio -54dBm sa nje, a i u samoj okolini te zgrade gde je ranije 3G signal bio osetno losiji.
 
Ipak ne hvatam signal sa te bazne stanice, proverio sam preko Cellmaper-a. Pomenuta bazna stanica ne postoji u Ratelovoj bazi. Prava misterija.
 
Нико није писао да је у РС/БиХ пуштен 4Г, од пролетос. У Бијељини имају сва три оператера.... У центру се може негде мало ухватити и Теленор 4Г/2Г (из места Стража код Лознице), тек толико да се може послати смс (евентуално разговор са прекидима).
 
Нико није писао да је у РС/БиХ пуштен 4Г, од пролетос. У Бијељини имају сва три оператера.... У центру се може негде мало ухватити и Теленор 4Г/2Г (из места Стража код Лознице), тек толико да се може послати смс (евентуално разговор са прекидима).
Za telenor po Bn ja znam odavno...ima na nekim mestima,ja sam jednom cak i pricao preko vibera dok sam oko centra Bn bio ;)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Pitanjce: Zna li ko koliko mreza utice na GPS? Iako su Google Maps i Qando app pokazivali poprilicno tacne lokacije unutar beckog metroa, CellMapper nije hteo da radi dole (prikazivao crveno za GPS).
 
Pa lokaciju si dobio samo od mreže onda, GPS i ne može da radi dole ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Cini mi se da je radio ranije dole. Po Wifi/mrezi...
 
Нико није писао да је у РС/БиХ пуштен 4Г, од пролетос. У Бијељини имају сва три оператера.... У центру се може негде мало ухватити и Теленор 4Г/2Г (из места Стража код Лознице), тек толико да се може послати смс (евентуално разговор са прекидима).

Видим на Целмаперу да сам ухватио неколико базних све три мреже у Бијељини, м:тел и BH Mobile у Братунцу, м:тел у Вишеграду. Брзо су проширили, кад су толико чекали... М:тел има врло сличне ознаке eNB и сектора као и овде, BH неке чудне бројеве секрора 81-83 и 181-183...
 
Poslednja izmena:
Može li neko pametniji od mene da proveri šta je Telenor pre par nedelja menjao na ćeliji 1751810... Gde je ranije bila brzina 150/50 Mbps (na 4G+), sada je jedva 50/50 Mbps.

Signal:

CELL_ID: 1751810
RSRQ: -6dB
RSRP: -79dBm
SINR: 16dB
PLMN: 22001
 
Koliko ti interneta imas? :D
 
Da li je potrebno neko podesavanje za 4 g mrezu na telefonu. Uzeo sam mts usim karticu i dalje ne nalazi 4 g samo pokazaje 3g i H+. U Krusevcu pise da ima ali ne nalazi, dok telenorov hvata i po okolnim selima. A telefon je p20 pro
 
Da li je potrebno neko podesavanje za 4 g mrezu na telefonu. Uzeo sam mts usim karticu i dalje ne nalazi 4 g samo pokazaje 3g i H+. U Krusevcu pise da ima ali ne nalazi, dok telenorov hvata i po okolnim selima. A telefon je p20 pro
Da li si aktivirao 4G prilikom uzimanja kartice?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Zoves call centar i oni ce da ti aktiviraju ili odes do poslovnice

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nista mi nisu rekli, kad sam uzeo karticu odmah su stigla neka podesavanja za internet sad cu da proverim
 
^mislim da nece biti dostupan na svim paketima u pocetku.
 
^^ Da, naznačeno je da neće biti dostupno na svim paketima i da mora da se koliko sam skapirao zatraži aktiviranje istog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada li će mts uvesti..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Uveo je i pre ove VIP najave.
Ista fora ali na svim paketima.
 
Karaburma je dobila novu Telenorovu baznu stanicu. Pustena je u rad bazna stanica na soliteru u Mirijevskom bulevaru 2. Takodje, pusten je i 4G+ na njoj.

CellMapper nikako da azurira stanje koje sam snimao danas u tom kraju...
 
Има пар месеци како је била објава за ту БС. ЦМ касни више него раније, али се на крју појави на мапи....

Ђердапском магистралом, од Голупца до Кладова Мтс има дупло више базних од Теленора и Випа, само на пар још нема 4Г. Али покривеност није толико већа...
Али Теленор и Вип на огромном потезу око Добре и наравно око Казана немају ништа.
 
Poslednja izmena:
Karaburma je dobila novu Telenorovu baznu stanicu. Pustena je u rad bazna stanica na soliteru u Mirijevskom bulevaru 2. Takodje, pusten je i 4G+ na njoj.

CellMapper nikako da azurira stanje koje sam snimao danas u tom kraju...
moze link ka app

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno