Šta je novo?

Najčudniji problem ikad - u kancelariji na 2 kompa Skype ne radi, na 2 radi!?

tibby

Čuven
Učlanjen(a)
28.04.2003
Poruke
362
Poena
619
Društvo, evo totalno sam zbunjen... u kancelariji u kojoj radim ima 3 računara, odnosno od skoro 4. Pre nego sam pre par meseci počeo ovde raditi, bila su samo dva računara mojih kolega koji potpuno redovno upotrebljavaju svoje Skype naloge na svojim računarima. Nakon toga sam ja došao u kancelariju sa potpuno novim računarom, potpuno normalno ga koristio i Skype mi je radio. Odjednom posle cca. 2 meseca više se nisam mogao ulogovati u moj Skype, uvek mi je saopštavao da mi je pogrešno korisničko ime ili lozinka, dok sam se na tom istom računaru uspevao u Web Skype interfejs ulogovati i u svoj nalog bez problema. Takođe u ovoj istoj kancelariji na mom laptopu i telefonu Skype radi potpuno normalno. Deistalirao sam 100 puta Skype, instalirao starije i novije verzije i ništa. Takođe i kolegama saopštava pogrešno korisničko i šifru kada pokušaju da se uloguju na mom računaru.
Danas je stigao još jedan potpuno novi, četvrti računar u kancelariju, za koleginicu, po instaliranju Skype saopštava joj potpuno isto, i takođe se ni bilo ko drugi sa svojim nalogom ne može ulogovati.
Potpuno više nemam ideja šta bi trebalo da uradim, a Skype nam je svima potreban za posao. :mad:
Hvala unapred na svim idejama i predlozima!
 
Win10?
Probaj da uradis update Windowsa, jesi probao da se ulogujes na Skype koji je dosao integrisan uz Windows?
 
Da nije slucajno od skora zabranjen neki port samo sa tih racunara?

Ima i jedan kolega neki slican problem kuci, stalno ga izbacuje da se opet loguje :( (ali taj isti kolega je skoro imao virus neki ;))

Skype ili Live nalog koristite?
 
Skype koristi portove 80 i 443. Možda ih je neka app na tvom računaru preuzela (wamp server tj apache npr.).
Treba proveriti da li je u routeru uključena podrška za PnP.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da, zaboravio sam napisati da je Windows 10 u pitanju. Skinut je i poslednji apdejt. Koristimo i Skype i Live nalog, ali dzaba.
Sto se tice blokiranja portova, to eventualno ako se desilo po nekom automatizmu, nije da ih je neko ovde posebno namenski blokirao, imamo neku prostu malu mrežu - modem/ruter Zyxel i naša 4 računara + par telefona nakačeno preko wifi.
Ono što je čudno, ajd ovaj računar koristim već neko vreme, ali ovaj drugi od koleginice je tipa juče otpakovan, Skype instaliran prvi put pre 2h.
Kako bih mogao proveriti da li nešto drugo koristi na računaru te portove i kako bih ih mogao eventualno "osloboditi"? Sa tim još nisam čačkao do sada.
Što se rutera tiče na njemu nije ništa menjano, funkcionisalo je sve ranije, a na ova ostala dva računara i dalje sve funkcioniše...dakle rekao bih da je na ovom kompu problem i ovom drugom novom (mada ne znam otkud i na potpuno novom)!?
Hvala!
 
ima li neko ideju kako se ti portovi mogu proveriti?
 
Nazad
Vrh Dno