Šta je novo?

Ne radi Touchpad i keyboard na Windows-u 10 (HP Pavilion DM1-4010US)

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,026
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kao i sto sam naslov kaze, imam problem na svome laptopu i ne znam kako da ga resim. Instalirao sam sve poslednje drajvere naravno i za touchpad ali nema vajde. Isto tako probao da obrisem iste i ostavi na "stock" windows drajvere i opet nista... Problem je tipa nasumican... Nekad izguram 30min rada nekad 5 i nakon toka kao da zamrzne. Povezem onda na USB mis i tastaturu i sve moze da se koristi normalno tamo gde mi je stao sa touchpad-om sto znaci da nije zamrzo ceo laptop... Neki privremeni fix je da ugasim tj stavim laptop u stand-by ili ti sleep rezim zatim ga uplaim i onda to tako radi od prilike 2-3 min i prestane... Probao i da izvadim bateriju drzim dugme za paljenje, jer sam tako citao ali nije pomoglo. Isto moram da napomenem da pre toga sam imao W7 i sve je radilo kao podmazano, doduse na HP-vom sajtu imaju full podrsku za W7 i W8 dok za W10 nista(uglavnom sve windows update nadje sam)... Sad moje je pitanje da li je moguci neki fix za ovo, naravno softverskim putem tipa neki servis da se iskljuci koji mozda pravi problem touchpad-u da pobrljavi ili sta ti ja znam. Samo znam da su se po prilicno dosta ljudi zalili da im upravo touchpad ne radi prelaskom na W10 (radi neko vreme pa prestane). Ne bih da se vracam na W7 jer na W10 stvarno radi najbolje (barem kada su u pitanju ti prenosni uredjaji) ali ako nema resenja, bicu primoran. :)
 
Moze stariji drajver da bude bolji od novog za bilo koju komponentu, pa i za ovu. Iznenadio bi se :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Probao sam i ovaj drajver. Isti problem imam i dalje...
 
da probaš neki live win, samo da vidiš da li se i tamo dešava isto?
 
Nema potrebe za time. Sa W7 je sve bilo uredu tako ovde je problem nekakva sitnica, samo je pitanje kada cemo je naci... :)
 
Instalirao bih ali nema nista za touchpad...
 
Sredjeno, u pitanju je bio HP Power Manager ;) :)
 
Nazad
Vrh Dno