Šta je novo?

Koji benchmark uporediti?

-bahamud-

Loot Lord
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruke
4,051
Poena
555
Nije loše da napišeš za šta koristiš kompjuter. Bez toga teško može da neko preporuči šta je bolje.
 
Da, moras napisati za sta ti sluzi komp.

I7 6700k je neuporedivo bolji od bilo kog fx-a, pa i tog koji si naveo.
Generalno, fx seriju ne vredi kupovati sada osim ako se kupuje polovno i to neki fx 8xxx za 80-90e max.
Ako je za igre, kompletno zaobidji kupovinu fx-a.

U low end segmentu za gaming pentium g4560, u segmentu od 150+e neki skylake i5, high end segmentu 6600k/6700k.

Najbolje je da sacekas neki mesec za izlazak Zen-a, pisano je ovo dosta puta.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kad vec imas am3+ dobru plocu, a ne zelis da cekas Ryzen (koji startuje u martu) - uzmi neki jeftiniji fx83** i klokuj do 4300MHz uz minimum dodavanja napona. i7 u tvom slucaju je nepotrebno bacanje para, jer moras platformu menjati.
Ali bolje sacekaj mart pa vidi uporedjenje ryzen vs i7. Ipak 8/16 mora biti jaci od 4/8, a cena ce verovatno biti slicna.
 
Slazem se sa Caridzeom.

Imas solidnu plocu za Oc, po googlu, mozes da bocnes neki fx 8xxx i da kloknes. Sa stock hladnjakom neces postici oc, ali ce posluziti i neki jeftiniji lc power, za 4.3 ne verujem ispod cc 120. Zavisi naravno od napona koji je potreban, nije svaki cpu isti.

Ne bih davao vise od 90e na fx procesor.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
U low end segmentu za gaming pentium g4560, u segmentu od 150+e neki skylake i5, high end segmentu 6600k/6700k.

Najbolje je da sacekas neki mesec za izlazak Zen-a, pisano je ovo dosta puta.

Da, mislim, da je ovo sustina stvari. Odprililke, takvo je stanje sa procevima,, u zavisnosti od grafike, kupuje se i odgovarajuci procesor.
 
Naravno za igre

Znači taj 83xx bi bio dobar,al je grafička usko grlo?
 
Zavisi konkretno sta hoces da igras, za neke igre je okej grafika, u nekima ce ti biti bottleneck.

Takodje zavisi sta hoces da igras od igara da li je fx 8xxx dovoljan.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
fx8300 na laganih 4.2ghz neće da botlnekuje ni sa gtx1080.

doom_amd.png


on bolje radi u vulkan/dx12 nego u klasčnim dx11 i ogl okruženjima, tako da će vremenom da se potpuno izjednači sa ~ hasvel intel i5.

doom_proz.png
doom_prozv.png
 
Poslednja izmena:
Bas teska i uopste ne-lagana rabota lepi moj kokane.
Edit:
Daj Boze da se svaka igra kodira kao Doom, da igram sve na max na fx 6300 i imam 100 fps.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
kodiraće se, to je budućnost.
i buldožer je u startu bio sposoban za ovo, samo su ga sabotirali softverom.

glupo bi bilo da su pogurali celu low level api priču (glavni selling point win10), a da sad ne urade ništa oko toga. ...pa treba malo da nas motivišu da im ustupimo lične vrednosne podatke.
 
Poslednja izmena:
Nece sve i nece sigurno bas odmah da krenu. Ja bih prvi voleo da budu sve igrive na fx-u.

Za nekog ko nece da klokuje, da razmislja o temperaturi, naponu, kloku i da mu sve radi kako treba na default vrednostima, trenutni jedini izbor je intel.

Meni je ovo gore navedeno uzivanje, jer sam odusevljen sta sve procesor od 90e(nov) moze da pruzi. Ali cinjenice su da je slab single-quad core performans i da ih tu ljusti intel i da je buldozer na zastareloj arhitekturi i da ploce nemaju sve sto nude danasnje b150/250 pa na vise.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
iskreno, jedino što mi fali je nvme. sve ostalo šljaka kao zmaj.
 
Sad igram Primal,dve tri singleplayer igre na godinu,na med hig podešavanjima,ima situacija di zašteka,sad dal proc ili grafika,al to me tolko niti ne sekira.Već me sekira BF1,neće i neće

World of tanks i Armored Warfare rade na med podešavanjima,bez HD tekstura na 45 fps,i tamo postoji situacija kada zašteka,dovoljno da me odvale od života,e to me sekira

Black Desert je na minimalnim podešavanjima,i tu imam taj problem

Kokane dao si baš igru koju ne igram pljus moj 4130,je upola slabiji od 8350,kontam da bi zasad to bila najbolja investicija....jeli tako?
 
Svi fx8(vishera) su u principu isti. Otključan množilac. Zavisi samo na koj radni takt ih podesiš.

Ps- world of tanks koristi samo dva treda, tako da tu poboljšanje nećeš da vidiš.
 
Poslednja izmena:
Moze 4 ja mislim od kako je dosao dx11, procitah negde u nekoj temi ovde na forumu..

Za black desert online i wot, pentium g4560 je izbor za tebe.
Novije dx12/vulkan igre ce raditi bolje na fx-u, ali ce i dalje biti glatke na ht pentiumu.
Stize uskoro

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sad igram Primal,dve tri singleplayer igre na godinu,na med hig podešavanjima,ima situacija di zašteka,sad dal proc ili grafika,al to me tolko niti ne sekira.Već me sekira BF1,neće i neće

World of tanks i Armored Warfare rade na med podešavanjima,bez HD tekstura na 45 fps,i tamo postoji situacija kada zašteka,dovoljno da me odvale od života,e to me sekira

Black Desert je na minimalnim podešavanjima,i tu imam taj problem

Kokane dao si baš igru koju ne igram pljus moj 4130,je upola slabiji od 8350,kontam da bi zasad to bila najbolja investicija....jeli tako?

BF1 neces igrati sa tim CPU-om iz potpisa :D
 
Moze sa fx 6xxx/8xxx i sa i3 da igra bf1.
Edit: aha napisao si iz potpisa. Da, sa 4xxx nema igranja bf-a :D
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Mozes sa fx da igras al kako,CPU zakucan na 100% a grafa ladi jaja na 70% :D
 
radi bf1 na fx4 , ugasi AA i smanji detalje eventualno.

b1_proz.png
b1_amd.png
 
Na pucacinama i bilo kojim drugim multi player igrama "moze da se igra" za mene znaci da ima minimum 60 fps i da nikad ne pada ispod :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da al tu je 1080,koja je koliko ono jača od R7 370 2gb??4-5 puta

Tu bi vadilo samo RX 470 8 gb ili RX 480 4,al bolje 8 gb
 
Za 1080p je bolja rx 480 4gb od 470 8gb.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
nema veze koja je grafika ako je cpu botlnek, a vidiš iz priloženog da toga nema ni sa gtx1080.

inače r7 370 (aka hd7850) je i dalje veoma dobra kartica sposobna za sve naslove. jedino što može da te kolje je 6gb rama. to dokupi kad možeš.
 
Slazem se.

8gb rama i r7 370 i fx 8xxx mogu da poteraju bf1, na malo snizenim grafickim podesavanjima.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
ok hvala svima....videću šta će reći financ ministar :p
 
Nazad
Vrh Dno