Šta je novo?

Preporuka za solidnu gaming zvučnu karticu

dentista

Poštovan
Učlanjen(a)
09.05.2014
Poruke
140
Poena
70
Koristio sam pre creative x-fi fatal1ty karticu pozamljenu od brata, međutim stalno sam imao problem sa njom jer se kartica sama po sebi ,,ničim izazvana" s'vremena na vreme isljučila u smislu pc ne bi je prepoznao. I na kraju crkla.
Sad što nisam neki poznavalac kartica niko mi nije kriv pa nabavio jednu od lošijih asus-ovih kartica (xonar dg, molim da se ne smejete), jer mi je bilo bitno da podržava 5.1 sorround. I tu je moja fatal1ty greška bila. Nit imam pravi 5.1, nit ima gaming mode, nit drajveri su joj naj naj.
Da skratim, treba mi slična neka kartica ili bar donekle jaka kao x-fi. Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Xonar DX je skup. Za sličan novac sam gledao za sebe Sound Blaster Z. Ima klot veriju, koja je jeftinija (oko 60€).
 
A recimo sound blaster audigy fx? Vidim ima 5.1 i negde je sa RX 7.1 (mislim datum proizvodnje) mada više me zanima ako ima u njegov control panel gaming opciju da se modifikuje po želji. Ta opcija postoji kod fatal1ty serije a ne znam ima li je kod ove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Teško đubre koje ne može da pusti ni 96khz sample rate (kao i sve karte starije od audigy2).
Xonar dg je svemir za tu zvučnu, nisi umeo da je podesiš.

Za "gaming" ti je sad sasvim dovoljna integrisana zvučna, obzirom da je od pojave windows7 eax nepostojeći.
Zadrži xonara dg i eventualno pozovi nekog da ti to poveže, instalira unixonar i sredi podešavanja.
 
Teško đubre koje ne može da pusti ni 96khz sample rate (kao i sve karte starije od audigy2).
Xonar dg je svemir za tu zvučnu, nisi umeo da je podesiš.

Za "gaming" ti je sad sasvim dovoljna integrisana zvučna, obzirom da je od pojave windows7 eax nepostojeći.
Zadrži xonara dg i eventualno pozovi nekog da ti to poveže, instalira unixonar i sredi podešavanja.

Moguće, interfejs je totalno drugačiji od creative control panela. Instalirao sam unixonar ali jadan je i on opcijama za podešavanje po želji.
Recimo, nikako da podešavam sorround odnosno da mi jače daju zvuk zadni zvučnici.
Ne bi hvalio sad creative, ali brate, imaš opcije za entertaiment, gaming i audio creation mode pa kako ti odgovara podešavaš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozovi nekog ko se razume da ti podesi audio sistem. Xonar dg nije ni u kom pogledu lošija kartica od punokrvnog x-fi creative.

Recon kartice su tek kršina neopevana i to ne vredi koristiti ni da ti daju džabe.
 
Pozovi nekog ko se razume da ti podesi audio sistem. Xonar dg nije ni u kom pogledu lošija kartica od punokrvnog x-fi creative.

Recon kartice su tek kršina neopevana i to ne vredi koristiti ni da ti daju džabe.

Ne bi se složio sa tvojim prvim delom. Znam iz iskustva pa zato i pričam, ali ok let's agree to disagree.
Moguće da mi fali znanja sa te oblasti, ali bzv komplikuju stvari obe kompanije. Čak bi se usudio da kažem da nema neke sinergije između hardvera i softvera.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
A kakav 5.1 ima xonar dg, ako nema pravi? Ta izjava ti baš nije trebala. Još kažeš da ti se ne smejemo. Pa nakon ove izjave, ja sam se jedva suzdržao.
 
Poslednja izmena:
Gde može da se nabavi polovna Asus Xonar DX, po nekoj pristojnoj ceni ?
 
Imas trenutno jednu u oglasima, za 40e - ako nije prodata.
 
Prodato, jedna je otišla za 30€ pre par sati.
 
Da pitam u ovoj temi,noob question :) imam creative x fi extreme MSI pci express.Na win 10 imam nativne drajvere.Pokusao sam da skinem software za istu,ali nece da je prepozna,na sajtu je slika druge kartice pod tim nazivom.Pomoc bi mi dobrodosla.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
011b6721f563561f441304f863a10c5c.jpg

Ovu karticu imam.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
A kakav 5.1 ima xonar dg, ako nema pravi? Ta izjava ti baš nije trebala. Još kažeš da ti se ne smejemo. Pa nakon ove izjave, ja sam se jedva suzdržao.

Drago mi je da sam ti uljepšao dan.
Šalu na stranu, to sam rekao u smislu da je jači zvuk na prednje i srednji zvučnik nego na zadnje koji su jako tihi pogotovu kad gledam filmove. Time hoću reći da nema nikakvih efekta na ove pozadi (valjda je to pravi sorround jelda?). E to mi niko ne objasni.
Ponavljam: ako zna neko kako da pojačam zvuk na zadnje zvučnike bio bi mu zahvalan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
011b6721f563561f441304f863a10c5c.jpg

Ovu karticu imam.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

To nije x-fi kartica, tj na njoj nije creative čip. Na njoj je realtek 8xx neki. Treba da tražiš drajver za x-fi mb (as in motherboard).
Guglaj pax drivers robert mc leiland...izaći će.
 
@vladat1: ima na KP-u D1 (isto što i DX samo za PCI slot, a ti ga imaš na ploči) za 4500 din.

Ne volim da kupujem na KP. Jedan član mi se javio ovde za Asus Xonar Essence STX, za 120€. Mnogo mi je to za zvučnu. Predpostavljam da je bez garancije. Naićiće valjda neko i sa drugom ponudom.
 
Video sam, ali ne vrši mi posao zbog slota. Treba mi sa malim slotom, zbog nove matične B150M MORTAR.
 

Po slici (logo je 100% od creative-a) izgleda da je to to.
Pitanje je oće li creative produžiti podršku za win 10. Valja napisati pismo njima da se dodaje podrška, na netu ne vidim kompatibilne drivere za win 10 za tu karticu. Može da potraje software ako imaju sluha.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
postoje 2 opcije koje se nalaze kod oem rešenja - realtek čip i eventualno CA0106, ako je kod tebe zaista xtremeaudio , čitaj dalje -

na njoj nije x-fi čip. xtreme audio je preimenovana audigy se kartica (CA0106), koja slovi za najgoru zvučnu karticu svih vremena.
samo x-fi interfejs je čini x-fi karticom
https://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi#X-Fi_Xtreme_Audio

u svakom slučaju, probaj ovaj drajver pa vidi da li radi
http://www.hardwareheaven.com/commu...uite_driver_hd_win_10_full_2016_v1-00.233275/
 
Poslednja izmena:
Hvala Kokane,meni radi kartica i na win 7 i na win 10 i zvuk koji daje je odlican,medjutim...trazim software koji ce da gejnuje zvuk jos malcice...i da podesim i ekvilajzere.Na drugom kompu imam stariju audigy zs2,radi na win 10 i uz pomoc software_a kida stare logitech zvucnike 6.1

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno