Šta je novo?

Preporuka za solidnu gaming zvučnu karticu

dentista

Poštovan
Učlanjen(a)
09.05.2014
Poruke
140
Poena
70
Koristio sam pre creative x-fi fatal1ty karticu pozamljenu od brata, međutim stalno sam imao problem sa njom jer se kartica sama po sebi ,,ničim izazvana" s'vremena na vreme isljučila u smislu pc ne bi je prepoznao. I na kraju crkla.
Sad što nisam neki poznavalac kartica niko mi nije kriv pa nabavio jednu od lošijih asus-ovih kartica (xonar dg, molim da se ne smejete), jer mi je bilo bitno da podržava 5.1 sorround. I tu je moja fatal1ty greška bila. Nit imam pravi 5.1, nit ima gaming mode, nit drajveri su joj naj naj.
Da skratim, treba mi slična neka kartica ili bar donekle jaka kao x-fi. Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk
 
U Mađarskoj nema. Pitao sam Fantu. Ostalo je samo da se registrujem na ovaj sajt i tamo pitam. Probaću da nađem i na ebay .de
 
trenutno sam u fazi refundiranja novca, ne znam koliko ce trajati.... samo da dobijem lovu i porucicu sa tog sajta ili ebay i to DHL-om muka mi je ovog prodavca i njegove tromosti a i taj spori shipping dodatno da me ubije.... vec sam mogao imati karticu.... nego ***** nije imao na stanju a skinuo mi lovu - hostapler !!!!

Nešto sam čitao. Možda je bolje da se kod nas kupi Fostex HP-A3. Košta manje oko 200€ (može samo manje)
 
Jel moze da se dobije definitvna preporuka za pci express zvucnu karticu, da je u rangu ili malo bolja od Xi Fi Xtreme music, ne treba mi nista bolje, ona je radila savrseno poao za sve sto mi je trebalo
 
Verovatno Xonar DX. Fanta ne može da nabavi. Rekao sam mu da potraži u prodavnicama muzičke opreme.
 
fenomenalna karta i zvuk... vrh... drajver, foobar2000 vrh zvuk i to na nekim slusalica koje idu uz LG G4 a sa istim sluskama na Xonar DX je bilo drugacije... probacu na Microlab 7C samo da preselim... zao mi sto nemam neke studijske sluske da probam, ali deluje to kako treba...
 

Prilozi

  • 20170309_191853-01.jpg
    20170309_191853-01.jpg
    1,016.7 KB · Pregleda: 100
fenomenalna karta i zvuk... vrh... drajver, foobar2000 vrh zvuk i to na nekim slusalica koje idu uz LG G4 a sa istim sluskama na Xonar DX je bilo drugacije.

M6 jeste vrh za taj novac ali nije DX losa karta, jednostavno nije za slusalice jer nema pojacalo a izlazna impedansa je izuzetno visoka (cak 100Ω) dok je M6 ima 10Ω sto i dalje nije idealno ali je dosta bolje od DX.
Postoje modovi za tu Asus kartu ali to je neka druga tema.

U svakom slucaju M6 vazi za sjajan uredjaj, posebno kada se zna koliko kosta, ima odlican DAC i solidno pojacalo.

ima li nesto sto treba da dodam, tipa neko podesavanje u foobar2000 ili neki plugin??? ili samo tako kako jeste da ostavim...

Kupi neke kvalitetne slusalice iz ranga 150-300e i zavrsio si sve poslove :)
 
nesto mi se iskomplikovalo iz Slovačke nabavka... a ovde na KP traze previse... a imao sam ih za 150e manje.
Bio sam u Player-u preporucuju mi neke Klipsch od 499e zaboravih model... ali, secam se da ima pojacalo i cak zvucnu kartu... tako da mi to ne treba... mozda da modifikujem Solo 7C i da dokupim neki subwoofer.... ?? nedostaje im bass malo....
 
Dayens Ampino može biti interesantna mala varijanta ako se odlučiš na tako nešto, mislim da je ~200-250e, ali treba proveriti.
Zvučnici - npr. Q Acoustic Concept 20 čisto kao predlog, naravno ti ćeš čuti sve to pre kupovine i uporediti.
 
Da osvežim malo temu. Na Hi Fi forumu preporučuju Xenyx Q502USB kao DAC.



U pitanju je mali mikser po odličnoj ceni. Na EBay se prodaje za 55-60€. Kod nas u Mitros Music košta 7.343, dinara, ali ne USB verzija, nego ona starija. Kod našeg prijatelja na "F" 85€ Kod ovog malog miksera mi se baš dopalo što može da se zakači mikorofon (3 tipa), što bi mi bilo korisno prilikom igranja igrica. Imače ima hrpu opcija. Naravno dostupan je softvar sa Behringer sajta, ako neko hoće da miksa muziku. Izgleda da je ovaj uređaj mnogo popularan. Ima o njemu baš mnogo snimljenog videa.

Voleo bih, da neko prokomentariše, ovaj moj post.
 
Nazad
Vrh Dno