Šta je novo?

Huawei P10

P10L ce biti odlican ali realno mislim da ce P9/Honor 8 ''stari 1 dan'' ili stari mesec-dva (sa domacim garancijama) biti bolji izbor, ipak su u pitanju ex-flagship i mid-high end telefoni :)
 
Bice to fin tel sa prosecnom kamerom verovatno. Mislim na p10l

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 
Mislim da ste svi omašili poentu postova, tako da nebitno...
Naravno da lično ne bih uzeo uređaj kod ovih naših lopuža već preko operatera (kao što i jesam) ili preko KP uz garanciju operatera (kao što sam već i uzimao), ali te cene na KP nisu merodavne pri poređenju sa cenama novih uređaja.

Zaista se pitam da li ovde iko čita temu ili se samo nadovezuju na zadnji post ili dva.

Edit: on-topic > https://youtu.be/XUQxXW88Wzo

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Poslednja izmena:
Citao sam par tekstova jutros i cini mi se da su bas poboljsali kameru. Najveci problem su imali sa uzimanjem svetlosti, to je ujedno i najveci problem na p9. Npr bolje slike ispadnu na 5x bas zbog te svetlosti, sto kaze hsv ne moze se protiv fizike i to je tacno :D
Ako su poboljsali taj segment onda ce ovo biti jedna od boljih kamera na trzistu.

Edit: Sto se tice p10l, sa pocetnom cenom 350e, od operatera za 200e ovo ce biti jedna od boljih kupovina.
 
Poslednja izmena:
P10L nece imati smisla dok cena ne padne ispod 250€. Za 350 moze da se pazari vec p9 koji je na svim poljima ispred p10L
Kakvi neće, dolazi kod operatera i uz pakete ispod 3000 dinara mesečno koštaće 1 dinar ...
Ista stvar kao sa P9 Lite [emoji106]
Ima to super da ide, pogotovo što ne vidim konkurenciju u tom cenovnom rangu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Po onome što se piše trenutno, P10 lite će biti dobra kupovina ako bude slična ponuda kao P9 lite. Jedino što meni ne deluje kao neki apgrejd sa P9 lite.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Iskopirali prednju i dobar deo zadnje od Xiaomija MI5s...
 
Evo malo da razjasnim. Nov p9 u prodavnici u CH ili nemackoj kosta ispod 400€ sa full garancijom. I kad se pojavi p10L za mesec dana u radnjama (CH,DE,FR...) sa minimalnom cenom od 320-30€ na pocetku prodaje p9 ce pasti za 20-30€ zbog izlaska p10 i onda imas tel za 50€ vise koji je 5x bolji. Tako da dok cena p10L dok ne padne na 250€ ne isplati se kupovati. To je samo moje misljenje sa kojim niko ne mora da se slozi
 
[youtube]cf6ry6B1ugQ[/youtube]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvale ga svi.. Sto je najcudnije svima je kul sto lici na ajfon.
Moram da primetim da nisu mogli ruznije ikonice i walpaper da stave. Izgleda kao od pre 5 godina.

Sent from my Havaji P9
 
Sve je to ok, ali kada stigne nema sanse da ga prodaju ljudi sto uzmu paket za 200e, toliko(cak i nesto iznad) idu "1 dan star(i)" P9 Lite lagano, ja licno pre ocekujem da traze oko 250e, a to je kao Xiaomi Mi 5 koji je ipak klasu (ili dve) ispred.
 
P9 Lite je dovoljan za 95% ljudi, čak nudi i više nego što je većini potrebno (dual sim npr)...

Drugo je to što mi na forumu "izvoljevamo" i tražimo [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sto mislis da je mi 5 dve klase iznad p10 lite ?
Jedino soc ima bolje, ostalo je sve tu negde. Giga rama vise, kamere ce sigurno biti tu negde, izrada dobra, ekran super, prava garancija, bolja podrska, ne crkava. Ako to bude za 200-250e bice best buy.

Sent from my Havaji P9
 
Teško da će za taj Huawei biti bolje podrške nego za Xiaomi.
 
Za huawei iz 2017 i xiaomi iz 2016, mora da se salis. Pa i sada p9l ima okej podrsku.

Sent from my Havaji P9
 
Ne šalim se. Xiaomi još izbacuje ažuriranja i za Mi2 iz 2012. godine.
 
P10 treba da dobije ip68 i f/1.7 ili f/1.8. I to bi bilo ekstra. Bio bi onda najkompletniji mobilni na trzistu.
Meni je funkcionalnije kad je napred ovaj otisak prsta. Ili da stoji pozadi ali da mu stave double tap (kako vec ide skracenica).
Dizajn mi je lepsi nego kod P9. Ne volim bas te ostre ivice. Samo bodu u dzepu.
Treba samo sacekati par testova oko izdrzljivosti. Ne znam da li su oni farbali telefone ili koriste tehnologiju kao apple.
Kada li ce onaj Hitman postavljati test? :D

P.S. Zaista nije velika razlika izmedju P9 vs P10
 
Poslednja izmena:
Bolje da nisu koristili tehnologiju kao apple što se tiče farbanja alu .. možda i najjeftiniji način za farbu koristi apple cim se ljušti kao kora od banane. ( Hint crni ip7 )

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bolje da nisu koristili tehnologiju kao apple što se tiče farbanja alu .. možda i najjeftiniji način za farbu koristi apple cim se ljušti kao kora od banane. ( Hint crni ip7 )

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Koliko meni objasnise na apple delu foruma (uz video), apple "farba" drugacije. Mislim nije samo premaz vec ide u dubinu aluminijuma.. ima video u apple forumu.7
Samo da budem iskren.. Sto vise citam, zaista ne vidim neku preveliku razliku, i opravdanje da se predje sa P9 na P10. Pogotovu za ovucenu.
 
Ma sa jedne generacije na sledeću se već godinama "ne isplati" prelaziti (jedan polovan drugi nov - doplata ogromna), samo što meni deluje da i za onog ko nema ni p9 upitno je da li vredi ta doplata između dva modela, novi primerci. Bitne razlike su bolja LL kamera i giga rama više, možda malo bolja baterija... Mršavo. A p9 je već oko 350.

Za plus tek ne znam šta bih rekao, pa ovo je isti telefon kao mate 9 (sa pola inča manje ekrana) a verujem da će biti skuplji od mate.
 
Ima valjda bolju kameru na papiru od Mate 9 ,plus 2k ekran ,bolju selfi kameru i ip53.
P10 + ima potencijala ali verujem da ga provajderi kod nas nece uopšte ni naručivati

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
kamiru misliš zbog malo većeg F ili još nešto ima?

p9+ ima u mtsu. košta kao mate 9 :)
 
Da zbog F. Ma MTS ne racunam ,oni nabave te uređaje za svoju rodbinu ,par komada max

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa ako P10 ne bude imalo losiju kameru od Mate 9 bice ok. Sve preko toga je jos bolje.. Mislim da ce tu biti mnogo losiji test nego sto se nadam.
u svakom slucaju P9 za 350 je odlicna kupovina. Jos ako mu padne cena na 300.. Kud ces bolje..
 
Nabavice MTS verovatno oba P10, odavno su oni u raznim dilovima a Huawei-u je cilj da napadne sto veci broj trzista, pa makar i ovako malih.
 
Hmm... Mislim da je ipak bolje kupiti pre Mate 9 nego P10 Plus...
Npr razlika izmedju p9 plus i mate 9 je stvarno mala, osim što je nešto bolja kamera na Mate 9, daje prirodnije boje i malo bolja baterija...
Mada, moje mišljenje, da je p9 plus nekako lepši na oko, elegantniji... Sama izrada mi deluje bolje na p9 plus, kao da su se više potrudili, to je bar neki moj zaključak :)
U radu se ne oseti neka razlika, oba rade vrlo lepo...
E sad, kad bi neko tražio savet sta da kupi, p9 plus, mate 9 ili p10 plus... Stvarno ne bih znao šta da kažem... Ko želi nov model to je naravno p10 plus.
Sve je to tu, nijanse... I naravno koliko ko keša želi da izdvoji za telefon...
hsv.stoned, ukoliko bi i kupovao Huawei, idi na Mate 9 ukoliko ti nije prevelik fon, ili p9 plus dobijes opet super fon :)
Suludo je dati sada i u narednih par meseci 750e za p10 plus...
Ne vredi to tih para, kao ni mate 9 a ni p9 plus... A ni ostali takodje ne vrede te nabudzene cene...

Huawei Mate 9
 
@Bogi79

Pa ne znam da li ce biti bolje kupiti Mate 9. Doduse P10+ ce biti 800e. Ne znam koliko je Mate 9 sad, tj kolika je razlika
Ali mislim da ce P10+ imati vidno bolju kameru u low light uslovima, a i dolazi sa GG5, vecom rezolucijom. Po velicini skoro indenticni
Mate 9 ima vecu bateriju. Ima manje bezele, zbog cega mi je lepsi. I od metala je. A koliko vidim ima i 2x opticki zum, sto P10+ nema.
Ne znam da li P10+ ima autofocus na prednjoj kameri, ali ako nema Mate 9 je i tu bolji. Mada koliko sam pratio i cuo, ima i P10+ ali ne i P10
Jedino sto mi se ne svidja kod oba modela je velicina... Mozda bih se navikao, ali za mene je najbolja dimenzija telefona 145 x 70 x 7-8
 
Ko što napisah, nijanse u pitanju... :)


Huawei P9 Plus
 
Ko što napisah, nijanse u pitanju... :)


Huawei P9 Plus

Da :).. Mada moram da priznam. Meni je Mate 9 najlepsi Huawei telefon.

Edit: Ali nisam siguran da li su izbacili sve podatke za P10+ na phoneareni igsmareni
 
Nazad
Vrh Dno