Šta je novo?

Huawei P10

Ajde ako nadjes negde podatak za IP68 javi.

Nisam mislio da cu ovo ikada izgovoriti (napisati) ali P10 Plus mi prilicno obecava za sada i u slucaju da ima IP68 mislim da bih razmislio o kupovini kada se unormale cene po oglasima. Ako sony failuje sa velicinom baterija ostaju mi samo S7E i P10 plus.

Jeste da ne volim Huawei UI/skin ali radi se o prilicno kompletnom uredjaju sa velikom baterijom + su ocigledno sredili softver pa na vodecim modelima radi odlicno uz normalno kesiranje (sa P9L nisam bas zadovoljan).
 
O kakvom kesiranju pricate?

Sent from TT
 
P10 = iphone7 + 3.5mm + portrait mode :) + dual camera
 
O kakvom kesiranju pricate?

Sent from TT

EMUI generalno ima loš, tipičan kineski, način keširanja, barem na P9L. Prilično je agresivan task killer i samo par aplikacija koje se drže u pozadini on ugasi i multitasking je katastrofa. Prelazak u drugu aplikaciju iz pozadine znači ponovno učitavanje od 5+ sekundi. Tako je barem na P9L, verujem da jači modeli nemaju taj problem, ali opet je to ogromna mana softvera.
 
5+ sekundi? Koje aplikacije, AutoCad?
Jedina app koja mi ocigledno i cesto ispada iz rama je tapatalk, al mu treba oko 1.5 sekundi da se ponovo pokrene..
FB uvek rucno gasim kad zavrsim, a njega opet pali za 2 sekunde..
Ocigledno koristimo telefone drugacije..
Ja sam toliko zadovoljan da mi deluje kao da nije light model..

Sent from TT
 
Pa dobro, posle ocajno spore i kilave Lumie 550 P9L je ogroman apgrejd u svakom smislu :)
 
Zeleni, moze :D
Samo ne volim kada se previse presijava zadnji deo
 
Ajde moze da se prezali ip68, ali sto rece neko u 2017 f/2.2 to je bezveze.. Cekam da vidim kakve ce fotke biti sa manjim modelom. plus model je ipak preveliki
Mislim da kod njihovog dual camera setupa to ne može da se gleda tako jer imaš 2 senzora koja kupe svetlo. Oni konkretno tvrde da je to duplo više svetla odnosno ekvivalent f1.6 na klasičnom senzoru
 
P10+ ipx3 water resistant...
 
Definitivno je p10 plus vrhunska kupovina kad se stabilizuju cijene, ne znam kakav će g6 biti ali ovaj obećava, s8 će biti preskup

Huawei P9
 
Mislim da kod njihovog dual camera setupa to ne može da se gleda tako jer imaš 2 senzora koja kupe svetlo. Oni konkretno tvrde da je to duplo više svetla odnosno ekvivalent f1.6 na klasičnom senzoru

Nadam se da je tako, ali obicno u praksi to bude drugacije.. Moramo cekati neke fotke pa da vidimo kako ce se ponasati
 
5+ sekundi? Koje aplikacije, AutoCad?
Jedina app koja mi ocigledno i cesto ispada iz rama je tapatalk, al mu treba oko 1.5 sekundi da se ponovo pokrene..
FB uvek rucno gasim kad zavrsim, a njega opet pali za 2 sekunde..
Ocigledno koristimo telefone drugacije..
Ja sam toliko zadovoljan da mi deluje kao da nije light model..

Sent from TT

Pa eto na primer da koristim Tviter i Youtube. Kliknem na YT link u nekom tvitu, otvara mi YT aplikaciju, ucita je koliko toliko brzo, ipak je tek prvi put otvara. Zavrsim sa snimkom, recent apps, Tviter, on ucitava aplikaciju kao da je prvi put otvara. Nema to drugacije koristimo telefon, ne govorim ja o tome da sporo otvara aplikaciju nakon sto je ja ugasim, nego kada prelazim u recent apps. A potpuno isto koristim telefon kao Nexus 5 gde se jednom i hiljadu puta ovakvo nesto desi. I opet onaj najbanalniji deo kada pauziram muziku, bilo Spotify ili Play muzika, vec posle minuta-dva, on samovoljno potpuno ugasi aplikaciju.
 
Koliko sam gledao uporedne fotke kod kolege @Bogi79, Mate 9 pravi primetno bolje fotke u slabom svetlu od P9 plus (u 12 mpx), verujem da p10 može biti samo mrvicu bolji (doterana obrada i sl, negde i veća blenda)
 
Mogao je senzor za otisak prsta da ide pozadi,a ne napred

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam gledao uporedne fotke kod kolege @Bogi79, Mate 9 pravi primetno bolje fotke u slabom svetlu od P9 plus (u 12 mpx), verujem da p10 može biti samo mrvicu bolji (doterana obrada i sl, negde i veća blenda)

Nadam se da je tako.. P9 pravi poprilicno lose fotke u low light uslovima.

Mogao je senzor za otisak prsta da ide pozadi,a ne napred

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

Kako kome. Meni je bolje napred. Pozadi odgovara samo kad je u dzepu.
 
Koliko su ustvari svi flagshipi iz 2016. i Nexus 6p odlicne kupovine.. Sta P10 i G6 imaju bolje od S7, OP3T ili HTC10?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Od s7/s7e ništa :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
S7 e kod nas prodaju 600e tako da ne vidim da je to vrhunska kupovina, cijena umjesto da pada njima raste

Huawei P9
 
Dizajn npr. Ako ba nesto treba da se izdvoji kao bolje. Malo bolji cipset. Malo bolji multitasking. Nije to nesto wooow bolje ali ipak dovoljno. A cena p10 za 3 meseca ce biti ispod 500€ skoro na nivou s7. Realno bi pre kupio p10 nego s7 za iste pare
 
Svako ima pravo na svoj izbor, a šta je bolje i mlatiti ovde do besvesti ovaj fon ima ovo onaj ono... Ajde...
Svi telefoni su manje više danas odlični, nijanse su u pitanju, cene su takve kakve su, i svako zna koliko će da odvoji sumu za odredjen fon...

Huawei Mate 9
 
Kod telekom.de
Cena p10 plus 749e bez ugovora 6gb/128gb
Ukoliko se uzme na ugovor, dobija se poklon koji je vredan 279e
4ba527fe1fe65a18d760449fbc9d4a86.jpg


To jest, ko vec naruci p10 ili p10 plus, do 15.03 dobija free fotoaparat.
http://www.p10-sofort.de

P10 i P10 Plus, dostupni su od 31.03 u Telekom.de

Huawei Mate 9
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno