Šta je novo?

Huawei P10

Ima li ko ziv u ovoj temi? :)

Jel moguce na nugatu i emui 5.1 ili 5.0 promeniti boju i izgled status bara i ikonica nekom temom,ili je na svim temama onako crna sa plavim ikonicama?
Moze vrlo jednostavno na jedan klik...
https://play.google.com/store/apps/details?id=emui.en.com.materialUi
https://play.google.com/store/apps/details?id=emui.en.com.DarkOreo8
6c8ad861de6eaebc809278e21c355acf.jpg
ca1c51adfc77876bb7b4ece4000a5f3d.jpg
d736bf06c79f37f2bd741a4dc2f76a23.jpg
7a758b8a8ba2edc35752feae7020b5c5.jpg


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Hvala @krupac :)
 
Preporuka za neku kvalitetnu foliju? NIKAKO ne skidajte onu foliju sto dođe fabrički sa telefonom, ja ne vjerujem kako se ovaj ekran masti, pa barem ga 4-5 puta dnevno sad moram čistiti. Gledao neki film i tel mi bio u ruci i pod noktom ono o$etim prelaz i zaboravim se i ufatim da čoplim :D Kad sam vidio šta radim već je kasno bilo, vratio sam je nazad ali bi mi se svako malo odljepljivala na ivice pa sam je skinuo. Definitivno nije "slučajno" tu, ovaj ekran se bolesno masti.
Sad imaš razlog da mu staviš neki nillkin možda. Do sada su valjda već napravili neku dobru od ivice do ivice, nego im je svaka extra glossy, ali zato jedan pokret krpice i ekran se cakli. Možeš otići u Huawei store u Ušću da ti tamo stave iako ja preporučujem tempered glass kad već moraš nešto da staviš.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Evo jutros mi ispade telefon, pade na parket u stanu direktno na ekran i nijedno oštećenje osim nekoliko jasnih ogrebotina na foliji. Pitao Huawei i oni mi rekoše da mu mogu staviti novu i to ne foliju negi staklo ali moram kupiti od njih. Stavio sam sam moje staklo koje sam još pre uzeo NIllkin AP+ Pro 3D. To je ono koje pored ekrana ima gore i dole one crne delove pa tako pokriva ceo prednji deo telefona od ivice do ivice. To je i tema ovog mog posta jer smo se pitali kako prevazići krš Huawei foliju i nedostatak olephobic premaza. Staklo je OK ali ima par stvari koji mi smetaju iako sam ga profesionalno stavio. Prvo, delovi gde ekran prelazi na crni deo imaju milimetarske vazdušne džepove (ne vide se kad je ekran upaljen) koji ne mogu da se sklone jer taj plastični deo je malo podignut u odnosu na ekran. U pitanju je mikromilimetarsko izdignuće i oseti se pod prstom. Drugo, ono što mi najviše smeta je glatkoća. Suviše glatko pa mi malo smeta kod pisanja.
Treće, ono što je dobro nema otisaka prstiju i ako ima neke prašine, jedan potez krpice i sve čisto.
Sve u svemu nije loša varijanta mada bi verovatno bila bolja ona amazing 9H+ Pro bez ovih crnih delova, ali je problem štp ni Nillkin pa ni Huawei nemaju stakla od ivice do ivice osim ovog koje sam stavio. Takođe je dobro što u Huawei storu više ne predlažu da ideš u Mobis da ti stave foliju već oni lepe na licu mesta u Storu u Ušću i to staklo. Upitan je kvalitet tog stakla. Ako neko bude to radio neka javi utiske ovde.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
A zašto ih nisi pitao da li naknadno mogu da nanesu oleophobic premaz ? Znam da su u Kini to radili za dž

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A zašto ih nisi pitao da li naknadno mogu da nanesu oleophobic premaz ? Znam da su u Kini to radili za dž

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nije mi palo na pamet jesu li to počeli raditi jer kad sam ih pitao tamo negde u junu belo su me gledali

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Na P9l toga nemam. Baš sam sad kad sam skontao pokušavao da reprodukujem problem, ali zaista se ne dešava. Stavio P9l i h8l jedan pored drugog i tačno se primeti da se honor zatamni, a P9l ništa. :)

Neću da kažem da nije problem što se dešava, ali nije nešto zbog čega se telefon ne može koristiti pa da ga sad što pre menjan. Da mi Đilke nije skrenuo pažnju ne bih ni skontao, tako da ono... :d :d :d

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

Daleko od toga da ne moze da se koristi , nekome jednostavno upada u uci , ali navikne se covek brzo....
 
moze li mi neko reci da li P10 plus i P10 plus dual , imaju neku bitniju razliku (osim naravno kartica) ?
 
procitao sam nesto kao da su ovi Dual modeli malo sporiji od Single modela . Imam dobru ponudu za kupovinu , jedino sto cu ja koristi jednu karticu
 
Kupuj i uzivaj

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako se već razmisljas, onda bolje uzmi plus verziju :)

Huawei Mate 9
 
@Bogi79 o plus modelu se i radi druže, samo pita single vs duos ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
procitao sam nesto kao da su ovi Dual modeli malo sporiji od Single modela . Imam dobru ponudu za kupovinu , jedino sto cu ja koristi jednu karticu
Hardverski su isti, samo se softver razlikuje. Single mogu da se otključaju u dual i obrnuto.

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk
 
Koja je zadnja verzija softvera na P10 Plus ? meni je ...160 ? da li je to zadnja?
I da li je normalno da mi kada udjem u kameru na mjesto gde se pritiska da bi se slikako ovako izgleda ?

https://imgur.com/a/mS5Wk
 

Prilozi

  • IMG_20170918_204417.png
    IMG_20170918_204417.png
    58.7 KB · Pregleda: 154
Evo ti odgovor na oba pitanja
e1e5d0b9d20e651679735ec2e9e74a1a.jpg
6440f2e10af7c76b2d8693bae8d8c645.jpg


Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
moze li mi neko reci kako da skontam koja aplikacja mi drzi telefon budnim ? deinstalirao sam sve google aplikacije (koje su mogle da se obrisu), huawei healthy aplikaciju, beckup je iskljucen, od instaliranih aplikacija imam samo blic, facebook, viber i instagram ....
Ne znam sta da radim, baterija mi bas kratko traje :(
 
Deinstaliraj Facebook na par danapa vidi kako se drži baterija.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
nije do facebook-a/messenger-a jer sam sam ih instalirao skoro, a ovaj problem sam imao i pre
 
Viber i whatsup kao i servisi lokacije. Šta znači malo. Koliko je to malo

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
viber ne koristim bas puno, razmenim 30tak poruka dnevno, a whatsup nemam instaliran. Lokacija iskljucena
SOT mi bude 3:30h na 10% baterije
 
Očekivano...i ja sam kao power user otprilike toliko sot imao

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Manite se SOT-a. Pusti youtube ili neki TV da ti fura i naguraćeš minimum 6 sati. To ti govorim iz iskustva a meni su i FB, FBM i Viber kao i location services non stop upaljeni.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Evo malo primera od danas a imam još 20%
738fcbb80fe120eada6f6acd65a2e2dc.jpg
6c7df9154e7e7150c4be8d80a6ecc013.jpg
efea41386b026ded4d51b6f75cf45a91.jpg
8640370cb1c94827c00e7ec064aac117.jpg


Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Pa tebe drain uništi...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
goxy, i meni je slican taj grafikon koji pokazuje koliko je telefon budan, sto znaci da mi nesto prilicno radi u pozadi . ...
 
goxy, i meni je slican taj grafikon koji pokazuje koliko je telefon budan, sto znaci da mi nesto prilicno radi u pozadi . ...
Meni radi FB, FBM i Viber jer ih ne gasim uopšte kao ni Locstion, vreme. Ima toga još. Ni onaj health ne gasim. Nisam opterećen SOTom.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Pa nije samo sot bitan, i ukupan uptime se smanjuje kad ti nesto radi i trosi bateriju.Nije to viber,fb..koriste ljudi na drugim telefonima te apps pa sve ok.Garant su guglovi servisi nesto.
 
skontao sam da mi u pozadini uvek radi Google Location Service , GPS je iskljucen, svi google servisi nemaju dozvolu za pristup lokaciji. Kada ugasim proces, on se ponovo aktivira
posle 5 sekundi . Zna li neko nesto vise o ovome ?
 
to je normalno. ne pristupa lokaciji, ne vraća je aplikacijama koje je traže ali se eto vrti tamo u running services
 
Nazad
Vrh Dno