Šta je novo?

Huawei P10

Kvalitet nije los, mada sam primetio da su fotografije blago blurovane (ili blago zrnaste) u slucaju ove njegove original camere. Skini open cameru. Ja sam sa njom pre neki dan fotkao napolju u normalnom modu i usta su mi pala do poda. Samo exposure smanji za 0.5 ili 1 (kada je dan). Takodje podesi opcije:
use camera2 api - on;
image quality stavi na 100 (mada mi nikako nije jasno zasto vecina custom camera stavlja default na 90);
Evo mojih slika:
https://flic.kr/s/aHsm8822VK
 
Ma isto je to cini ti se :) Nema sanse dobiti bolju fotku ni sa jednim telefonom sa custom umesto sa obicnom kamerom isprobano X puta.P10 daje realne detalje i boje dok S7 i S8 imaju previse ostre detalje da se i ne raspoznaje lepo uvek sta je sta na fotki.
 
Како сте задовољни са п10? Какав је у односу на хтц 10, шта добијам а шта губим преласком на п10 и да ли се исплати тако нешто радити?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Ma isto je to cini ti se :) Nema sanse dobiti bolju fotku ni sa jednim telefonom sa custom umesto sa obicnom kamerom isprobano X puta.P10 daje realne detalje i boje dok S7 i S8 imaju previse ostre detalje da se i ne raspoznaje lepo uvek sta je sta na fotki.

U pravu si da p10 kamera daje bolje boje i opseg boja je super. Ali open camera se bolje snalazi sa fokusom i ostrinom. Bar pokusaj. Dok sam imao lg g2, ljudi napravise mod original kamere xcam, i slike su bile osetno bolje. Moguce je da custom kamera bude bolja. Ipak se nadam sa oreo update-om, da ce da stave bar priblizno softver sa mate 10 kamere.
I neka mi neko objasni zasto svi insistiraju na 12mpx? Vec na 24" full hd monitoru kvalitet slika je nategnut, i to ne samo sa p10. Ja vidim da samo da smanjuju velicinu otvora, i da je to svima prioritet zbog nocnih snimaka, ali bi bilo lepo da bar predju na 16mpx.
 
Pa taj monitor je 2 mpx, što bi 12 bilo malo za njega?
 
Dobijas bolju bateriju, brzi procesor, p10 leti koliko je brz. Na zalost ne znam koliko je brz htc 10, ali znam da kirin 960 gazi sd820. Kada sam gledao recenzije htc10, video sam da ljudi nisu bas zadovoljni kamerom, sa p10 na osnovu mog iskustva sam odusljevljen. Sa druge strane vidim da htc 10 ima QHD ekran, mada meni to ne znaci puno, a p10 full hd. Takodje svi hvale zvucnike na htc-u, ali meni ovaj zvucnik na p10 zvuci bas bas extra. I htc jos ima usb 3.1 dok je p10 ostao na usb 2. Pa proceni da li ti se isplati. Ako ti se ne zuri sa menjanjem telefona, mozda da sacekas par meseci, da padne cena mate 10 jer je odlican, ali obicna verzija a ne pro. Nazalost, kod nas uvoze samo pro verziju, tako da bi morao da ga trazis malo vise i ne znam kojim tempom bi mu cena padala. A ako te svrbe prsti za novim telefonom, a razmisljas o p10, mislim da ne bi pogresio. :)
 
Pa taj monitor je 2 mpx, što bi 12 bilo malo za njega?

Jeste 2mpx, ali ima razlike, bar za mene. A takodje kod mene nije 12, nego 9mpx, jer slikam samo u 16:9 odnosu. Kad su mi svi uredjaji u 16:9 nema mi smisla da pravim 4:3 slike... Zato se i vidi razlika, jer da bi napravio 16:9 mora da zumira 4:3 sliku, a onda dolazi do pada kvaliteta...
 
Ne zumira nego odseca delove uz gornju i donju ivicu (crop)
 
U pravu si da p10 kamera daje bolje boje i opseg boja je super. Ali open camera se bolje snalazi sa fokusom i ostrinom. Bar pokusaj. Dok sam imao lg g2, ljudi napravise mod original kamere xcam, i slike su bile osetno bolje. Moguce je da custom kamera bude bolja. Ipak se nadam sa oreo update-om, da ce da stave bar priblizno softver sa mate 10 kamere.

Ubedio si me.Bas cu da probam Open cameru da vidim ima li boljitka mada sumnjam :)
 
Sad sam bio u setnji i okinuo neku fotku, al ne setih se da instaliram pre toga Open cam :)

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Uslikah sve u razlicitim rezolucijama.
20 mpx



12 mpx


9 mpx wide



Najbolje su po meni 12 pa 9 na kraju 20.
 
Uslikah sve u razlicitim rezolucijama.
20 mpx



12 mpx


9 mpx wide



Najbolje su po meni 12 pa 9 na kraju 20.

I meni se takodje tim redosledom svidjaju fotke. Jedino mi nije jasno sta cini taj mod od 20mpx, posto ni na mojim fotkama nisam primetio neku razliku? Primetio sam da zoom ne radi sa njim.
 
Evo okinuh jednu cisto radi testa sa Open camerom i mozda si u pravu da su malo bolje fotke

Huawei P10 Open camera by Alek-84, on Flickr

Sutra cu bas da istestiram sa vise razlicitih kadrova.
 
Ja ti kazem, nesto mu radi bolje i fokus i ostrina slike. Jedino sto ne moze bas najbolje da se snadje sa osvetljenjem i sto su koraci ekspozicije po 0.5, a ne po 0.1.
Evo dodao sam neke slike u raznim modovima i u razlicitim uslovima sa original kamerom. Kad budem setao malo po danu, probacu i sa open kamerom da odradim fotke u razlicitim uslovima.
https://flic.kr/s/aHsm8ovQEv
 
Noćne si slikao sa ekspozicijom od 12-20 sekundi, ipak ovako ne bi dobio iz ruke, samo tripod i ovolika ekspozicija.
 
Ipak je ono slika sa stock kamere.Zamalo se istripovah da custom kamera moze da napravi bolju sliku.U najmanju ruku su ponekad iste.
 
U sustini da, nocne su slikane sa tripodom u modu night shot postavljenom na auto. Mislim da ima i poneki hdr, ali se ne secam jer je bilo pre par meseci. Bas sam postavio slike koje sam slike u razlicitim uslovima, dan i noc, suncano i oblacno, i u par modova. U pocetku sam slikao sve sa standardnim kolor modom, zatim u ovo zadnje vreme sam primetio da je smooth color opcija meni licno bolja, dok vivid ima previse jake boje. Inace i P10 pati pomalo kao i vecina telefona od nedoslednosti, kao da ima svoju licnost. Jedan dan su sve slike super, boje kontrasti sjajni, vec neki drugi dan u skoro identicnim uslovima i kao da je neki drugi telefon. Jedini uredjaji koji su po meni skoro savrseni, pogotovo metodom point and shoot, su pixel 1 i 2. Dvojka mi izgleda nenormalno dobro. Nazalost, kec je bio preskup, a sada je dvojka em preskupa em nema ulaz za slusalice, a to je nesto sa cim ne mogu da se pomirim. Nego, da se vratim na P10. Mislim da ume prelepe slike da uhvati a i da se zbuna, ali se nadam da ce softver da ispravi te mane, kada bude stigao EMUI 8.
 
Ipak je ono slika sa stock kamere.Zamalo se istripovah da custom kamera moze da napravi bolju sliku.U najmanju ruku su ponekad iste.

Hehe, aj sto sti istripovao sebe, nego si i mene... :)
Kazem ti, kad budem isao malo po gradu onda cu bas da islikam sve zivo sa open (mozda i uporedo sa stock), pa da vidimo koja se bolje snalazi. Mada mi se ostrina i fokus definitivno mnogo vise svidjaju na open kameri.
 
Da li je ta aplikacija "Open Camera" od Mark Harman programera?

Послато са HTC One M9
 
Sa kojom si ovo slikao?
Evo slikao sam uporedo sa open i stock, pa procenite sta je bolje. Open ima datum u cosku. Sad kad gledam koje su bolje, ne mogu da odlucim. :)
https://flic.kr/s/aHsks5MGRE
 
Stock je bolja, bar duplo, detalji i sve je bolje, plus izvlaci mnogo iz senki. Da ne pricam low light kod open kamere stvori toliko suma kao da je kamera iz 2010 godine :d
 
Dosta bolje slike se dobijaju sa stock,isto sto kaze djilkos,a i detalji su takodje bolji na stock.
 
Slazem se za nocne slike, stock je bolja. Dnevne su mi ili iste, ili bolje na stock kameri, u pravu ste. Dobro, nastavljamo da istrazujemo! :)
 
Dobra je kamera nema sta da istrazujemo :) meni jedino smeta nedostatak FM Radia.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Ja volim da istrazujem... :) Sto se tice radija, fali mi ponekad, mada bih ja vise voleo univerzalni daljinac i double tap za budjenje, to mi je ostalo od g2...
 
Nazad
Vrh Dno