Šta je novo?

UPS, stabilizator napona ili nesto trece

Quattro

Cenjen
Učlanjen(a)
12.06.2012
Poruke
349
Poena
170
Pozdrav, imam u firmi 3 racunara na kojima su VM. Sva 3 servera su ubodena u isti produzni kabal. Na istom produznom se nalazi i NAS na koji ide backup. Ono sto mene brine u ovom trenutu je nestanak struje i ponovno ukljucivanje. Da se ne desi da struja probije i spali mi sve na tom produznom kablu. Da napomenem da se taj produzni nalazi iza duplih osiguraca (jedan je na glavnoj tabli, a drugi se nalazi u maloj tabli koja se nalazi u samoj prostoriji. U maloj tabli imam 4 osiguraca svaki osigurac je vezan na jednu uticnicu).

Razmisljao sam i o produznom kablu koji ima prednaponsku zastitu, ali sam citao da je struja probijala i kroz njih i spaljivala ljudima uredjaje.

Sta je u ovoj situaciji najbolje uzeti da ne bi kojim slicajem ostao bez svih podataka, sansa da se to desi je mala, ali opet.
 
Online Ups, s tim da je to i najskuplje resenje ali i najbolje.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Za pocetak, odmah sada, izbaci taj produžni. Tri servera i NAS na jedan produžni? NO-NO.
Šta će ti uopšte produžni ako imaš 4 utičnice na posebnim osiguračima u prostoriji? Rasporedi opterećenje po utičnicama i fazama.

Kao sledeci korak, kupi UPS. Ja bih uzeo 3 ups-a, za svaku fazu i server po jedan. Sigurnije je, možda i jeftinije nego da uzimaš neku sotonu koja može sigurno da pogasi 3 servera. Koliko vremena treba da se pogase sve VM i hostovi? Na osnovu toga odredi kapacitet
 
Da pojasni trenutnu situaciju posno nisam sve lepo opisao, prostorija gde se nalaze dodatna 4 osiguraca se trenutno sredjuje tako da su kompovo nakaceni na 1 produzni u ovom trenutku na drugom mestu. Skupe varijante za sad nisu u opciji. Ja sam najvise bio za to da se kupi smart ups, ali ..... Zato sam poceo da gledam alternativna resenja, jer se plasim da ne ostanem u otalu bez podataka. Najverovatnije cu ici na neki stabilizator napona 3500 - 4000w.
 
Pa ne mora da se ide na Apc... ima i ostalih brendova koji su dosta povoljniji a opet mislim da bi Ups bolje sluzio svrsi u odnosu na sam stabilizator, ako nista vise makar ces imati neku autonomiju u slucaju nestanka struje.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno