Šta je novo?

Klokovanje ASUS VS197DE

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Dakle, monitor ima nativnu rezoluciju 1366x768 i 60Hz. U igricama kada podesim veću od navedene rez. piše Out of range. Kloknuo bih ga na 1600x900 i 75Hz. Da li bi bilo previše? Koja bi bila dobra overklok rezolicija za ovaj monitor? Inače, imam ga od 2011e i povezan je preko konvertera DVI-D - VGA.
 
Poslednja izmena:
Код неких монитора се може "оверклоковати" освежавање слике на монитору, да не кажем "херцажа" :D али резолуција не може ни на једном јер пиксели физички постоје, имају фиксну величину одређену када је панел израђен, не могу се мењати :)
 
Hahahaha i ja bih da overklokujem hdd od 500gb na barem 800gb, da li bi bilo previse? Kada pokusam da ubacim fajlove od 600gb, kaze out of space :D
 
U mom prvom odgovoru sam hteo napisati da NE vidim poentu povecavanja refresh rate-a.

Ne verujem da moze neka ogromna razlika da se postigne, a cacka se nesto sto nije napravljeno da se cacka.


Jel bezbedno to raditi?



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
1366x768 je fizicki broj piksela na panelu ekrana, to ne mozes promeniti nikakvim softverom.

Jedino refresh rate mozes softverski povecati, video sam neke guidove po internetu ali vidim korist toga.

Edit: jedino neki downsampling ili nesto ako si mislio..https://linustechtips.com/main/topi...than-the-maximum-resolutions-on-your-display/
Ovo sam nasao.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Upravo sam na to mislio. Da li podržavaš gore navedene izmene za ovaj monitor?
 
Pogledao sam video. Čovek non stop koristi termin custom resolution, a u stvari se radi o custom refresh rate.
Najbolje je da poslušaš savet i batališ overklokovanje monitora. Ne dobiješ ništa, a možeš nešto da pokvariš.
 
Na VGA kablu sam mogao da opušteno menjam rezolucije na bilo kojoj igrici, išao sam i do 1600x900. Kada dam ubacio konverter dvi-d - vga, u igricama mogu da ubacim max 1366x768, a preko toga pokazuje 'out of range'. Razlog zašto sam uzeo taj konverter su horizontalne linije na ekranu pri igranju, koje su me izluđivale...
 
Sta ti znaci da namestis rezoluciku na 10000x20000 kad tvoj ekran ima 1366x768?:D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kao bivši korisnik istog reći ću ti samo da je taj monitor spor svakako i da od overklokovanja refresh rate nećeš ništa dobiti. Skupljaj novac za kršten monitor.
 
Budžet je 4-5k za polovni. Koje modele preporučujete? Ovaj prodajem za 3500 haha
 
Ne znam da li za 4-5k ima full hd ekrana.
Imas kartu koja je sposobna za full hd, 270x, bolje ustedi malo i uzmi fhd ekran nego da uzmes neki pa da opet bude klokovanje rezolucije :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno