Šta je novo?

AMD Radeon HD 5570 Problem

Kandros

Poštovan
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruke
20
Poena
54
Postovanje korisnicima foruma,
Danas sam dobio na poklon navedenu graficku od prijatelja. Kod njega je ta graficka lepo radila. Kod mene ima problema na oba racunara.
Naime, graficki drajver se instalira sve po "propisima" ali kada udjem na YouTube i pustim snimak u 720p-1080p, snimak pocne da brljavi. Pokazuju se male crtice na snimku u milisekundama. Cesto nakon toga mi pocrni ekran i izadje poruka " driver stopped responding has been recovered " , Drajver je zamenjen sa Crimson na stariji Catalyst i opet se isto desava. Probao sam sve metode koje pisu na internetu ali nista ne pomaze. Igrice rade lepo par minuta ali nakon toga se crash-uje. Takodje sam zamenio termalnu pastu jer sam pomislio da se graficka pregreva (Pasta je inace bila zapekla).
Probao sam da je zagrejem dobrih sat vremena preko FurMark-a na 80C i nakon toga nekih pola sata je radila bez problema. :mad:

Moje misljenje je da je to do grafickog cipa, e sada mozda je neko imao isti problem pa neka se izjasni... :)

Takodje ako ne moze da se popravi preko softvera, zanima me da li bi mogao da graficki cip zagrejem sa fenom na nekih 10-ak minuta umesto da stavljam celu karticu u rernu jer ima kondenzatore... ( Fen je snage 1000w ako ista znaci ova informacija ) :laugh:
 
Da li si obrisao stare drajvere, proveri temperaturu grafičke, da li u 2D radi normalno? Reinstaliraj sistem pa ako neće tad je stavljaj u rernu mada je to kratkog daha...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Stari drajveri od nVidia GT 220 su obrisani i postavljeni novi. Temperatura je u noramlnom radu 40C. U FurMark-u se ne pojavljuju linije. Sistem nisam probao da reinstaliram ali i to cu probati :)
 
Popravljeno. Pregrejao sam cip sa fenom za kosu na 10 minuta i sada radi :)
 
Evo posle dugo vremena da odgovorim na sve ovo,
Dakle, graficka kartica je proradila na nekoliko dana, medjutim ipak je bio problem do cipa. Graficka je bila pokvarena i zamenjena je novom, tako da je to jedino trajno resenje za ovaj problem :d
 
reflow rernom (ili boljim fenom, ne za kosu) možeš da radiš maltene neograničeno puta (dok ne popucaju kondenzatori, ako nisu solid).
ali problem se navraća ponovo, tako da zamena jeste jedino ~trajno rešenje za tvoj problem.
 
Nazad
Vrh Dno