Šta je novo?

Opera Neon-nesto drugaciji browser

6pack

Slavan
Učlanjen(a)
19.10.2011
Poruke
3,504
Poena
270
da li je neko jos od vas testirao novi Operin browser....zanimljivo izgleda,i nesto sasvim novo..
qofthy.png
 
Ja koristim standardnu Operu gotovo jednako kao i Safari. Zanimljiv je koncept, ali treba sačekati da ga propisno zategnu i kompletiraju. Nedostaju ekstenzije što je po meni itekako bitno, tako da za sada nemam nameru da se prešaltavam na ovo. Kada i ovde budu uglavili većinu stvari koje ima standardna Opera možda se budem i prešaltao na njega.
 
Samo da stave onaj njihov nativni adblock ili opciju da se ubaci neki drugi i eto mene :D

Lep browser i malo za promenu od vec odavno ustaljenog stila za browsere.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Делује врло занимљиво али поред Vivaldi и Brave претраживача, баш нешто и нисам спреман да тестирам још један.
Поред тога, ово је само концепт.
 
Instalirao sam pre 15-ak dana i baš je dopadljiv i zanimljiv, ali nedostaje puuunooo toga. Voleo bi kada bi ga daje razvijali jer mi se koncept sviđa. U svakom slučaju do daljnjeg ostajem na kombinaciji VIVALDI + YANDEX BROWSER (ne znam da li ste njega koristili)
 
Instalirao sam pre 15-ak dana i baš je dopadljiv i zanimljiv, ali nedostaje puuunooo toga. Voleo bi kada bi ga daje razvijali jer mi se koncept sviđa. U svakom slučaju do daljnjeg ostajem na kombinaciji VIVALDI + YANDEX BROWSER (ne znam da li ste njega koristili)

Yandex је беше руски?

Јел и даље на основи Chrome-a тј "Blink" или је остао да користи webkit?
 
E covece, tacno nikad nisam dao sansu Jandeksu, sad cu bas da ga isprobam.
 
Meni kod YANDEX-a jedino nedostaje malo više personalizacije. Po tom pitanju je VIVALDI No.1. Kod njega sve može da se podesi, boje, izgled, komande, gde su tabovi (gore, dole, levo, desno) i još milion stvari.
 
Nije da nema zamerki, ali je fluidan, i solidno brzi od svih ostalih koje koristim - Maxthon, Opera, Chrome. Dao sam mu sansu danas, bice mi primarni browser jedno vreme - sto bi se reklo "na probi je". Ekstenzije su uglavnom kompatibilne sa Operinim.
 
Ja sam dugo na Yandexu, a zadnjih mesec dana sam ponovo dao šansu Vivaldiju koji je prisutan od kako se pojavio kao opcija 2. Yandex ima dosta dobrih stvari i kod mene najbrže radi. Super je, a to nisam primetio kod ostalih browsera, što kada otvoriš link u new tab, on sa sobom povuče i celu istoriju taba iz koga si ga pokrenuo. Znači, iako je on prva stranica u novom tabu, možeš da se sa Back -> Back ->... vraćaš kroz istoriju prethodnog taba iz koga si otvorio New Tab.
Au al sam ga objasniooo...
 
Na koju foru mi je yandex pokupio sve podatke iz opere? Lozinke, history, sve živo?
 
Pitao te je tokom instalacije.
 
Šta je sa tobom čoveče? Rusi su hakovali mail Hilari Klinton, šta su za njih tvoji podaci iz Opere ☺
 
Znaci kazete Yandex i Vivaldi najbolji browseri?
Nisam probao ni jedan, a ni drugi.

Koji prvo da probam? Trenutno operu koristim.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pravo da ti kažem ne znam za šta da se odlučiš... Zavisi šta preferiraš i kakvi su ti afiniteti. Vivaldi su napravili inženjeri OPERE koji se nisu slagali sa politikom firme i zaokretom posle verzije 12. Krenuli su od nule i sa korisnicam polako prave browser. U početku su na svakih 7 dana izbacivali novu verziju i u komunikaciji sa korisnicima ispravljali greške i dodavali nove funkcije. Od kako su izbacili prvu stabilnu verziju, nisu tako česti update. YANDEX je ruski browser koji nema tako česte update, ali radi baš dobro - baš dobro.
 
Vivaldi vise podseca na famoznu Operu 12, a Yandex je jos jedan Blink/Chromium browser - ali provrteo sam par benchmarka, u svakome je imao vise poena od Chrome-a i Maxton-a, nisam imao vremena da testiram bas sve browsere koje imam instalirane. Jedino u html5 testu Chrome ima bolji skor.
 
Nazad
Vrh Dno