Šta je novo?

Monitor ne baca sliku kada je bios na ekranu

richier

Cenjen
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruke
193
Poena
170
Pozz,
imam krajnje cudan problem sa monitorom ili maticnom. Kada palim racunar sve krene kako bi trebalo,nema pistanja, monitor se pali i PRESKACE bios i onda pokaze windows login screen(cak ne pokaze ni windows loading screen nego ide direkt do login) i dalje radi normalno(relativno). Pretpostavljam da je problem u monitoru jer kada pokusam da promenim refreash rate sa 75hz na 65hz monitor izbacuje crni ekran i sto je krajnje cudno tada cak ne moze da se ugasi na power dugme dok posle desetak sekundi(kada istekne odbrojavanje) vraca se na 75 hz i radi normalno.
U pitanju je Viewsonic 1916w.
Ima li neko ideju u cemu je stvar?
Problem se skoro pojavio a pre toga nisam menjao hardver.

tl;dr
Komp radi,monitor ne prikazuje bios splash screen vec ide pravac u win
 
Ukljucen quick boot u biosu najverovatnije, preskace sve sto moze da bi se sto pre podigao sistem.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Malo je cudno da taj monitor radi na 75Hz, koju rezoluciju koristis?
Njegova nativna je 1440 x 900@60Hz.
 
Ukljucen quick boot u biosu najverovatnije, preskace sve sto moze da bi se sto pre podigao sistem.

Mozda jeste ali ako jeste niko ga nije rucno ukljucio a pre mesec dana nije bio ukljucen, mada mislim da nije u tome stvar jer se ne butuje brze samo ne prikazuje bios, uspeo sam da ga zaustavim i udjem u bios pritiskajuci DEL(valjda,ne znam posto ne prikazuje ga na ekranu) i tada je sedeo tako, verovatno u biosu i crno na ekranu.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Malo je cudno da taj monitor radi na 75Hz, koju rezoluciju koristis?
Njegova nativna je 1440 x 900@60Hz.

Koristim 1440 x 900@75hz
Od ponudjenih imam samo 75 i 60 hz,kada prebacim na 60 hz -crn ekran
Kada prebacim na 1280 x 800 75hz - crn ekran
Kada prebacim na 1024 x 768 RADI normalno i na 75 i na 60 hz

Imam utisak da ne prikazuje bios jer mu ne odgovara rezolucija biosa ali trebala bi
 
Koja graficka je u pitanju?
Da li ti je oduvek radi na 75Hz?
 
Koja graficka je u pitanju?
Da li ti je oduvek radi na 75Hz?

U pitanju je
MSI GTX 650 Ti Boost TwinFrozr Gaming 2 GB

Koliko se secam oduvek je na 75hz u windowsu, definitivno nisam menjao od kada je poceo da ne prikazuje bios
mislim da mi je call of duty bio podesen da radi na 1440 x 900@ 60hz i sada kada sam probao da ga pokrenem izbacuje crn ekran(a pre je radio sa ovim settings),kada se docepam call of duty settings preko safe moda i promenim na 1440 x 900 75hz,radi normalno.
 
Koja ploča, koji OS da li uključen Fast Boot, tj da li je uefi boot?

Ugasi Fast Boot u Windowsu. Ugasi Fast boot aplikacijama kao MSI Fast Boot ako koristiš.

Uradi Clean install grafičkih drajvera(klikneš Custom, pa čekiraš Clean install).
 
Poslednja izmena:
Koja ploča, koji OS da li uključen Fast Boot, tj da li je uefi boot?

Ugasi Fast Boot u Windowsu. Ugasi Fast boot aplikacijama kao MSI Fast Boot ako koristiš.

Uradi Clean install grafičkih drajvera(klikneš Custom, pa čekiraš Clean install).


Ploca je FM2-A55M-E33
https://www.msi.com/Motherboard/FM2-A55M-E33.html#hero-overview

Koristim Win 7, koliko vidim on nema tu opciju fast boot a MSI Fast boot ne koristim niti sam instalirao.
Uradio sam clean install drajvera i sve je isto kao sto je i bilo :( .
 
Ništa probaj drugi kabel, drugu grafu(ili na integrisanu), mada liči da nešto ne valja u elektronici monitora.
 
Bice da si u pravu, sada sam prikljucio monitor na laptop kao sekundarni i ne radi kada je na native rez i refreash rate 60hz a radi kada je 75h. Verovatno je bios post na 60hz pa ga zato ne prikazuje.
 
Nazad
Vrh Dno